bugün

canım ailem dizisinde meliha isimli karakteri canlandıran daha önce neredeymiş dediğim oyuncu.
canım ailem dizisinde gördüm, izledim. kendisine tek diyeceğim budur ki; ablacığım sen nerelerdeydin daha evveli ya? döktürüyosun tek kelimeyle. adana şivesi nasıl konuşulurmuş ders verir gibi gösteriyorsun. dizi hiç de fena değil ama dizi beğenilmeyip gitse bile zamanla sen gitme. tek başına oyna, ben izlerim. o kadar iyisin yani.
1972'den beri bu bünyenin denk geldiği tek kadın.
inanılmaz bir sihri ve çekiciliği olan, bunca yıldır niye hiçbir yapımda görülmediği merak edilen kişi. oyunculuğu tek kelime ile muhteşemdir. oyuncuyum diye geçinen çakma starlara hayatlarının en büyük ayarını vermektedir.
derman dizisinde hastabakıcı kadın rölünde de başarıyla oynamış kadın oyuncudur.
canım ailemdeki rolü ile tavan yapmıştır elbette.
kendisi 79 doğumludur. bu muhteşemlikte bir oyuncu nasıl gözlerden kaçar, nasıl büyük bir yapımda yer almaz anlamak mümkün değil. yaşından en az 10 yaş büyük bir karakteri öyle güzel kotarıyor ki... hele o "samim seni öldürürüm" deyişi... lan yoksa...

(bkz: allah ım aşık oluyorum)
meçli saçlar (röfleli değil meçli), balık eti kıvamında vücut, sıra sıra 22 ayar bilezikler (kendisinin deyimiyle bilenziktir efendim), yatağın altına saklanan hicran yarası kutusu, kaset çalarda ''dert bende derman sende''... canım ailemin melihası değil yalnızca; antakya'nın, adana'nın, antep'in ayşesi fatması bu kadın. o kadar tanıdık.
saçının rengi bile oynadığı role cok oturmuş. siyah desen siyah değil; sarı desen sarı değil; gölgeli desen hiç değil. böyle kadınların saçı tam olarak bu renk işte. bilerek yapıldıysa fikir sahibini tebrik ediyor; gene de bu rolü başkası oynasa muhtemelen fark etmezdim demekten kendimi alamıyorum. süper süper süper!

(bkz: edit): hafta sonu bir röportajı yayınlanmış kendisinin. uğur yücel özellikle istemiş meç yapılmasını.Boy gösterdiği projeler;

doğum yeri ve tarihi:
istanbul — 20.08.1979

eğitimi:
2001-2004: m.s.m oyunculuk bölümü
1996-2000: dokuz eylül üniversitesi güzel sanatlar fakültesi tiyatro bölümü oyunculuk ana sanat dalı
1996: kadıköy kız lisesi

çalışmaları:
2006-2007:
tiyatro kılçık ayşegül hindistanda - oyuncu
müjdat gezen tiyatrosu hamlet-oyuncu
müjdat gezen tiyatrosu böylesi bir aşk-oyuncu
t.r.t hazır mısınız?- canlı yayın sunucusu
t.rt elma kurdu - kukla oynatıcısı, solist
t.r.t kasaba- animasyon karakter seslendirme
t.r.t avrupa yayın birliği çocuk filmleri- seslendirme
show tv emret komutanım-oyuncu
atv selena- oyuncu

2005-2006:
tiyatrokare iki oda bir sinan- yönetmen yardımcısı
çisenti sanat alaaddinin sihirli lambası- oyuncu
çisenti sanat dikkatli çocuk- oyuncu
çisenti sanat dansi ile mondi - yönetmen

2004-2005:
çisenti sanat alaaddinin sihirli lambası- oyuncu
vesaire vesaire film- oyuncu
öğleden sonra film- oyuncu
m.sm oyuncuları sihirli flüt müzikali - oyuncu
t.r.t gezgin ile fırfır- animasyon karakter seslendirme

2003-2004:
şehir tiyatroları ben anadolu- yönetmen yardımcısı
müjdat gezen oyuncuları karmakarışık-oyuncu
müjdat gezen oyuncuları a. pantolonun kemeridir- oyuncu

2002-2003:
müjdat gezen oyuncuları yalancı - oyuncu
belirsizlik meselesi film - oyuncu
reklam filmi arzum

2001-2002:
tesadüfi film-oyuncu

özel becerileri:
kukla oynatıcısı
fena halde kadın.
fiziksel olarak fena halde itici şahsiyet. mesleği oyunculukmuş, izlemedim yorum yapamayacağım.
canım ailem dizisindeki rolünü, hakkının fazlasını vererek gerçekleştiren kadın. daha büyük projelerde görmek ister, bu deli gönül kendilerini.
oyunculuk aslında inandırıcılıksa seyirciyi fazlasıyla inandırmış müthiş şahsiyet.özellikle tiyatro sahnesinde görmeyi iple çekmekteyim.
girizgah : uğur yücel'in yer aldığı her yapımda geçerim beyaz camın karşısına, hiç acımam. zira uğur yücel'in muhsin bey filminde simit yerken gazete okuduğu sahne benin benden almıştır.

zaman ola : canım ailem dizisinde uğur ustamızın oynadığını görünce geçtim teve karşısına, oh oh! mis mis! çebiç! gibi nidalarla izlerken birden o çıktı, ya da doğdu ekrana, meliha...

offff, o nasıl bir şeydir öyle, her bölüm bir oyunculuk dersi, ses tonu, edası, mimikleri...uğur yücel'i koydum kenara, ne de olsa eski gözağrım. şimdi varsa yoksa şebnem. her sahnesini dikkatle izliyorum, yok böyle bir şey arkadaşım. yeryüzünde yekta bu oyunculuk. adile naşit bir numara, şebnem hanım hemen ardında, uğur yücel'i attım üçüncülüğe. kusura bakma uğur ustam, ama gerçek böyle.

son söz : (bkz: hastasıyım)
(#4282358)ilaveten; (bkz: kadın gibi kadın)
bu arada bu başlık altında kadının hasından anlayan birçok yazarımızın olduğunu öğrenmek de güzeldi.
devir değişse de türk insanının haz aldığı kadın modeli değişmiyor işte. boşuna kendinizi kasmayın kuru götlü sıfır beden süs bebekleri...
sıradışı kadın oyuncu.
(bkz: kadın)

bu bakınızı doldurabilen tek dişidir.
bir kadın bu kadarmı tatlı olur dedirtten bayan. Sahiden nerdeymiş bu zamana kadar?
ona baktıkça uğur yücel'in yerinde olmak istediğim bayan.
ah be uğur abi, neden böyle rolantide davranıyorsun? kadın sana karşı o kadar davetkar halbuse...tut saçından at eve ev her daim müsait nasıl olsa.
(bkz: samim seni öldürürüm)
29 yaşında olup oynadığı dizide 35-40 yaşlarında bir kadını inanılmaz bir uyumla oynayan, her rolün üstesinden gelebileceğini cümle alem'e gösteren süper oyuncu. *
"samim seni öldürürüm !" repliğiyle aklıma kazınan oyuncu.

"içimde büyümeyi bekleyen küçük bir şebnem bozoklu var." desem yeridir yani...
hakkında yapılan yorumlar incelendiğinde türk erkeğinin gerçekten beğendiği kadın tipini, canlandırdığı karakterle gözler önüne seren oyuncu. hadi itiraf edelim bizler meliha gibi kadınlar istiyoruz. az biraz bakımlı , balık etli, her yemeği bir ziyafet olan, ne yaparsak yapalım, yirmi yıl sonra çıkıp gelsek de hala bizi bekleyecek ve sevecek, kariyeri değil ev kadınlığını seçecek ve bize tüm sevgisi ile seni öldürürüm diyecek kadınları istiyoruz. meliha ben de seni yirim .
adanalı saçmalığında oktay kaynarca' nın oynayamadığı adanalı rolünü son derece güzel oynayan oyuncudur. her adanalı'nın "işte adanalı budur kardeşim" cümlesini kurmasının sebebidir.
neden tvde onca talk show varken birinin de şu kızceğizi programına davet etmediği anlaşılamayan çok başarılı genç oyuncu.
(bkz: hayırdır inşallah hayırdır inşallah)