1. 1.
  özel kuruluşların ya da devletin borç para almak için çıkardığı,belirli zamanlarda faiz binen,belirli bir tarihte para ve faizinin toplam miktarınım geri ödeneceğini belirten yazılı senete denir.
  3 ... frozen hopes
 2. 2.
  uzun vadeli olurlar kısa vadelisi için (bkz: bono)
  2 ... ratata
 3. 3.
  işletmeler tarafından yatırımların finansmanında kullanılmak üzere yapılan bir tür borç senedi.
  2 ... gonulcelen
 4. 4.
  vadesi en az 2 yıl olan yatırım aracı.
  -1 ... jassemine
 5. 5.
  ihraç vadesi 1 yıldan uzun menkul kıymetlerdir.
  ... gonulcelen
 6. 6.
  TTK Md. 420 tahvili şöyle tanımlamaktadır. "Anonim şirketlerinin ödünç para bulmak için itibari kıymetleri eşit ve ibareleri aynı olmak üzere çıkardıkları borç senetlerine tahvil denir". Bu tarifi biraz genişletecek olursak:Tahviller kamu kuruluşları veya şirketleri halka borçlanarak sağlayacakları fonlar için seri halde çıkardıkları, eşit kıymette ve aynı ibareli kanuni şekil şartlarına uygun olarak düzenlenen borç senetleridir.
  ... cenkerkocaer
 7. 7.
  isletmeler tarafinda yapilan bir borclanma turudur. belirli kiymetli fonlar yaratilir ve borc vericiler tarafindan bunlar belirli bir vadede geri odenmek sureti ile satinalinir. isletme vade tarihi dolunca borcvericilere aldiklari kiymetli evraklari geri vermek sureti ile belirlenen faizle birlikte borcu oder. ulkemizde sadece devlet tahvil cikartabilme yetkisine sahiptir.
  1 ... gitarist
 8. 8.
  devlet tahvili 1 yıl, özel sektör tahvili en az 2 yıl olmalıdır.
  1 -1 ... northwich
 9. 9.
  bir halden başka bir hale getirmek, değiştirmek.
  -1 ... 60 yasindaki kelebek
 10. 10.
  Anonim şirketlerin kaynak bulmak amacıyla Ticaret ya da Sermaye Piyasası kanunlarına göre, itibari kıymetleri eşit ve ibareleri aynı olmak üzere çıkardıkları borç senetidir.
  1 ... linka