bugün

entry'ler (184)

otobüste ters koltukta oturabilen insan

Beceremiyorum ben bu işi. Midem kalkıyor yeminle. Bu işi yapabilenlere hayret ediyorum. Ayrıca tebrik de etmek lazım galiba. Nasıl beceriyorlar orası da ayrı bi muamma benim için.

tanıdığınız en kötü insan nereli idi

Selânik.

mi17

Öncelikle şunu belirtelim helikopterin tam adı:

Mil Mi-17

Sovyetler tarafından üretilmiş çok amaçlı helikopter. ⠀

Türkiye ve Azerbaycan da dahil bir çok ülke tarafından kullanılmış ve hâlen kullanılmaktadır. 1981 yılından beri tahminen 12.000 adet üretilmiştir.⠀

Helikopterin NATO kod adı ise Hip-H'dir. ⠀

Ülkemizde Mi-17'lerin hepsi Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindedir.⠀

jparc

JPARC: Joint Pacific Alaska Range Complex (Pasifik Alaska Ortak Bölge Tesisi) tercümesi biraz sıkıntılı oldu ama aşağı yukarı bu anlama geliyor. ⠀

Amerikan Askeri Kuvvetlerine ait Alaska'da bulunan bir ortak eğitim bölgesi. Bu bölgede Amerikan ordusuna ait bütün unsurlar (Kara, Hava, Deniz, Uzay ve Siber-Uzay unsurlar) eğitiliyor. 173.000 km2'lik bir eğitim bölgesi söz konusu. Amerikan ordusuna ait bütün unsurların eğitim alanı olduğu için oldukça büyük olması anlaşılabilir bir durum.

anın görüntüsü

görsel

can alıcı şiir dizeleri

Kaynayan kazan taşmaz mı
Sandıkları aşmaz mı
Seçmenin oyunu yok sayan
Darbeyle buluşmaz mı

Chp li vekil Nurhayat Altaca Kayışoğlu 

Bakın bu dizeler gerçek anlamda can alır. Dikkat etmek lazım.

russian doll

1 şubat 2019 tarihinde netflix üzerinden yayınlanmış bir komedi dizisi.

Dizinin ilk sezonu 8 bolum olarak yayınlanmış ve muhtemelen ikinci sezonu olmayacak. Çünkü ilk sezonda bütün olay verilip sonuca bağlanmış.

Diziyi izledim. Benzer senaryoya sahip çok fazla yapım var. spoiler olmaması açısından dizi içeriğiyle ilgili çok fazla bilgi vermeyeceğim. Tek cümleyle diziyi şöyle anlatabilirim:

"Karakterimiz ölüp ölüp dirilmektedir."

Bu arada ek bilgi verelim.

bülent börekçilik

Aylar sonra tekrar gittim. Fiyat biraz artmış ama lezzet yine şahane. Tekrar tekrar gitmek istiyorum.

işten erken çıkmak

Suistimal edilebilir bir durumdur.

dolar nasıl düşürülür

1-) Siyasi suçluları ve gazetecileri serbest bırak.
2-) hatta teröristlerin büyük kısmını serbest bırak.
3-) kuzey ıraktan çekil.
4-) kuzey suriyeden çekil.
5-) kıbrıs konusunda abd ile mutabakata var.
6-) s 400 siparişlerini iptal et. Rusyadan uzaklaş.
7-) ortadoğudaki etkin rolünden vazgeç.
8-) amerikan aşığı birini iktidara taşı.

Bakın bunlar yapıldığında doların ateşi iki yıl içerisinde ciddi bir şekilde düşer. Ama üzerinde yaşayabileceğimiz bir vatanımız olur mu? Şüpheli...

25 yaşında ilk sevgilisi olan adam

29 yaşındayım. Hâlâ sevgilim yok. Evli de değilim.

96 lı erkekler

Bebek ulan onlar ne erkeği!

balık en güzel soğuk havalarda yenir

Evrensel bir gerçektir.

yaşar okuyan şerefsizdir

Yaşar okuyan'ın kendi ifadesi.
24 haziran öncesi katıldığı bir televizyon programında erdoğanın ittifak sistemini getirmesinden pişman olduğunu iddia etmiş ve 24 haziran seçimlerinde erdoğanın %50nin üzerine çıkamayacağını söylemiştir. "Çıkarsa kafasına sıkmayan yaşar okuyan serefsizdir." Demiştir. Kendisini bu isabetli öngörüsünden dolayı tebrik ediyorum!

tasmasız köpek

Bir çeşit hakaret. Sayıları fazladır.

atatürk ü koruma kanunu

Hiç bir demokratik tarafı olmayan kanun. Bir insanı kanunlar neden özel olarak korur? Ya da bir kişi neden kanunlarla korunmaya ihtiyaç duyar hale getirilir.

atatürk

Öncelikle şunu belirtelim; atatürk benim için tarihimizde ki sıradan şahıslardan biridir.

Paragrafın basında bir de şunu belirteyim; atatürk benim atam değildir. Zaten öyle birisi benim atam da olamaz. Ha sizin olabilir. Ona bir şey diyemem. Seversiniz sayarsınız. Ulu önderdir falandır filandır. Hiç itiraz etmem. Ama sizin için öyledir. Ve siz atatürkü sevmeyen ve bunu dillendiren birini gördüğünüzde (tabi hakaret etmeden) buna tahammül edemiyorsanız sizin insani yönünüzde bir sıkıntı vardır. Hiç kimse sizin atanızı (ya da) babanızı sevmek zorunda değildir.

Dolayısıyla biri bunu açıklama ihtiyacı hissettiğinde ona hakaret etmeyin ! Bu onun hakkıdır.

bugün başını örtebiliyorsan atatürke borçlusun

Hooooop! Işte orda dur! O kadar da değil! Tamam hakaret edilmemeli atatürk e doğru ama o kadar da saçmalamaya gerek yok. Bu ülkede herkesin atatürk e ve onun manevi şahsiyetine kanunen saygı duyma zorunlulugu var. Ona kimsenin itirazı yok. Ama yiğidi öldür hakkını yeme! Başörtüsü meselesiyle ilgili özgürlük ten bahsediliyorsa bunu ataturke değil erdoğana borçlusun! Bunu da kafaniza sokun!

afrinden bir görüntü

görsel

ebediyete gözleri kapamak

görsel

Sosyal medya reklamı. Yanlis kullanilan bir ifade. Reklamı hazırlayan arkadaş ehil değil anlaşılan. Ebediyete gözlerini kapatan birisinden anlaşılacak anlam onun ölmemiş olmasıdır. Eğitim alan bir nesil olmayınca böyle hatalar her yerde gözünüze çarpıyor. Çok yazık!