1. 1.
  ınanılmaz kıl, gıcık edıcı bır durumdur.. kardesım ya arıyorsan bırakta acıyım telefonu ya da sms at anlayalım ne yaptıgını yahu.. gercı ogrencıler ve kontur kullananların ya da yenı yetme sevgılılerın kullnadıkları bır haberlesme turu oldugunu duymustum.. ama ben ıstemem kalsın..
  -1 ... meleklerde aglar
 2. 2.
  mors alfabesi tarzında bi alfabe ile iletişim kurulmasına olanak veren olaydır.* * * * *
  (bkz: sen caldır ben seni ararım)
  1 ... mualla
 3. 3.
  kizlarin cagri adindaki erkek arkadaslarini birakmasi olayidir *
  1 -1 ... serji
 4. 4.
  çaldırıp kontör gitmesin diye hemen kapatmak.
  ... cnnturk
 5. 5.
  günümüz gençliğinin binevi haberleşme yöntemi.aynı zamanda hatırladığının da göstergesiymiş yeni anlıyorum.hatırlayan insan çağrı atmak yerine arar konuşur kontörü yoksa bile kulübeden arar.
  ... darken
 6. 6.
  ülkemiz gençliği tarafından çaldırmak, çaldırıp kapatmak, çağrı bırakmak olarak da ifade edilebilen eylem. ülkemiz mali durumu, gençleri, aramak veye mesaj yollamaktan ziyade, ücretsiz olmasından dolayı, çağrı atmaya itmiştir. yurdum gençliği, bu olayı abartıp, mors alfabesi ile iletişme eylemini bile gerçekleştirebilir.
  ... thedewil
 7. 7.
  yahu arkadaşlar türkiyede yaşıyoruzz, 100 knt alıyosun 2 üç arkadaşını arıyosun geri kalanlara da çağrı atıyosun işte aklımdsın diye. gençlik işte. zamane gençleri anlayışla karşılayın canummm.
  -1 ... paranoyasnm
 8. 8.
  'aşağı in, dışardayım, geldim, naber, iyiyim' gibi abuk sabuk anlamları olabilen, görünmeyen telefon numarası ile yapıldığında ise şerefsizlikten başka hiçbir anlam ifade etmeyen, gece telefonu açık bırakıp yatmaya gelmeyen, genellikle kontürlü hattı olanların yaptığı ve olayın kendisine uyuz olanların bir dönem telefon elde gezip, çaldırana 1 kontür sokma intikamına kadar vardırdığı, bu eylemi icat ederek gayrisafi milli hasılaya ne kadarlık bir kazanç sağlandığının merak konusu olduğu, sadece türk insanına özgü gıcık eylem, hadise. (bkz: tek atmak)
  ... malign
 9. 9.
  cimriligin bir olcutu olabilecek hadisedir.
  ... amiyane tabiriyle kolpaciyim
 10. 10.
  (bkz: cagrı atmak)
  ... saribela