bugün

fazlasıyla doğal olan çok samimi,içten,sıcacık bi aile dizisi.ayrıca oyuncu kalitesi de çok yüksek.uğur yücel'den tutunda dizideki küçük cancan'a kadar herkes muhteşem bir oyunculuk sergiliyor.izlenmesi gereken nadir kaliteli yapımlardan biri...
haftanın 7 gününde açılmayan televizyonu salı akşamları açma sebebi olan dizi... keyifli; hele de ferideyle meliha daki mimikler...
mersin idman yurdu ile adana demirspor'un bir nevi kız meselesi versiyonunun işlendiği dizi.
(bkz: adanalı halim)
(bkz: mersinli aliço)

edit: mersin idman yurdu ile adana demirspor'un kavgaları felakettir, o yüzden.

edit 2: bu arada halim'e ayarlayacakları kız konya'lı çıkarsa şunu da söyleyeyim.
adana demirspor ile konyaspor'un arasından su sızmaz.
aman yarabbi o nasıl erik yemek , kütürt kütür bi de tuzlu kamaştım gece gece.
(bkz: tanıma gel)
atv dizisi.
"samim seni öldürürüm" deyimiyle beni ölmekten dirilten şebnem bozoklu'nun oynadığı sıcak sempatik bir okadar da komik türk dizisi.
(bkz: #5316622)
atv de salı akşamlarının vazgeçilmezi olan, uğur yücel ve ozan güven gibi başarılı oyuncuların oynadığı televizyon dizisidir.
hafiften süper baba havası alınabilen dizi. tabii ki asla bir süper baba olamaz ama onlarca kıytırık dizi arasından yükseliyor.
hafiften baymaya ve sıkmaya başlasa da, bazı sahneleriyle flash tv dizilerini anımsatsa da, ali'nin çalışmadığı halde denizden kum çıkarır gibi para saçtığını görsek de, türk dizilerinde eksik olmayan en baba senaryo kurtarıcısı ''gayri meşru çocuk'' konusunu burnumuza da soksa iki finalden yorgun argın gelip sadece bir saatlik uykumda bana ''lan canım ailem vardı!'' tepkisini verdiren, uğur yücel, ozan güven, onur ünsal ve tabii ki müthiş oyuncu ilker aksum'u izleyebilmemi sağlayan sıcak dizi.. aile fertleriyle toplanıp çekirdek çitleyip çay yudumlarken izlenebilecek olan güzel dizi..
severek izlenesi bir dizi.
canım meliha'm, ah sen ne bıcır bıcır, ne tatlı ne al da evlen bi kadınsın öyle canım? o işveler, o hamaratlık.. şivesi zaten büyülüyor. muhteşem bir karakter canım ciğerim.
samim'cim, senden başta hiç hazetmedim, yalan yok. işe yaramaz adamın tekiydin. ama şu babacan tavırların, koruyuculuğun falan mest etti beni, bilesin. ha bir de şu dilara senin kızın çıksaydı, vallahi çok bozulurdum yani. neyse, hadi ucuz atlattın, köftehor seni. demeden edemeyeceğim, "samiiim seni öldürürüümm!!"
peri kızı, sen bırak o erkek güzelini. ondan bi cacık olmaz. bak dediydi dersin sonra. sen o tatlılıkla, o biriciklikle çok daha iyilerine layıksın balım. ne buluyorsun şu adamda anlamıyorum ki.
seyhan, iticisin kızım. hiç hoşlanmıyorum senden. ali'yle o yapmacık, samimiyetsiz, "ay aşkımdan ölüyorum" triplerinizden de nefret ediyorum. sen zaten hangi akla hizmet bıraktın ki halim'i? aşık mı sanıyorsun kendini, ne sanıyosun? aptal!
söz halim'e gelmişken.. halimciğim, sen var ya dünya tatlısı bir adamsın yani. bu kadar iyi niyetli olunur mu kuzum? ah senin o tertemiz kalbini kıran seyhan'ın var ya kafasını kırmak istiyorum ya, neyse.. bak ne diycem.. sen en iyisi biraz gözünü karart da git peri kızını iste meliha'dan. hem onu kurtar erkek güzelinden, hem de ben çok yakıştırıyorum sizi, valla bak.
ali, özünde iyi birisin de sen, seyhan'da ne buldun sen canım ya? bi de yok dünyayı gezecekmişsin, falan.. bırak bu işleri ali..
eda, canım.. bak seni seviyorum da böyle saf olma sen de be güzelim. noldu yardırdın kafayı rahatladın mı şimdi? kızım uzak dur o kızdan, nurcan mıydı gülcan mıydı ne haltsa..
yiğido, ah sana ne desem bilemedim ki.. iyi ki baştaki o salak ergen tavırların geçti ya. zaten sevimsiz bişeysin, iyice itici oluyordun öyle. şimdi tahammül edilebilir kıvamdasın, aferim. kardeşine de sahip çık bak. hadi canım.. aferim..
kenan, de bana bakayım bi.. sen şimdi feride'mi seviyor musun, sevmiyor musun? seviyorum, evlendir beni diyosan birazcık delikanlı ol be oğlum. o kaynana anana ezdirme feride'yi..
gelelim sana pambık yanak, sen arada bize gelsene yanaklarını sıkayım senin? bu kadar sevimli de olunmaz ki canım! ama bak sana da bişey diycem. şu dilara'dan uzak dur kuzum. he oynayın, ama yok o yaşta aşk meşk! sen gel bize, ben seni severim. o kıvır kıvır saçlarını okşarım, sana oyuncak alırım bir sürü. bobo kadar sever misin bilmem ama, seversin onları da belki? ne dersin?? canım benim.*
sezon finali çok fena olan dizi. o ne kibariye şarkıları falan, içimiz acıdı lan.
ne yazık ki tadı kaçmaya başlamıştır. sezon finali olması nedeniyle sanırım, samim meliha ayrılıyor, ali seyhan ayrılıyor, feride kenan zaten malumunuz. bütün ilişkiler arapsaçı modunda. sadece eda ve furkan hayatından memnun, bu akşamki bölümün tek güzel tarafı da ikisiydi zaten. artık ciddi ciddi klişelere bağlamış ve baymış dizidir. *
sezon finali itibarı ile tekme yemiş satranç tahtası'na bağlamış dizidir.
herkes bir yerlere dağıldı, bakalım nasıl toparlanacak.
yalnız bak; şehnaz, sözüm sana! (bkz: sen ne pis bir insanmışsın ya) * * * * *
ilk başladığı günlerde "heh işte dizi budur abi.. yıllar sonra içinde şiddet, tabanca, para, öpüşme vb. olmayan bir dizi, bir aile dizisi" dediğim ama 15-20 bölümden sonra giderek saçmalaştığını, giderek son zamanların dizilerine benzediğini görüp bıraktığım dizi. ben bu diziye aşıktım resmen. o kadar iyi oyunculara sahip, o kadar içten, o kadar sıcak bir aile dizisiydi ki bırakmak aklımın ucundan bile geçmezdi. yazık ettiniz güzelim diziye. artık istesenizde zor toparlarsınız. anlamadığımda şu: nedense son zamanlarda dizi yapımcıları, seyircilerin şiddetten, öpüşmelerden, mafyalardan hoşlandığını zannetmeye başladı. aslına bakarsanız öyle değil. bir zamanların süper baba'sı, kaygısızlar'ı, baba evi, bizimkiler'i, ekmek teknesi, mahallenin muhtarları gibi dizileridir özlenenler. bu dizilere eklenecek en son canım ailem dizisi kalmıştı, artık onuda kaybettik. *
(bkz: canım annem)
(bkz: benim annem süper)*
sezon finalinde herkesin ayrıldığı dizi. erkek güzeliyle feride'nin ayrılışı ve meliha'nın çekip gitmesi mantıklıdır ancak seyhan'la ali'nin ayrılmaları çok saçma oldu. feride ise mantıklı olanı yapıp ayrılık kararı almıştır.ayrıca şunu da öğrendik ki bu ülkede hala bir hastanenin acil servisine gidildiğinde hastane yönetiminin hastadan 5 kuruş alamayacağını bilmeyen insanlar var.
dizinin bir iki sahnesine rastgelmiştim ilk bölümlerinde hatta "uğur yücel var izlemek gerek" diye düşünüyordum. ama öğrencilik hayatı işte izleyememiştim.geçenlerde tamamen şans eseri ilk bölümün tekrarına denk geldim ve sonra bazı sahneleriyle tüylerimi diken diken eden, bazı sahneleriyle hoş bir tebessüm ettiren ve öyle fazla yerli dizilere bağlılığı olmayan beni, kendine hayran bırakan bu diziyle tanışmış oldum. uğur yücel'i zaten oldukça beğenirdim,ama bu dizideki adamım ilker aksum'dur. ayrıca oyunculuğun ne demek olduğunu janjanlı tv organizmalarına gösteren şebnem bozoklu' nun da bundan böyle takipçiyim...
süper baba ve ikinci bahar karışımı son zamanların en iyi dizilerinden diyerek sözümü bitiriyorum.
tekrarlarına tesadüfen rastgelip dışarı çıksam bile 17:00 da mutlaka evde olmama sebep olan sıcacık bir dizi.
samimi bir kere ve eğlenceli.
şebnem bozoklu, ilker aksum şahane.
replikler dillere dolanıyor zamanla.
(bkz: hayırdır inşallah hayırdır inşallah)

gelecek bölümlerde de sıradan bir konu işlensin, biz izleriz, gerginlikler yaşatmasın. sevimliliğini bozmasın.
yeni sezonda şehnaz karakteri gitmezse tadı kaçacak dizi.
her karakteri ayrı bir dünya olan ve şu sıralar atv'de tekrarları verilen sıcacık bir aile dizisi.
tekrarlarını bile her gün izleten dizidir.
uğur yücel'i falan bir tarafa; meliha ve merto için izlnebilecek dizidir.
an itibariyle atv de yayınlanan dizidir.
yeni sezonu 28 eylül'de başlayacak olan dizi.
son dönemde geniş aile ile beraber hastası olduğum kaliteli yerli yapımdır. fakat ikisi de salı günü aynı saate denk gelmiştir.
güncel Önemli Başlıklar