bugün

Michael Bay’in (Transformers [2], Armageddon [3], Pearl Harbor) yapımcılığını üstlendiği dizi, Kaptan Flint (Toby Stephens) ve adamları etrafında dönen hikâyeleri anlatmaktadır ve Robert Louis Stevenson’ın klasik romanı “Hazine Adası”ndan 20 yıl önce geçmektedir. Kendi zamanının en zeki ve hızlı adamları arasında kabul edilen Flint, adamlarına John Silver (Luke Arnold)'ı ekler. Her türlü tehdide karşı koyarak canlarını korumak için o zamanların suçlu cenneti New Providence Adası’na gitmektedirler.
2.sezon 5.bölümüyle oha dedirten dizi. Sırf bu bölüm için bile izlenmeye değer. Resmen ağzım 10 dakka filan açık kaldı. izlemeyenler okumasın.
--+18 ağır spoiler--
Ya arkadaş hadi herkes deli gibi sikişiyor anladık. Max, kerhane sahibi adam ve karısı threesome yapıyor. Elenor ve max zaten. Elenor ve vane okey. Lordun karısı ve flint eyv. Lordun karısı ve papaz hadi ona da eyv. Ama ama ama flint ve thomas nedir ya!?!?!?! Flint abi flint ya!! Dizinin konusu birden gay aşkı uğruna subaydan korsana dönüşen adam oldu aq. Nasıl oldu, 5 saniye içinde bir flashbackle. Bir de o kadar lordun karısına kaltak diyip durmuştum kadına acıdım yani.. O kadar laf yedi dedikoduları döndü koca londra'da, meğer asıl kaltak kocasıymış vay aq hala şoktayım!
--spoiler--
vallahi flint'i özledik.
daha başlamasına haftalar değil, aylar hiç değil, mevsimler olan dizi.
Son sezonu ile çok iyi iş çıkaran, içerisinde John Silver gibi mükemmel bir karakter barındıran dizi.
eleanorun ingilizlerle birlik olup vane ve flinte karşı savaşacağı,tarihi karasakal karakterinin arzı endam edeceği long john silverin züppelikten sertliğe geçeceği fragmanlarda dönmeye başladı, sabırsızlıkla bekliyoruz. flintin kel hali iyi olmamış yalnız.
bu dizi ile ilgili bir şey söylemek istiyorum arkadaşlar one piece izleyin daha iyi.
yeni sezonu 23 ocak'ta başlayacak dizi. üşüyoruz flint reyiz.
cnbce kapanmış nasıl izleyeceğiz bilmem.
3. Sezonu yarın başlayacaktır.
yapma yav. erken başladı.
3. Sezon 1. Bolum malum ortamlardadir.
düdüt: sezon 3 yapildi.
s3xb8

--spoiler--

yürüyen taşşak charles vane reyisi senin gibi küçük ama lezzetli memeli ve bu memelerini sıkça gösteren güzel bir kadın olan elanour guthrie bile harcasa öfkem büyük olur.

--spoiler--
nerede lan 3x9?

dizibox, sözüm sana...
3x9 ile beni derin düşüncelere yatırmış dizidir...

--spoiler--

pek çok dizi de şok edici ölüm sahneleri yaşadık. bunların genelde olacağı çok fazla sırıtıyordu. mesela oz da her bölüm başka baş karekter ölürdü yada aynı şekilde game of thrones te niye öldü lan bu deyip dururduk. fakat kaptan vane'nin ölümü bir başka oldu. çünkü kaptan vane korsanlığı ruhuna kadar işlemiş belki de tek kişiydi dizide. dostlarını, düşmanlarını, sevgisini, nefretini korsanlık üzerine kurmuştu. yeri gelince en büyük düşmanı ile çekinmeden korsanlık adına bir olur, yeri gelince en yakın dostu ile korsanlık yüzünden arası açılırdı. flint reis, racknam kasa olsa da vane ruhtu. onun yokluğu düşünülemezdi.

ayrıca kendisi için hali hazırda kurtarılma planı da vardı. neydi o hazırlıklar böyle. bu zamana kadar yapması gerekeni yapmış olan billy'nin yapmaması için bir sebep yoktu. vane'nin gidişi blackbeard'i sahalara kazandıracak, nassau direnişini başlatacak burası belli. fakat dizi de bu kadar korsan arasında korsanlığı tamamen benimsemiş bir korsanı göremeyecek olmamız bizi üzmüştür.

--spoiler--
3x09
--spoiler--
dizideki en taşaklı ikinci karakteri olan (birincisi için (bkz: kaptan flint) charles vane eleanor kevaşesi yüzünden öldürüldü. eleanor ikinci kez vane'i edward teach'ten ayırmış oldu. o yüzden bence eleanor'un ölümü teach'in elinden olacak. öte yandan bomba gibi bir sezon finali bekliyor bizi. büyük savaş var. eğer hakkını vererek çekmişlerse dizinin popülerliği baya artacaktır.
--spoiler--
sezon finalini birazdan izleyeceğim muhteşem dizim.
offf...izlemesem mi acaba. 1 yıl nasıl geçecek lan şimdi?
iyi dizi güzel dizi ama çok yavaş ilerliyor.
her sezon daha da iyiye giden underrated dizi. 3. sezon finali itibariyle gönlümün bir numarası olmuştur. fakat şöyle bir durum da var sevenler çok seviyor iyice bağlanıyor, sevemeyenler bir daha pek izlemiyor.

--spoiler--

başlarda fazla sevmediğim ama son sezonda ne kadar delikanlı olduğunu gördüğüm Charles vane'i harcadılar, harcamazlar dedim harcadılar. ama nassau ayaklanması için kendini feda etti, son anda yine delikanlılığını gösterdi billy onu kurtarmak için hazır olmasına rağmen. o değil de korsanlar tarafında muhteşem bir ittifak oluştu son bölüm ile gördük bunu; james flint, Karasakal, jack rackham, anne bonny, siyahi kabile ve kannımca diğer sezon epey ön planda olacak olan long john silver.

--spoiler--
birinci sezonunu şimdi bitirdim gayet güzel dizi.
4. sezonunun başlamasını istemediğim nefis dizi.
çünkü son sezonuymuş lan. başlarsa biter amk.
başlığı canlanınca heyecandan ağzımın büzüldüğü, gözümün seyirdiği nefis dizimizdir. kaptan vane in intikamı alınacak uleyyynn..
kaliteli bir dizi.. gerek makyaj olsun gerek kıyafetler olsun o halat sesleri her şeyi ile gerçekci.
4x3 ile ilgili alıntı yapacağım dizi.

--spoiler--

teach'i çok acayip bir işkence yöntemi ile öldürdüler amk.

--spoiler--
--spoiler--
1 ay önce başladım 4.sezonuda bitirdim dün 2 Nisan 2017 Pazar gecesi yayınlanmış olan 4.sezon finali aynı zamanda dizi finali (emin olmak için imdb ye de baktım şu an için 5.sezon görünmüyor) Zaten apar topar hikayeleri bağladılar.
--spoiler--

Efektleri süper, sezonun ilk ve son bölümleri oldukça güzel sinema tadında dizi. Ara bölümler sardır geç çok ta inandırıcı değil erkeklerin arasında pardesülü kızıl saçlı mavi gözlü bembeyaz dişli kadın korsan falan hikaye. Denizde geçen taktik ve çatışma sahneleri dolu dolu, gerçekten gerilimli, tahmin edilemez. Uzun zamandır ismini duyup korsan dizisi izlemem konuda enteresan ne olabilir ki ön yargısıylası izlemiyordum yanılmışım. Yalnız başlama ve bitirme zamanım süper olmuş 1 ayda 4 sezon iyi diğer türlü senede 1 sezon unuturdum.

Tüm bölümleri izle sil yaptım bir daha tv falan görsem denizdeki efektli sahneler hariç dönüp bakmam bile.
her şeyiyle muhteşem, her şeyiyle kaliteli bir diziydi final yaptı.. jenerik müziğini yediğim dizisi sırf onu dinlemek için bile izlenir.. fakat 4. sezon, diğer sezonlara göre daha sıkıcı, durağan ve sönük geçti.. finalini de daha iyi yapabilirlermiş.. yani yerinde ve tadında bitirdiler diziyi.