bugün

Bir dönem televizyon yıldızı olan bir atın, yirmi yılı aşkın sürenin ardından iyice kompleks hale gelmiş yaşantısını konu eden Netflix’in epey eğlenceli çizgi dizisi.
ilk 1-2 bölümü baysa da sonrasında baya sarıyor ve çerez gibi tıkır tıkır gidiyor.
ama yine de bir rick and morty değil
Orjinal dilde izledikten sonra türkçe seslendirmesi olduğunu da gördüm. bi bakayım nasıl olmuş derken gerçekten seslendirmesini çok başarılı buldum. netflix sağolsun profesyonel bir çeviri ve dublaj kullanmış.

tanım: başrolünü at kafalı bir adamın oynadığı amerikan yetişkin çizgifilmi.
opening efsane. ayık izlediğime pişmanım.
bir komediden daha fazla bir dram dizisi. işin kötü yanı dizinin dram tarafı o kadar gerçek ve hayatın içinden ki en baba dram dizileri bile böyle dokunmuyor insana bazen. resmen tokat gibi.

içimizden bir dizi.
2 günde bütün bölümlerini izlediğim yetişkinlere yönelik çizgi dizi. baş karakter bojack'ın iyi giden şeyleri bir şekilde mahvetmesi diziyi izlerken kendinizden bir parça bulmanızı sağlıyor.
Netflix yapımı animasyon, komedi ve dram türünde bir dizi.

Şimdiye kadar 4 sezon yayınlanmış ve 5. Sezon içinde onay almıştır. Yayın tarihi bilinmemektedir.

Dizinin konusu şöyle:

Kahramanımız bojack oynadığı sitcom un yayından kaldırılmasından 18 yıl sonra kendini yeni hayatında bulur. Oyunculuk kariyerine kimi zaman sevgilisi kimi zaman menajeri olan prenses caroline ile yeni bir yön verme niyetindedir. Ama tam bir alkolik olan bojack için bu durum oldukça zor bir hal almaktadır.
bana dallamanın teki olduğumu hissettiren dizi.
harika, mükemmel, müthiş bir ana karaktere sahip göndermesi bol netflix draması.

görsel
an itibariyle 3.sezonu yarıladığım müthiş yetişkin çizgifilmi. ufak şekerli absürd komedisinin yanında gerçek hayattan da birçok şey bulabilirsiniz. bojack'ın acelesi ve pervasızlığı sonucunda son anda her şeyi berbat etmesi, kendini fazla onemsemesi ancak disaridan ilgi görememesi vs.. aslında ana karakter bojack gibi görünse de hikayenin bel kemiği bence bağyanlar. yani princess carolyn ve diane. todd da bojack ı süper tamamlıyor. öyle yani, vaktiniz varsa açın izleyin.
beşinci sezonu internete düşmüş olan dizi. düşer düşmez de bitirdim. bazım bölümler diziye farklılık getirmiş beğendim. şimdiden 6 sezonu beklemekteyim tabi çıkacaksa.
ilk sezonu çok komik olmasa da diğer sezonlar arap atı gibi açılıyor.
eğlenceli bir yapım. izlenesidir.
Mükemmel bir komedi...

Çok ince bir mizah anlayışı var.

Kültürel farklılıklardan dolayı komedi anlayışımız Avrupalı ile uymuyor ama bu gerçekten bizim kültürümüze de uygun bir yapım...
görsel
4.sezonunun yarısında olduğum çizgi dizi.

ilk 1-2 bölüm sıkmıştı fakat sonradan felaket sarıyor.
Bunu izleyeb bunu da izlesin (bkz: big mouth).
içimdeki at adamı fark etmemi sağlayan, yamulmuyorsam 2014ten beri devam eden netflix yapımı yetişkin çizgi dizisi.
s5e6 ile ne kadar derinlikli bir dizi olduğunu göstermiştir. o ne bölümdü lan öyle sadece bir mekanda geçiyor ama hiç sıkmıyor.
hüzün temelli komedi dizisi açık ve net.
Yeni sezonunun ne zaman başlayacağını bilen varsa yazmasını istediğim çizgi dizi.
Varoluşsal anlamsızlık temasını ilk üç sezon işleyen ve geri kalan sezonlarda da farklı temaları işleyen Netflix yapımı harika bir çizgi dizi.
netflix in dark ile birlikte benim için en iyi işidir.
Ayrıca eklemek isterim, "It gets easier. Every day it gets a little easier. But you gotta do it every day —that’s the hard part. But it does get easier"
Espri kalitesini gerçekten beğendiğim bir dizi...

Kendini biraz tekrar ediyor ama yine de güldürüyor...