1. 1.
  amerikalı fizikçi,astronom, bilim adamı.nasa da çeşitli çalışmalarda bulunmuş, seti projesinin geliştirilmesinde rol oynamıştır. kendisi, gelişmenin ve ilerlemenin, bilimin halk seviyesinde anlaşılabilir kılınmasıyla mümkün olacağına inandığı için hayatını bu konuda çalışmalara adamıştır.bilim popülerleşip bilimsel düşüncenin sıradan insanın da hayatında yer etmesi gerektiğini, bilimin belli bir zümre tarafından * tabulaştırılmasına ve sadece belli kişleirn ilgilendiği bir olgu olmasına karşıydı.
  cosmos, science as a candle in the dark*ve contact adlı yapıtların yazarı.
  mükemmel kişilik, karanlık bir dünyada bilimin mum ışıgı adlı kitabında, dört yüz kusur sayfa boyunca, sahte bilimcilere, ufoculara, üfürükçü saçmalıklarına bıkmadan usanmadan, ayar üstüne ayar veren insan.
  ayrıca contact adlı romanı mükemmel üslubu ve bir bilim insanının elinden çıkmış olmasıyla dünyadışı varlıklarla ilgili bir kitabın nekadar inandırıcı olabileceğini bize gösteren bir şaheserdir.
  16 -1 ... santa ernesto
 2. 2.
  karanlık bir dünyada bilimin mum ışığı isimli harika kitabın yazarıdır.

  "Cehaletin esenlik getirdiği yerde, zeki olmak budalalıktır" sözüyle insana hakkaten lan dedirten kitaptır. *

  ayrıca; "Kendinizi iyi hissetmenizi sağladığı sürece bir şeyin doğru olup olmadığını umursamamak; cebiniz doluysa paranın nereden geldiğini boşvermek kadar kötüdür." sözü de altı çizilesi, üstünde kafa yorulası sözlerden biridir.
  10 -1 ... beyazyelkenli
 3. 3.
  dun itibariyle yeniden okumak icin kitaplıktan indirdigim, (birinci baskı: 1982 altın kitaplar) cosmos adlı, evrenin ve yaşamın sırlarını inceleyen kitabın yazarıdır.
  2 ... noname
 4. 4.
  tanrının kapısını çalan bilim adlı kitabı, asitanı ann druyan tarafından ölümünden sonra hazırlanmış ve çeşitli konferansları içermektedir.
  1 ... alejandro
 5. 5.
  inanmak istemiyorum,bilmek istiyorum diyen,,ateist,erken yaşta dünya değiştiren muhterem şahıs..
  3 -2 ... bruno
 6. 6.
  'kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir' şeklinde basit ve güzel bir sözü olan cosmos adlı belgesel serisini sunan çirkin saçlı güzel insandır.
  5 ... solid_snake
 7. 7.
  iyi reklam yapamadığından, kolay ve anlaşılır bir dille anlatılmadığından mütüvellit dogmatik inançların popülerliğine erişemeyen bilimim, bu konudaki zayıflığını, belgeselleri, kitaplarıyla gidermeye çalışan ancak diğer bir çok astrolog tarafından ciddiye alınmayan şarlatan muamelesi gören amerikalı astronom ve astrobiyologtur.
  arşa çıkmaya varmış astrologlarında birbirlerini çekemeyen çorbacı gibi oldukları bize dolaylı yoldan göstermiştir.
  (bkz: tahsil cehalet alır eşşeklik baki kalır)
  2 -1 ... blue bandit
 8. 8.
  çok sevdiğim bilim insanlarından biridir, astronomdur. karanlık bir dünyada bilimin mum ışığı kitabında, dünya dışı yaşam formlarıyla şu ana hiç karşılaşılmadığını söylemeyi de bilmiştir yeri geldiğinde, ve sonra da eklemiştir, küçüklüğünün tutkusundan bir kerede vazgeçmeyi istememiştir belki de: "kanıtın yokluğu, yokluğun kanıtı değildir." Edebi açıdan Dawkins'i ikiye katlar, bilim-dışı insanlarla da pek uğraştığı görülmemiştir.

  düzeltme: astrolog hiç değildir, astronomdur.
  ... konformist
 9. 9.
  hakkın rahmetine kavuşmuş bilim adamıdır...
  ... demolay
 10. 10.
  bilim adına büyük katkılarda bulunmuş ve sahtekarlarla mücadeleye büyük destekler vermiştir.bütün ömrünü insanları aydınlatmak için harcamıştır ama malesef erken vefat etmiştir. the demon-haunted world isimli kitabı her insan evladınca okunması gereken muhteşem bir eserdir.
  1 ... young dude