bugün

Estetiği insanı tamamen değiştiren organdır.
evrim teorisine burun estetiği ile inanılabilinir. *
ayağın ön uç kısmı. futbolda pis burun diye geçer. eskiden mahalle maçlarında kaleye pis burunla abanmak yasaktır.
biraz daha mendille sağa sola çekiştirirsem kopup düşeceğinden korkuyorum. Sevgili burun sakın beni terketme.
tikanirsa ya da sinuzit olursa bunlardan alin. http://shop.entrelief.com/index.php
koku alma organımızdır.
bende kilolarca bulunan organ , ozguvenimi zedeleyen organ. kemerli sarkik bir burun dusunun , evet evet gargamel burnudur o.
Ergenlik çağında kocaman olan organ.
Hayatımın son bir kaç ayında gerçekten ne kadar önemli bir organ olduğuna karar verdiğim ve bugüne kadar ona gereken önemi göstermedigim için pişmanlık duyduğum şimdilerde bana gece gece hakkında entryler düzdüren bir kaç aydır oluşan kemik eğrili problemiyle (bkz: septum deviasyonu) bu aralar yine nefes almama izin vermeyen organ. ameliyat olduk, olmadı şimdi alternatif tibba başvuracagiz herhalde.
şu sıralar büyük sıkıntı yaşadığım organ.
rabbim esirgesin, olur da şahsınız veya çoluk çocuğunuz yüz üstü düşer, top gelir ya da bir darbe alırsa burnundan, muhakkak ama muhakkak doktora görünün. kırık, et, kemik bulunma halinde tedaviyi kesinlikle geciktirmeyin.
gözlerimizin her zaman gördüğü fakat beynimizin görmezden geldiği organ.

beyin garip mekanizma. bir de ayak kuş parmağı çok garip. sağa sola çarpmaktan başka bir halta yaramıyor zamazingo.
Ayrıca bir gogol hikayesidir.

Ülkemizde iş bankası hasan ali yücel klasikler dizisinde, yazarın palto ve bir delinin anı defteri isimli diğer iki hikayesiyle beraber basılmaktadır.

Bu hikayeleri ayrı ayrı basan başka yayınevleri de var ama bence iş bankası klasik dizisi en iyi olanıdır. Birde klasik kitapların tek düze bir kapak baskısıyla yayınlanmış olmaları da ayrı bir güzel.
Şans eseri burnuma çarpan yumruk sonucu sahip olduğum deviation + burnumun aşağı düşmesi sonucu elde ettiğim üzücü burun. Sikeyim bu burunu. Tez zamanda ameliyat olmalı.
iki deliklidir, yüzün tam ortasındadır.
aydınmıyız gençler?
koku alma organımızdır. ayrıca en fazla estetik operasyona maruz kalan vücudun dengesidir.
olup olmadık her şeye soktuğumuz an başımızın derde girmesine neden olan zaman zaman içinde büyüyen kıllar olan organdır.
Soğukta kızaran duyu organımız .
kıkırdaklar yüzünden tıkanıp nefes aldırmayan organ.
En ufak bir bozukluğunda yüzdeki simetriyi mahveden suratın tam ortasındaki.
Bir hikaye adı.
(bkz: gogol)

https://www.youtube.com/watch?v=ygPBwFWckr8
https://www.youtube.com/watch?v=mv2J5ELvuZI
50 bine yaklaşık kokuyu hatırlayabilme yetisine sahip organ.
Burnunuz kapalı iken mırıldanamazsınız.
yüz güzelligine etki eden en önemli organ.
insani rezil de eder vezir de.
görsel
Bende kocaman olan organdır.
*Burnumuzda günde 1 litrelik sümük üretiliyor.
*Burnumuz 50 bin farklı kokuyu hatırlayabilir.
*Burnunuz tıkalıysa; Bir kaba ılık su koyun ve içine biraz tuz dökün. Bu tuzlu suyu hafifçe burnunuza çekip bırakın.
*Burnunuzla baş parmağınız aynıdır.