bugün

charles bukowski'nin eserlerinin birkaçında "kendime saydırırken işime yarıyordu" diyerek kullanmış olduğu takma adı.
bukowski'nin son romanı olan pulp'a kadar yazdığı 5 romanındaki ana karakter.
fazlasıyla otobiyografik özellikler taşır henry chinaski.
bukowski hakkında yazılmış olan biyografi kitabı okununca net olarak anlaşılır.
bukowski, pulp'ta ise farklı bir karakter yaratmaya çalışmış olsa da
yine kendinden sıyrılamamıştır.
olsun yine de yaşayan bir romandır pulp. evet.
bukowski'nin fante'nin arturo bandini'sinden ilham alarak
romanlarının hemen hepsinde kullandığı karakter.
"odanın kapısı açıldı ve jack bleddose yalpayarak içeri girdi. tanrım genç chinaski'ydi bu. bendim. ıçimde ince bir sızı duydum. gençlik orospu çocuğu nerdesin. o genç ayyaş olmak istedim tekrar. jack bleodose olmak istedim ama birasını yudumlayarak köşede dikilen moruktum ben."
*
factotum'da matt dillon tarafindan canlandirilmi$ karakterin en buyuk ayari* ise $udur:

- bilgi nedir?
- mumkun oldugu kadar az $ey bilmektir.
- ne demek o?
- bilmiyorum! (barfly'dan..)
+henry, düşünüyorum da..
-düşünmek iyi değil.

bu adam böyle bir adam.
" saçımı taradım, keşke yüzümü de tarayabilseydim dedim."

(bkz: henry chinaski)
yeni gördüğüm altıncı nesil yazar. çok şaşırdım! umarım nickinin hakkını verir. hoş gelmiş...
dilbilgisini iyi bir şekilde bilince formatı da bildiğini zannediyor sanırım ama üstteki entry'e cevap vermekten de geri kalmıyor.. ne ilginç şeyler bunlar..

entryler silinir felan korumaya alalım.. * görsel

(bkz: fatal/#5315984)
diyalog yazmadan önce en azından fante'ye doğru uzanması gereken bir şinaski kardeşimizdir. olsun, yaza yaza, deneye yanıla olacak bazı şeyler elbette.
2 sıra numaralı entrylerin unutulmaz silahşörü. tetikte bekleyen, yeni açılmış başlık avcısı.
tiyatro yazarı olduğunu düşündüğüm yazar. ısrarla her başlığa bir diyalog yazıyor.
buram buram kötü fanatizm kokan entryler giren yazar. yazdıklarını okudukça seri eksi veresim geliyor, işin ucunda ibnelik olmasa, yapılır da neyse. minyatür aziz yıldırım demek istiyorum ama birkaç gündür aziz yıldırım'a bile sempati besliyordum, onu da bok etti. süper taraftarlık yapıyor. "fenerbahçe'den nefret ediyor musun?" sorusuna evet dedikten sonra "neden?" denildiğinde örnek gösterilecek bir kişi bu 'yazar' sıfatlı olan.
6. nesil olupda yazdıklarının okunabilitesi olan ender yazarlardan biri.
çok karizma bir ismi olan roman karakteri.
ayrıca 5555555 noldu entryi satın almak isteyen ilk yazar. * *
an itibarı ile bodrum' da yattan wireless ile birlikte bağlandığımız, merlot içerken vardar ovası' nı söylediğimiz yazar.
parası bol yazardır. (#5555555) no'lu entry'i almak istemesinin tek nedeni, transatlantiği kendisine satmak istemeyen zengin rakibidir. çok da çakaldır he.
kafayı birayla bozmuş olan, her daim bira isteyen ve sözlüğü biraneye çevrmek isteyen yazar. *
bazen ince ruhluluğu tutuyor. (#5580137)

ama onun dışında hep aynı hep aynı. *

(#5582781)
(#5582501)
(#5581550)
(#5580894)
(#5574079)
(#5574053)
(#5573504)
Bu kadar çok bira içiyorsa isminin hüseyin olduğundan şüpheleneceğim yazar.
zannediyorum ki birayla yatıp kalkan ayyaş yazar. bak birader bira çok işetir. biraz az iç. biraz da sağlığını düşün. bira çok göbek yapar ayrıyeten. ne demiş mehmet ali birand: biralarını biralarını allah versin belalarını.* o değil de biramı kim içti lan? hoop n'oluyor?
beni cahil olarak değerlendirmiş yazar.

(bkz: serendipiti/#5572721)

oysa osmanlı'nın türklük vurgusunun şaibeli olduğu tarihçiler tarafından da sıklıkla belirtilir. bunu bilmemek cehalet değil tabi, ama bilmeden başkalarını cehaletle suçlamak cehaletin tanımına uysa gerektir.
bende mi takıntı var bilemedim ama bu adamın girdiği entrylerin numaraları pek bir uyumlu oluyor. ayrıca inanılmaz güzel diyalog yazarı. ve bira verin esprisini her daim çaldığm güzel insan.

(#5695958)

buna içilir.

(bkz: bira ver)
(bkz: viski de ver)
sağlam bir fenerbahçelidir.
allah birasına zeval vermesin dediğim yazar...
ayar'ı kuru kuru vermiyor, yanında bira da ikram ediyor. öyle de nazik.
bugün beşiktaş'lılara sağlam bira ikramı yaptı.*
ama yeter artik be usta...

(bkz: bjk lilere bira yok)
(bkz: içince sapıtıyolar)
beğenerek izliyoruz yazarıdır. nesildaştır. nicki yeter.