1. 1.
  orjinali the bliztkrieg ait olan sari.metallica nin iyi coverlari arasinda yer alir.

  ayni zaman da yildirim saldirisi anlamina geliyor.
  3 -2 ... hexagram
 2. 2.
  ikinci dunya savasinda nazilerin uyguladigi savas taktigi.
  9 ... hexagram
 3. 3.
  sözleri;

  Let us have peace, let us have life
  Let us escape the cruel night
  Let us have time, let the sun shine
  Let us beware the deadly sign

  The day is coming
  Armageddon's near
  Inferno coming
  Can we survive the blitzkrieg
  The blitzkrieg
  The blitzkrieg

  Save us from fate, save us from hate
  Save ourselves before it's too late
  Come to our need, hear our plea
  Save ourselves before the earth bleeds

  The day is dawning
  The time is near
  Aliens coming
  Can we survive the blitzkrieg
  The blitzkrieg
  2 -1 ... fth
 4. 4.
  II. Dünya Savaşı'nda Alman ordularının uyguladığı savaş taktiği. Blitzkrieg zırhlı birliklerin yoğun ve seri bir şekilde düşman hatların belirli noktalarına saldırarak onları arkadan kuşatmalarına dayanmaktaydı. Bu taktik Hitler'in gerek Polonya'da gerekse Batı cephesinde kısa zamanda büyük zaferler kazanmasını sağladı. Ama coğrafi, topografik ve iklimsel şartların zırhlı araç harekatına elvermediği durumlarda bu taktik işlemiyordu. Bu yüzden Alman orduları -başka şartların etkisiyle beraber- Rusya'da kısa sürede hedefe ulaşamadılar.
  21 ... lilith
 5. 5.
  almanca blitz ve krieg kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuş, yıldırım savaşı anlamına gelen kelime. operation barbarossanın bir blitzkireg olup olmadığı tartışılmakla beraber, almanların bu taktik ile başarısız oldukları ilk saldırıdır.
  6 ... stockton to malone
 6. 6.
  ikinci dünya savaşında nazi alman ordusunun bazı yerleri kısa sürede işgal etmek için giriştiği savaş yöntemi.
  3 ... faithfull casanova
 7. 7.
  batı avrupa düzlükleri ve özellikle fransa nın ele geçirilmesinde başarılı olmuş savaş taktiği. aslında basittir. tanklar ve zırhlı araçlarla düşman cephesini olabildiğince hızlı şekilde yarıp arkasına geçmek... bu şekilde fransız ordusu arasında koordinasyon ve lojistik destek kopmuş, telaşa düşen fransız ordusu dağılmıştır. fransa seferberliğini bile tam anlamı ile tamamlayamadan almanlar paris e girip fransa yı savaş dışına itmişlerdir. bu taktik 2. dünya savaşının ilerleyen safhalarında pek işe yaramaz. çünkü artık çok etkili tanksavar silahları kullanılmaya başlanmış, bu da tanklara piyadelerin eşlik edip tanksavar silahlardan korunması gereğini doğurmuştur. hali ile bu, zırhlı araçların hızını bir hayli azaltmıştır. yine diğer cepheler de batı avrupa düzlükleri gibi elverişli değildi. rusya nın arazi yapısı, kuzey afrika da çöl koşullarının tankları sık sık bozulmaya itmesi vb.
  9 -1 ... balsikeste baysungur
 8. 8.
  (bkz: blitzkrieg bop)
  1 ... alas
 9. 9.
  operation barbarossa'da ilk kez blitzkrieg ile başarısız olunduğu söylenebiliyorsa, operation barbarossa'nın bir blitzkrieg olduğu kabul edilmiştir.
  5 -1 ... pyndemonium
 10. 10.
  üçüncü nesil yazar.
  ... pyndemonium