bugün

entry'ler (57)

efe aydal

Egoizm kelimesinin eş anlamlısı.

stalinizm

Josef Stalin isimli pisliğin yarattığı ideolojidir.

insan ömrü

24 saat x 365 gün = 8760 saattir
8760 saat x 80 yıl = 700.800 saattir
Yani 80 yıllık bir insanın ömrü sadece ama sadece 700.800 saattir. Bu sürenin hiç azımsanmayacak bir kısmı uyumakla, yemekle ve sıçmakla harcanır. Yani hayatınızın kıymetini bilin ve doğru düzgün bir şekilde özgürce yaşayın. En nihayetinde hepimiz bir gün yok olacağız.

darkmatter2525

Akılda kalıcı, düşündürücü ve çok akıllıca bir şekilde dinleri sorgulayan bir YouTube kanalı.

daniel dennett

Bilimin felsefeye, felsefenin de bilime ihtiyacı olduğunu savunan Amerikalı filozof. En beğendiğim modern filozoflardan birisidir bu arada.

emine bulut

Ülkenin çivisi zaten çıkıktı. Şimdide o çıkmış çiviyi parçalıyorlar. Tüm olay o çocuğun Lütfen ölme anne demesi şeklinde özetlenebilir. https://www.youtube.com/watch?v=FdJB4hhxUj4

stg 44

Modern piyade tüfeklerinin atasıdır.

sosyal demokrat

"dünyanın hiçbir yerinde hiçbir sosyal demokrat ırkçı söylemler içerisinde olamaz. tüm sosyal demokratlar hümanisttir, evrenselcidir, azınlık haklarının bekçisidir, askeri müdahalelere karşı tavır alır. onlar faşist olamazlar. “
-modernizm postu serdi (Ekşi Sözlük)

profesyonel ordu

Bir an evvel Türkiye'ninde geçmesi gereken ordu çeşidi.

sarı ırk

Uzak doğululara söylenen ırkçı bir söylemdir.

kırmızı hap

Efe Aydal'ın yapmış olduğu 4 bölümlük video serisidir. ilk 3 bölüm harika ve hatta mükemmel iken dördüncü bölüm tamamen bir saçmalıktan ibarettir. Ve hatta Efe Aydal'a olan tüm saygımı kaybettirmiş üstüne üstlük de Efe Aydal'ın açık açık Faşizm'i milliyetçilik adı altında sunması ve ondan sonrada bu dediklerim tamamen gerçektir ve eğer benden farklı düşünüyorsanız siz bir salaksınızdır mesajı ile Efe Aydal'ın ne kadar kötü ve pis bir insan olduğunu gözler önüne sermiştir. Bu arada aynı benim gibi düşünen bir ekşi'cin yazısını da eklemek istiyorum.

Diğer üç videodan farklı olarak bu videoda bilimsel bulgular ve belgeler yerine daha çok "bu böyledir, inanmayan gidip araştırsın" gibi sığ argümanlara başvurmuştur. Efe Aydal, videoda harika bir konu işlemiş. ancak maalesef videoda şikayet ettiği her bir şeyi yine kendisi, aynı videoda, defalarca yapmaktadır. Örneğin, aşağıdaki söylemler, eğer belgelere ve bulgulara dayandırılmazsa, dinciler, solcular, ateistler, kemalistler ve daha birçok topluluğa söylenebilir ve eşit derecede doğrudur. kısaca, olmamış iştir. nerede kırmızı hap 2: uyuşturucu ve hayat, orada anlatılan etkiler, tane tane açıklanan bilimsel bulgular, nerede bu videodaki "ben tabi ki de en doğrusunu biliyorum. eğer bana inanmazsan cahilsin, seninle işim olmaz. bana inananlar, doğru yoldasınız, devam" üslubu. kendisiyle iletişime geçmeye çalıştım, tabi ki sallamadı. özellikle mizah dergileriyle ilgili söylediği şeyler tam bir akp'li ağzıyla kurulmuş cümleler. insanlara "bakın siz bunu yapıyorsunuz, onlar da yapıyor. o zaman siz onlar gibisiniz" demeyi biliyor, ancak muhafazakar kesimin nefret ettiği leman, penguen, uykusuz gibi dergilere de o muhafazakar kesimin ağzıyla saldırmaktan geri durmuyor.
-a book on c

efe aydal

ırkçı, milliyetçi, cinsiyetçi, liberalist ve faşist olan kötü bir insandır.

bir anda gelen kamyon olma isteği

ilginç bir istekmiş.

efe aydal

ırkçı, milliyetçi, cinsiyetçi, liberalist ve faşist olan kötü bir insandır.

çifte vatandaşlık hakkınız olsa nereyi seçerdiniz

Küba veya Finlandiya

sözlük yazarlarının itirafları

1. Çocukken kirli çorap koklamayı severdim.
2. Bir gün tamamen salak olduğumdan ötürü bir buket papatya yedim.
3. Eskiden inci sözlük yazarıydım.
4. Komşularım evlerinde olmadıkları ve bende yalnız olduğum zaman kendi kendime konuşuyorum.
5. Hentai izliyorum.
6. Bir gün tüm milletlerin ve devletlerin birleşip HumanLand'i yani tek ve büyük bir ulusu kuracaklarını ve tüm sınırların kalkacağına inanıyorum.
7. Bir keresinde elim azcık kesilmişti ve elimin kesilmesi sonucu elde ettiğim kanı A4 kağıdına resim yapmak için kullandım ve o kanlı resmi arkadaşıma 3TL'ye sattım.

atatürk heykellerinin gereksizliği

tarihte büyük insanlara her daim heykeller yapılmıştır. Atatürk'de büyük bir insan olduğundan heykelleri yapılıyor. Bu olay bu kadar basit aslında.

uludağ sözlük

Her tipte insanın olduğu ekşi sözlükten daha iyi bir sayfa tasarımına sahip olan ve üyesi olduğum web sitesi.

akrabalardan nefret etme sebepleri

Aranızda kan bağı olmasa sokakta yüzünüze tükürecek insanlar olmaları. (Hepsi değil ve herkesin değil tabi kide.)

20 lik diş

Bela kelimesinin eş anlamlısıdır resmen.