bugün

Bir dönem televizyon yıldızı olan bir atın, yirmi yılı aşkın sürenin ardından iyice kompleks hale gelmiş yaşantısını konu eden Netflix’in epey eğlenceli çizgi dizisi.
ilk 1-2 bölümü baysa da sonrasında baya sarıyor ve çerez gibi tıkır tıkır gidiyor.
ama yine de bir rick and morty değil
Orjinal dilde izledikten sonra türkçe seslendirmesi olduğunu da gördüm. bi bakayım nasıl olmuş derken gerçekten seslendirmesini çok başarılı buldum. netflix sağolsun profesyonel bir çeviri ve dublaj kullanmış.

tanım: başrolünü at kafalı bir adamın oynadığı amerikan yetişkin çizgifilmi.
opening efsane. ayık izlediğime pişmanım.
bir komediden daha fazla bir dram dizisi. işin kötü yanı dizinin dram tarafı o kadar gerçek ve hayatın içinden ki en baba dram dizileri bile böyle dokunmuyor insana bazen. resmen tokat gibi.

içimizden bir dizi.
2 günde bütün bölümlerini izlediğim yetişkinlere yönelik çizgi dizi. baş karakter bojack'ın iyi giden şeyleri bir şekilde mahvetmesi diziyi izlerken kendinizden bir parça bulmanızı sağlıyor.
Netflix yapımı animasyon, komedi ve dram türünde bir dizi.

Şimdiye kadar 4 sezon yayınlanmış ve 5. Sezon içinde onay almıştır. Yayın tarihi bilinmemektedir.

Dizinin konusu şöyle:

Kahramanımız bojack oynadığı sitcom un yayından kaldırılmasından 18 yıl sonra kendini yeni hayatında bulur. Oyunculuk kariyerine kimi zaman sevgilisi kimi zaman menajeri olan prenses caroline ile yeni bir yön verme niyetindedir. Ama tam bir alkolik olan bojack için bu durum oldukça zor bir hal almaktadır.
bana dallamanın teki olduğumu hissettiren dizi.
harika, mükemmel, müthiş bir ana karaktere sahip göndermesi bol netflix draması.

görsel
an itibariyle 3.sezonu yarıladığım müthiş yetişkin çizgifilmi. ufak şekerli absürd komedisinin yanında gerçek hayattan da birçok şey bulabilirsiniz. bojack'ın acelesi ve pervasızlığı sonucunda son anda her şeyi berbat etmesi, kendini fazla onemsemesi ancak disaridan ilgi görememesi vs.. aslında ana karakter bojack gibi görünse de hikayenin bel kemiği bence bağyanlar. yani princess carolyn ve diane. todd da bojack ı süper tamamlıyor. öyle yani, vaktiniz varsa açın izleyin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.