bugün

"başın öne eğilmesin, aldırma gönül aldırma" modunda hiçbir şeye aldırış etmemek, salmak.
"tadilat nedeniyle kapalıyız". algoritması bi nevi.
(bkz: bos * vermek)
seçimlerde sandığa boş oy atmak anlamında halk arasında kullanılan tabir.
sonuçsuz kalmış yaşamlarımızda sonuçsuz ve amaçsız bir tercih...
(bkz: kendini çöpe atmak) *
boş koymak olarak da kullanılan eylem. tercihen boş vermek.
bazi durumlarda sergilenebilecek en kivrak tavirdir. soyle bir tehlikesi de vardir ki; eger "bosvermek" le alakali entry girerken bosverdiginizi dusundugunuz seyler aklinizdan geciyorsa tam olarak bosvermemissinizidir aslinda.
(bkz: yanilmak)
(bkz: bos vermek lazim)
sırılsıklam aşıkların en iyi yptığı iştir.sevmekten sonra...
hani notalar cok etkiler de derinden,
kendini masum hissedersin yeniden.
tatmin olmazsin defalarca dinlemeden.
bos vermek gerekir cunku bazen...
(bkz: borç vermek)
(bkz: not aldığın kağıdı karalamak)*
oluşan bir durumda psikolojik açıdan insanı çok rahatlatan davranış, yaşanılmamış gibi davranmak.
(bkz: boş bakınız vermek)
kolay sanılan ama yanılan eylemdir. boş vermek... kolay mı boş verip akıldan atabilmek? sevmişken birini bütün beyninle ve ruhunla nasıl boş vereceksin onu? attığı her adımda aldığı her bir nefesi olmak istediğn bir insanı beyninden silmek... bence boş vermek dünyada yapılacak en zor eylemdir bu durumda. seviyorum dibine girsem de yerin seviyorum bütün benliğime. ben severken boş veremem kalbimi. kalbimi varlığını boş verirsem, hissetmezsem attığını söyleyin nasıl yaşanır?
dile kolay eylemlerden biri. mekanik bir araç gibi olabilmeyi gerektirir çoğunlukla vitesi boşa alınmış araba gibi misal. motordan büyük bir yük inmiş rahatlamıştır fakat aracın diğer kontrol aksamları tedirgindir fren ve direksiyon mesela. velhasıl tam bir boş vermişlik yoktur bu durumda bile. kontağı kapatmadıkça rahata eremez araç. bir şekilde canlı organizmalar için de böyledir.
"boş oy vermek" örneğin ne kadar boştur. yok mudur bir anlamı. en azından bir tepkidir. seçime katılmış tüm partilere "hepinizin canı cehenneme" demek olabilir pekala.
birini, bir şeyi boş vermek kolay mıdır? boş vermiş olduğumuz biri ya da bir şey patlamaya hazır bir bombadır aslında düşünce derinliklerinde hazır ve nazır bekleyen. yapılan sadece vitesi boşa almak gibi düşünmemeye çalışmaktan başka nedir? akla geldikçe; kontağı ya kapatmak isteğini körükler ya delirebilmeyi hayal ettirir ya da geçmişi silebilme isteği uyandırır. başkaca bir seçenek de hiçbir şeyi boş vermeden her şeyi olağanlağınca hoş geldin diye karşılayarak yaşamaktır. buna müsade etmeyenlerin adına çizik çekerek yola devam etmektir. yemiyorsa tek seçenek kontağı kapatmaktır.
kısacası ölmektir boş vermek; nefes almanın, ihtiyaçlarnı karşılamaya çalışmanın yaşamak olmadığı anlaşıldığında.
ve insan yaşamak istemediğini anlayınca boş verebilir.
(bkz: sikine sallamamak)
(bkz: siklememek)
(bkz: sikinde olmamak)
(bkz: sikimden aşağı kasımpaşa)
boş çay bardağını, çayı tazelemesi için çayı tazeleyene uzatırken yapılan eylem.
yazıcak birşeyi olmayan öğrencinin sınav kağıdının durumudur.

yani ben başlığı bu şekilde algılamıştım ama yazar bunu kastetmemiş galiba,
yahu birleşik kelime değil miydi bu.. her neyse..
(bkz: bos ver)
(bkz: bos koy)
(bkz: koy ver)
Temmuz Ağustos Eylül her mevsimde durma gül
Hayat inan çok kısa belki çıkmayız yaza
Boşvermişim boşvermişim boşvermişim dünyaya
Ağlamak istemiyorsan sen de boşver dünyaya

Ahmet Mehmet Süreyya hepsi boş hepsi hülya
Bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya
Boşvermişim boşvermişim boşvermişim dünyaya
Ağlamak istemiyorsan sen de boşver dünyaya

Aldatırlar aç gözünü unut artık geçmiş dünü
Her akşam ayrı güzelle sen de geçir her gününü
Boşvermişim boşvermişim dünyaya ben boşvermiş
Vallahi aldırmıyorum elalem ne söylermiş

Söyleyen : Nilüfer, Ajda Pekkan
gercekten basarili insanlarin, kendini kontrol edebilenlerin, dogrunun ne oldugunu bilen ve uygulumaya gucu olanlarin asla yapmayacagi eylem.
boş veremezsin hiçbir zaman,yaptığın tek şey boş vermiş gibi gözükmektir ömrün boyunca.
herkesin özene bezene giyindiği bir bayram günü, altında gri eşofman, ayağında vansla ilginç bakışlara maruz kalarak ama bunu umursamayarak markete gidebilmektir.