bugün

Triptonik vites seçeneğiyle satışlarının artacağı hissi uyandıran bmw modelidir. Manuel vitesli olanlarının kırmızı ışık ya da sıkışan trafikte kendini stop etme özelliği de vardır. Dış görünümü insanı kendine hayran etmektedir. iç dizaynı da bir o kadar konforlu, fonksiyonel olmakla beraber, göründüğü kadar küçük değildir. Aynı zamanda bir bmw almanın da en ucuz yoludur.
bmw 1 16i, 1 serisinin 1600 cc motor hacmine sahip benzinli olan modelidir. bir de bmw 1 20i bmw 1 20d 2000 cc motor hacmiyle dizel modeli bulunmaktadır.

--spoiler--
Otomatik Vites BMW 116i 1,596 cc lik 4 silindirli motoruyla 6,000 d/d de 115HP güç ve 4,300 d/d de 150 Nm tork üretiyor. Maksimum hızı 197 km/s olan 116i otomatik, 12.3 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. BMW 116i otomatik in ortalama yakıt tüketimi ise 7.7 lt/100 km.
--spoiler--
şuan piyasadaki en uygun fiyatlı (kaldı ki ucuz denemez), en kaliteli, en şık, en dinamik, en spor araba. insana yeni aldığı arabayı satmayı bile düşündürüyor. a3 ün tahtını benim için sallamıştır.
en ucuz bmw modelidir.
çok amaçlı standard oturgaçlı hızlı götürgeç..
bayana en çok yakışan araba. yalan yok. ya kurtarıcınız ya da size verdiği gazla mezarınız olabilir. fani oluşumlara aldanmamak gerek.
2 yıl kullandıktan sonra audia3 almak üzere dün sattığım otomobilim. bu süreç içerisinde eşim de kullandı ve o da çok beğenerek kullandı demek ki gençler ve bayanlar için süper denebilri zaten evlenmeden önce almıştım. bir bmw konforu yok pek aslında. iki modeli var farkları da sadece sunroof. ben sunrooflu olanı kullandım. aynı paraya daha lüks arabalar elbette var. yine de alınmayacak şey değil. yeni versiyonunu da elbette görmek lazım ama.
2012 de yeni kasası gelecek olan otomobil. 1.16 i 1.3 lt 136 hp olacakmıs .
tek hayalim. fiat marka araba fiyatına 2005-2007 modelleri satılıyor. full paket olanından. bmw 1.16i'ye binenlere kızlar teklif ediyormuş. öyle duydum. ve hatta yaşadım.
hani şans oyunları oynama sebebleri vardır. kimisi fakirlere yardım için diye geçirir içinden kimisi dünya turu için diye. benim içimden geçen tek sebep bu araba oluyor.
2013 modellerinde devrim yaratmaya başlamıştır. bizzat denediğim benzin + otomatik seçeneği gerçekten beni çok şaşırttı. Zira aşırı abartılı hızlar yapılmadığı süre şehir içi 100Km/ 6.1 lt yaktı. Bu sonuç bu sınıf bir araç için ki özellikle benzin otomatik bir araç için çok iyi diye düşünmekteyim. Ayrıca bmw'nin konforuna kimsenin diyeceği bir şey yoktur. Araç start stoplu ve yokuş kalkış destekli. Bu özellikleri diğer marka araçlardada gördüm denedim fakat bmw bu özelikkleri gerçekten en üst seviyeye taşımış durumda. Araç diğer modellerine göre daha uygun fiyatlı. Bir diğer göze net çarpan detay ise aracın önden bakıldıgında eğer arkası gözükmüyor ise bmw 320 ve 520'lerden ayırt edilememesi. kasası çok iyi dizayn edilmiş.
arkadan poloya benzemeyeydi iyiydi.
Gecen gece rüyam da sürdüğüm aractir. Lakin 1. Vitesten yukari cikartamamistim araci.
abartılıp dünyalara sığdırılamayacak bir araba değil ancak özelliklerine göre fazlasıyla sürüş keyfi veren bir araç olduğu kesin. çok yakıp az kaçtığı nispeten doğrudur, ancak buna rağmen keyiflidir sürmesi. fakir aracı diyenlere takılmayın, onlar audi r8'e de fakir ferrari'si diyorlar zaten.
2015 kasası bok gibi olan araba, ama kullanımı zevklidir.

(bkz: makyaj faciaları)
berbat bir tasarıma sahip araç. volvo çok daha mantıklı.
tasarımı çok iyi olan denmiş ama dış tasarımı cidden çok kötü

ne o abi öyle araba karadenizde üretilmiş gibi burnu gövdesinden uzun neredeyse amk , göz var nizam var itici duruyor arabanın ön kısmının bu denli uzun olması.

bunu bu kadar uzatıyorsan arkayı da böyle düz yapmayacaksın , chrysler 300c tarzı bir arka yapacaksın daha kısa olacak ama daha estetik görünecek.

hayatımda hiç bu denli klas bir arabaya binmediğim için performansı iç tasarımı falan hakkında bi yorum yapmam mümkün değil , sadece gördüğümü söylüyorum param olsa binmem yani net.
arkadan itişli olması dışında ilgimi çekmeyen, çünkü çekecek bir özelliği de olmayan, ki bmw tarafından kompakt sınıfta diğerlerinden farklı bir özelliği de reklam edilmeyen, ancak duruşu seksi olan bmw modeli.

arkası polo gibiydi değiştirmişler güzel olmuş.
az önce sürdüm inmek istemedim. otomatik vites olmayaydı neler yapardım ama olsun. güzel araba. pis kaçıyo
Uzun Burnuna hasta olduğum araba.
ibresinin sonuna kadar hakkını veren arabalardandır.