bugün

entry'ler (2130)

gecenin şiiri

Bir şeyler demek varken hal buyken anlamı yokmuş gibi.

Hoşça kal lütfen..

her şeyin aslında boş olması

(bkz: albert camus)

bir sözlük kızını bayıltana kadar

kötü entryler girmek uludağ sözlüğünün işidir.

striptiz kızlarının hep çok güzel olması

Yani öbür türlü tavuk dönere benzerdi.

gecenin şiiri

UZAY BENiM

Uzay deyip geçmeyin,
Onun da dünyası var.
Güzel - çirkin seçmeyin,
Her uzay şefkat arar.

O, uzayda bir çiçek,
Sonra meyve verecek.
Toplum doğacak ondan,
Ülkemiz yükselecek.

Salih Bilir

uykusorunumvarbenim

Kendisi frank ne derse doğrudur demiş. Ben sana onu anlatayım.

(bkz: karton toplayan cocuk vs morria/#45845581)

Frank Lucas: Seçimlerde akepe seçilsin ortaya anamı da koyarım götümü de veririm. Yeter ki Kemalistler bitsin. Zarf zurt.

Uykusorunumvarbenim: aynen beni de ver.

karton toplayan cocuk vs morria

Hay ben senin..

uykusorunumvarbenim

Frank lucas’ın fake hesabıdır.

kalt irtibat

ileri seviye mizah grubu kalt’ın, gerçek bir karakter olan 55 yaşında ki emekli Salih öğretmenin whatsaap ses kayıtlarını kullanarak ortaya muhteşem bir kompozisyon çıkardığı ‘irtibat’ adlı bir YouTube videosudur. Şahsen ben bu kadar geç keşfettiğime üzüldüm. Çok izlenen de bir video değil ama kesinlikle 10/10 olmuş. Video 3 bölümden oluşuyor her biri 4-5 dk’lık. Bundan sonrası spoiler içerir.

Genel olarak konu ‘’uluslararası uzay istasyonunun’’ uzay konukları programı kapsamında Türkiye davet edilip, uzaya gönderilecek çok acil 3 kişi belirlenmesi isteniyor ve verilen süre çok kısıtlı. Bu 3 kişilik ekipten birincisi astrofizikçi, ikincisi mikrobiyolog, üçüncüsü ise uzay benim adlı şiiriyle şiir yarışmasında birinci olan Salih bilir hoca oluyor. . Bu üçlü ekibin birinci ve ikinci videolarında uzayda girdikleri aylarca süreden sonra psikolojik ve fiziksel yan etkiler hissedilmeye başlarken sonuncu bölümde Salih öğretmenin bir sabah uzay istasyonunda kahvaltı hazırladıktan sonra uzaya hava almaya çıkması anlatılıyor.

Keşke devam etseymiş ama maalesef bölümler arası bile 1 yıl koymuş adamlar. Linkleri bırakıyorum.

https://youtu.be/GDC7QqvPcH4

https://youtu.be/-QFYmcQsUSU

https://youtu.be/f-bNOrsSuCA

Edit: böyle keşfedilmemiş değerli şeyler bulmak beni mutlu ediyor ben de sizinle paylaşmak istedim.

mr corvus

Yükselen o değil alçalan asansör.

sözlük yazarlarının homelogları

Sözlük yazarlarının evlerinden bazı karelerdir.

Benim ev arkadaşım var küçük bir kolaj hazırlamış benim hoşuma gitti baya. Bazen oldukça sıradan olan şeyleri bir ekrana yansıtıp ordan baktığında gerçekliği farklı bir algıdan seyrediyorsunuz sanırım. Anı olarak bırakıyorum buraya.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

her sabah morria morria diye uyanmak

görsel

Benim gerçekte şöyle bir şey olduğumu farkında mı kasap?

bankadan kredi çekmektense tefeciye gitmek

Bankaya ödeyeceğine aylık tefeciye öde ohh miss. En büyük tefeci banka zaten. Allah belalarını versin tefecilerin en azından misyonu belli.

Kaça kaç veriyorlar acaba merak edilendir.

Bu zamanda mantıklı olandır. En azından yer altından çevre edinirsin.

hayvan olsan hangisi olurdun

balina.

true nun namusu

tartışmaya biraz açıktır.

morria benimle çıkar mısın

görsel

yazarların şuan dinledikleri şarkı

yonca - 8:15 vapuru.

morria nın ayakları

2 tanedir.