1. 1.
  Uçaklarda (bkz: economy class)'tan bir kategori yüksek oturma grubu.
  1 ... timsah48
 2. 2.
  türkçe'ye ''işadamı sınıfı'' olarak tercüme edilebilecek, ayrıcalıklı servisin alınabildiği * * * , biletinin ekonomi sınıfının en az 3 katı olduğu ve uçakların ön tarafında bulunan, normal sınıftan perde ile soyutlanmaya çalışılmış, yolcu bölümü. bir üst sınıfı ise first class * olup her uçakta yoktur.

  business class'ı şu tip yolcular kullanır:

  - paraya para demeyenler
  - bilet parasını vergiden düşenler
  - hava atma hastaları
  - alkolikler

  sonuçta uçak düşerse ekonomi veya business farketmez. aynı yerden kalkıp aynı yere inilir. yani indiklerinde bir bakarlar yanlarında aynı terminalde ekonomi yolcuları da durmuş ve aynı bantta bavul bekliyor, ama kendilerinin cüzdan daha ince nedense. bu tip keriz parası kazanma yolları için : (bkz: brand proliferation)
  4 ... basri
 3. 3.
  efendim iç hatlarda business class ayrımını anlamamaktayım. bugün yaptığım ankara istanbul yolculuğu yaklaşık 40 dk sürdü. perde ile ayrılmış bir kısım insan business class ta uçuyordu. ancak ben bu uçuşa 134 ytl öderken kendileri 300 ytl ye yakın bir para ödediler. şimdi sormak istiyorum. 40dk bi yolculuk için bununda en az 15 dk sı iniş kalkış desek, 25 dk havada kalmak için bir insan aradaki bu farkı neden verir. tamam içiceğin 2 3 bardak portakal suyu, bir iki kek içinmi. böyle bir yolculukta business class tercih edenlerin bilet parası ya bir şirket tarafından karşılanıyordur yada haksız biz kazanç söz konusu olabilir. hakkıyla para kazanan kimse 25 dk havada kalmak, 2 portakal suyu içmek için bu fiyat farkını vereceğini sanmıyorum...
  2 ... ta kendisi
 4. 4.
  (bkz: bizde mi öldük business tık biz)
  2 ... surudenayrilanidealistkuzu
 5. 5.
  artık aradaki perdeyi de kapatmıyor host/hostesler. dikkat ettiğim kadarıyla serviste de bir fark kalmadı. bütün havasını kaybetti lan biznıs kılas. ahaha, siz de normalsiniz, hatta biraz da salaksınız, aynı yeri fazla paraya alıyorsunuz. ahaha, süper.
  4 ... nebkheperouri
 6. 6.
  şayet koltuk genişliği yüzünden tercih ediliyorsa, ekonomi sınıfında 15 numara kanattaki koltukları tercih edebilir. Orası da en az business kadar geniştir.

  edit: seneler önce 15 numara demişim, sanki her uçakta 15 numara oluyor acil çıkış. malmışım. kastettiğim acil çıkıştır, düzeltirim.
  1 ... ever
 7. 7.
  (bkz: ekonomide bos yer kalmadığı icin businesse alınmak)
  ... areda
 8. 8.
  E-Baba naber ?
  B+iyi baba nolsun
  o an gelir perde kapanır ...

  E- Parayı bulunca g.tün kalktı demi !
  (bkz: cem yılmaz)
  ... die for metal
 9. 9.
  uçak düşer dialog gelişir..

  - biz demi öldük? biznıstık biz

  (bkz: cem yılmaz)
  2 ... pragli cayci
 10. 10.
  uçuşunuz yaklaşık 10 saat sürüyorsa anlarsınız aradaki farkı. bu tür uçuşları ay içinde 3-4 kere yapanlar için tasarlanmış bir sınıftır.
  ... randy