bugün

entry'ler (2083)

iç burkan çocukluk anıları

küçüklüğümde herkesin çok sevdiği bir arkadaşımın, hareketlerini birebir taklit edersem benim de sevileceğimi düşünürdüm.

trendyol asistanının hiç bir işe yaraması

tam bir sikkolar.

trendyol asistanının hiç bir işe yaraması

müşteri hizmetlerine asla bağlanmıyor.

trendyol asistanının hiç bir işe yaraması

lan bir yılda trilyoner oldunuz daha fazla call center alın bişi yapın mk.

iz bırakan kitap cümleleri

çiçek yanıt verdi: seni aptal!! görülmek için mi açtığımı sanıyorsun? kendi zevkim için açılıyorum, başkaları için değil, çünkü hoşuma gidiyor. aldığım zevk var olmaktan ve açmaktan ibaret.

- ırvin d. yalom (bugünü yaşama arzusu) syf: 189

dyson saç şekillendiricinin 14 999 lira olması

arkadaşlar çok iyi bir ürün ama fiyatı aşırı yüksek. bakın danaya girelim deseniz girmem allah affetsin ama bundanım olsun çok istiyorum dolayısıyla almayı isteyen ankara çevresi arkadaşlar bi oturalım konuşalım derim.

https://www.trendyol.com/...=61&merchantId=274075

everything everywhere all at once

Her şey aynı ayna her yerde.

ABD yapımı olup başrollerde Japon ve tanınmamış yüzlerin oynadığı fantastik, bilimkurgu, komedi, dram 2022 yapılı film.

Geçen hafta izledim baştan söyleyeyim yüzde yüz tavsiye ediyorum filme puanım on üzerinden dokuzdur. aklımı başımdan aldı, uzun olmasına rağmen tadı damağımda elimde hatta popomda kaldı diyebilirim izleyenler sebebini anlayacaklardır. Filmde tüm dizi ve yapımlarda yakışıklı jön manken gibi kız seçmedikleri üzerine oldukça sıradan tiplerin karakterlere hayat vermesi beni ektra mutlu etti söylemeden geçmeyeyim.

Filmin ilk bölümü oldukça komik, şaşırtıcı ve kafa yakan görsel şölenlerin aktığı sahnelerle dolu çok zekice ve yaratıcı olurken ikinci bölümde kah aydınlanma kah göz yaşı seli sekanslarıyla hayretlere düşürmüştür.

evrenler arası geçiş de sıçrama olayı söz konusudur. Karakter mesela bir tehtidle karşı karşıyaysa başka bir evrende dövüşçü haline sıçrayıp o özellikteki halinin yüklemelerini kendine yapabiliyor. ama sıçramayı yapabilmek için olabildiğince saçma bir hareket yapmak zorunda bu bazen masa altına yapıştırılmış sakızı yemek, bazen altına işemek bazen burundan bir sinek çekmek, bazen de g' bi cisim sokmak olabiliyor. sjsjjs hareket ne kadar saçma olursa sıçrama hızı o kadar hızlı oluyor ve bu kodlamayı en başta evelyn'nın zeki ve kendi evrenlerinde çok önemli biri oldu yerde bilim kuantum kareketi olarak kendisi geliştiriyor. baya yaratıcı ve mizahi geldi bana oyun sahneleri gibiydi böyle bir oyun çıksa alırım oynarım.

çekirdek aile olan jopon bir aile de anne evelyn (anne), joy (ergen kız) ve silik karakter waymond'un oldukça yoksul aile hayatını göstermekle başlamakta. Bu aile vergi ödeyemeyecek duruma gelip işlerini kapatma tehdidi ile karşı karşıya kalıyorlar. Ama evelyn burada sonsuz evrenin paralelliğinde sadece en mutsuz olduğu evelyn'dir. ek olarak evelyn Joe'nun tüm hayatlarında yıkıcı bir rol oynamaktadır. Joe, evrenlerde gezinerek her şeyi deneyimlemiş yarı tanrı bir kız olarak evelyn'nin tüm karakterlerine ulaşmaya çalışmaktadır. Filmin başında asıl amacı tahribat gibi görünse de evelyn'ı onu gördüklerini göstermek ver şeyin toplamanın aslında bir hiççilik (nihilizm) ve anlamsız olduğunu ( burada bi albert camus tınısı da hissetmedim değil) göstermek istemektedir. Bu arada tüm evrende dolaşırken deneyimlediği, gördüğü her şeyi bir disk ya da alman pastası şeklinde bir oluşumun ( kara delik de denebilir) içinde toplamaktadır. Burada da baya gülmüştüm. Joe tüm evrenlerin tüm gerçekliğini görüyor ama bununla başa çıkamıyor kendisine fazla geldiği içinde intiharı seçiyor giderken de yanında annesini götürmeye oldukça kararlı. Velhasıl Oraya atmadığı tek şey ana karakterlerdir. Burada ona tüm evrenleri gezmiş olan joe en fakir, en mutsuz haliyle yaşayan evelyn'e ulaşma yolculuğunda çok büyük maceralar ve uçuk kaçık görseller sizi bekliyor. Tabi şu soruyu sorarak '' her şeyin anlamsız olduğu bu dünya da bunu içselleştirip hiççilikte boğulmalı mıyız, yoksa anlamsız olduğu için rahatlayıp pozitif mi olmalıyız?''

film her şeyin sarpa sandığı bir anda hayatı boyunca hiç bir işe yaramamış, üstüne yardım etmeye çalışırken de her şeyi eline yüzüne bulaştıran çok naif ama iyi yürekli ve karısını da çok güzel seven babaya odaklanıyor. Orada yaşanan tüm o kaostan tüm o süper-güçler kuantumlu kavgalardan sonra, hiçbir özelliği olmayan bu zayıf karakterin aslında nasıl en güçlü, kuratrıcı ve değerli olabileceğini film çok iyi yansıtmış. o odaklanmadan sonra evelyn'n anlına üçüncü göz yapıştırıyor. bu da aydınlanmaya paralel farkındalık ibaresine bir gönderme yapıyor. 3. gözü yapıştırdıktan sonra evelyn hali hazırda savaşmaya devam ediyor ama bunu bir şekilde şiddetsiz ve zararsız aşk meleği eros gibi yapıyor kadınlı erkekli iki kişiyi birbirine sallıyor ve bir evrende evli olduklarını gören çift ellerinde ki makası kesici aletleri atıp bir anda öpüşmeye başlıyorlar gibi vs. son olarak en beğendiğim sahneyi aklımda kaldığınca aktarmaya çalışıp bitiriyorum. En sevdiğim sahne diyebilirim.

Burada iki kocaman kayalar ve dünya daha oluşmamış bir uçurumun kenarında öylece duruyorlar hafif bir rüzgar sesi ve bulutu var sadece. konuşamıyorlar sadece ekranda diyolog şeklinde belirirken yaklaşık 3 dk. lık bir sessizlik sarıyor tüm sinama salonunu.

joe: hassikktir!!
evelyn: şşşt!
Joe: sen ciddi misin? (burda hiçlik iiçinde iki kayayız aqq mabında)
evelyn: şaka yaptım..
joe: ahahahahah.
evelyn: ahahhaha.

jor burada kendini kendini sürükleyerek uçurumdan atıyor evelyn hiçbir şey yapamadığı için kendisini de onun arkasından atıyor. onu kurtaramadığı tek evren burası oluyor.

sevgiler arkadaşlar, izleyin izlettirin anlatmadığım daha çok şey var. kafa iznine ayrılmama rağmen yazmak istedim unutmamak için sanırım ikinciye gideceğim ben de.

kendi kendine kampa girmek

Arkadaşlar öncelikle günaydın. Bir süredir düşündüğüm bir şeydi ama uygun koşulları yakalayamıyordum. Kendi kendine kampa girme olayını önce bi özetleyim size. bir düşünce yolculuğu gibi bişi denebilir. bu kampta odaklanacağınız, merkeze koyacağınız bir hareket, aktivite gibi bir şey seçmeniz gerekiyor Ve bunu ne kadar süreye yayacağınızı kestirebilmeniz sizin açınızdan iyi olur. örneğin ben kendim için 3 ay belirledim.(bunun neden bu kadar uzun olduğunu açıklayacağım) kampım için seçtiğim şey kendime ait okumayı bekleyen tüm kitapları artı sağımda solumda bulunan okumalık her şeyi okuyup bitirmek. Bunu yaparken seni meşgul edebilecek her şeyden de uzak durman uygun ortamı da kendin için sürekli hazır tutman gerekiyor. Mesela telefon seni kontrol edebilen bir materyalse ciddi anlamda kendinden uzak tutman ya da sosyal medyalarını falan silmen gerekiyor. Kendime gelince ben zaten sosyal medyayı kullanmayı bir süre önce bırakmıştım şimdi akıllı telefonumu tamamen hayatımdan çıkartıyorum. tuşlu telefon kullanmak için onlarca sebep bulabilirim ama çevrem tarafından da tepki gördüğüm bir gerçek. insanlar bunun bir tercih olabileceğini anlamıyor onun yerine benim alenen depresyona girdiğimi falan düşünüyorlar. içsel bazı noksanlarım olabilir tabi bu da mental olarak beni kusurlu yapıyor ama bunun bende herkesten fazla olduğunu düşünmüyorum aksine herkes kadar aynı yorgunluğa sahibim belki. burada önemli olan iyileşmek için neye ihtiyacın olduğun. Bu arada beni iyileştirecek olan kitaplar değil tabi sadece bazı şeyleri ne kadar düşünürsen o kadar çok cevaplara ulaşamıyorsun gittikçe flu olamaya başlıyor her şey ve çok düşünmek insanı içten içe hasta eden şeylerden biri. Burada ki asıl misyon Biraz odağını dağıtıp düşünce normlarını daha ölçülü ve doğru şekilde yönlendirmek. bilen bilir oldukça yalnız bir insanım bir yerden sonra kendi tercihim oldu sanırım. 2021 şubatta Ankara'ya iş için geldim tam fiil direk çalışmaya başladım önce bedenimde sonra hayatımda bişiler değişecek artık dedim ve daha mutlu huzurlu bir insan olacağıma inandım. bedenimde derken üzerimde fazladan bir uzuv gibi hissettiğim bir ateş var hiç gitmedi içimden bir gün kendini unutturmadı ben de etkisi de son derece hissedilir oldu hep kendimce. ya hep fazla öfkeli oldum ya da fazla merhametli. neyse bunu biraz anlatması zor. kampa döneyim en iyisi. 3 ay seçmemin sebebi okumak için fazla kitap biriktirmem aralarında üniden kalma diplomasi kitaplarım bile var. eski ben olsam Ankara'dan alır başımı giderdim de büyüdük ye işte artık fevri olmayayım diye bir yıl kadar şans vermek istiyorum kendime de ankaraya'da hala olmaz ise beni bir karavanda ilkel, izbe bir hayat yaşadığımı yazarsam şaşırmayın. bu kadar mı aitsiz hisseder insan bir yere kendini.. Ankara'yı ayrı yazayım ben en iyisi valla o kadar çok düşüncem var ki ifade etmekte güçlük çekiyorum kendimi basit şeyleri yaparken bile zorlanır oldum sanırım bu kamp beni biraz sakinleştirir de..

umarım kampı anlatabilmişimdir bunu aslında kendinizi ödüllendirmek için bile yapabilirsiniz kendinize özel 2 hafta ayırmak için gerçek anlamda kendinizi dinlediğiniz bir hobinize yoğunlaştığınız biraz da asimile toplumdan uzaklaşmanız adına.

kıssadan hisse kafa iznine çıkıyorum dostlar umarım bir gün; sürekli kendi kendini yanıltan bir insandan içinde ki potansiyeli bilen, tam anlamıyla bunu ortaya çıkarabilen bir insan olurum sonunda.

yakışıklı er olup morria tarafından takip edilmek

hep bordo bereli olmak istemişimdir. Onun yerine istihbaratçı oldum evden çıkarken ne düşündüğünü bilirim ben bu adamın. herkes akıllı olsun.

morria

görsel

kız fotoğrafına 35 entry girilen sözlük

ahahhahha.

bilgi içerikli entryler girdiniz de biz mi okumadık. Bacım sen de girmiyorsun girmiyorsun geldiğinde yargı dağıtıyorsun sanane sözlüğün ne yaptığından sen yaz okur oylarız. ahahhah.

şimdi fotoğraf paylaşacağım hazır mısınız

görsel

şişko diyenler bi daha desin. hehe.

şimdi fotoğraf paylaşacağım hazır mısınız

sonuç

görsel

benzemeye çalıştığım.

görsel

old quiet sleeper

dövüşmeyin guzum.

şimdi fotoğraf paylaşacağım hazır mısınız

görsel
arkadaşlar günaydın mavi boyama baksanıza neguzel.

bik bik

Bik bik konuşmaktan geliyormuş nicki. yerim.

yazarların frank lucas ı kıskanması

Aynen sık sık çelenk alıyor ama elden değil.

bir de diyor ki bu orucu bozmuyor!

bilmiyor işte bu çocuk. c

sözlüğün en bilgin yazarının frank lucas olması

az önce telefonda konuştuk. sağolsun iftardan sonra arar halimi hatırımı sorar. hepinizi kınıyor atılan iftiradan dolayı. hayırlı ramazanlar diledi.

on ikinci nesiller için uyku vakti

Evet yeterince ergenlik yaptınız yatma vakti enikler.

yazarların şu an düşündükleri

Arkadaşlar alabileceğim en iyi halde araba polo. Yolda yürürken düşünüyorum bi manitim olsa arabayla gezerken felan benim arabadan inip ve şu yolda gördüğümüz süper arabalara binse alınmam mutlu olurum.

bu milyonluk arabaları nasıl alıyorlar aq!
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.