bugün

Bir yiğit buluta bakın. Birde birsen altaylı'ya. Satılmış ve satılmamış arasındaki farkı en iyi gözlemleyebileceğimiz kişiler.
211 takipçiden 15 dakika içinde 23.337 takipçiye ulaşmıştır twitter'da. insanlar ne kadar hasret soru soran gazeteciye siz düşünün.
erdoğan: ne mesaj aldınız ?
kadın muhabir: 5 saniyelik bir es... ama eğitim, alkol yasağı bıdı bıdı?
erdoğan: sen bir tane eğitimle ilgili pankart gördünmü?
kadın muhabir: mavi ekran?
rte'nin korkutarak, konuyu çarpıtarak sindirmeye çalıştığı gazeteci.
görevini yaptığı için halk kahramanı haline gelmiş yürekli gazeteci. önünde saygıyla eğiliyoruz. bakın ben de yaptım.

medyamızın halini siz düşünün artık.
çoğu gibi uyuşmamış, çalışan beyni olan insan.

--spoiler--
"Gencecik insanlar var sokakta, üniversite öğrencileri var, ev kadınları var. Onlar neden ayaklandı?" Birsen Altaylı-Reuters
--spoiler--
birilerine göre, başbakan ile 10 saniyeden fazla konuştuğu için otomatik olarak ayar vermiş olan gazeteci.

soruyu sormuş, cevabı almıştır. normal bir olaya "oo başbakan cevap veremedi swh swh" diyip kendi kendini gaza getirenlere de selam ederim. ayar neredeymiş açıklasınlar.
esaslı kadındır. oradaki birçok gazeteci rte'nin taşağını yalamaya hazırken, evet efendim sepet efendimlerle o adamı biraz daha pohpohlarken, bu kadın rte'nin görmek istemediği, bilse de bilmezden geldiği gerçekleri sorularıyla yüzüne vurmuştur.
http://video.ntvmsnbc.com...muhabiriyle-diyalogu.html
tayyip'in muhtemelen su anda ucakta kendisi ile ilgili talimatlar yagdirdigi gazeteci.

kol gibi soru sorar.*
kim kime ayar vermiş diye anlayamadıgım bayan.

izleyemiyorum video yu birisi objektif olarak yorumlasa da bizler de öğrenebilsek.
tayyip'in 'ben başbakanım' otoritesiyle konuşurken bile korkuttuğu ve basın toplantısında başka hiçbir gazeteci(!) tarafından destek göremeyen kadındır.
belki de hayatında ilk kez bir bayana he hu gibi saygısızca konuşan olduğu için şaşıran kadındır.
fatih altaylı fırıldağıyla akrabalığı varsa biraz bu taşaktan ona da vermesini istediğim kadın.
ayarı almış oturmuş tiptir. komiktir. oradakilerin hiçbirinin partiyle alakası yokmuş. dasfasdsaddafsadasdasdasdasdadasdasdas
mühim olan aldığı cevap, ya da sorduğu sorunun kalitesi değildir.

mühim olan; soru sorabilmiş olmasıdır. şu medyanın içinde efsaneleşmiş olması için fazlasıyla yeterlidir. haklı ya da haksız olması gerekmiyor; ama bir gazetecinin, bir medya çalışanının sorgulamayı bırakması en büyük utançtır. bu medyada hala görevini yapmaya çalışan birilerinin olduğunu göstermiştir.

düzenleme: videoyu izleyemeyenler için: görsel
izlediğim ve anladıgım kadarıyla ortada ne kapak bir soru, ne de kapak bir cevap var. Tayyip erdoğan gayet aklı selim yanıtlamıştır gazeteci bayanın sorusunu. Ha burda bu kadına bir çift sözüm var!
Bak adam soruyor; belli ideolojiler, belli bir kesim vs vs. sıkıntı nedir diye?

yanıtlasana be güzel kızım sende yok egitim yok alkol vıdıvıdıvıdı.

desene lan şehitler! pkk ile yapılan görüşmeler! apoya uygulanmaya calısan haklar! Vergiler! Topragı bölme cabaları! emekliye, ögrenciye, memura, işçisine, vatandaşına bunca haksızlık ve vijdansızlık yapılırken milletvekillerinin özlük haklarının sürekli iyileştirme ugrası icinde olunmasına! şehit ailelerinin yetim aileler sıfatı kazandırıldıgını!
desene kızım!
sade ve sadece
Atasına ayyaş dendigi icin bu toplum sokaklara dökülmüş olamaz mı?! diye.
Anten! kalkıp adamın en hazırlıklı oldugu yerden yaklasıyorsun konuya. zaten yıgınla konferansta panelde cevaplıyor bunları.

sorsana Cumhurriyetle alıp veremediginiz ne var? bunca kuyruk acısı niye? diye..
alarm çalmadan 2 dakika önce uyanan insan tipine sahiptir. fazla dolaylı olabilir.
reuters'u yanlış bilgilendiren gazeteci, halbuki ne güzel herşey yolunda olan bir ülkede yaşıyoruz.
Tayyipe soru sordugu ve cesaretinden dolayi kutluyorum ama ben ortada kapak bir sey goremedim. Tayyp neyi iyi yapmadik peki derken sacmaladi iyice. Orda gercekten kapak edicek sebepler sayicakken bu firsati tepip yok egitimmis bilmem ne diye sacmaladi.
havaalanında başbakanın sorularını yanıtlayan gazeteci.

(bkz: paradoks)
https://www.facebook.com/...43&type=2&theater
iki tane altaylı var ama biri delikanlı dedirten bayan gazeteci.

Beyler burada kimse kapak derdinde değil, 11 yıllık iktidarında ilk defa bu kadar özgür soru sorabilen bir gazeteci var karşımızda.

sayın başbakan bugüne kadar hangi muhalif gazetecinin karşısına çıkabilmiş? ya da karşısına hangi muhalif gazeteciyi oturtmuş? yaptığı konuşmlara vs. katılabilecek gazetecilerin listesi bile önceden verilir.

efsane oldu çünkü delikanlı gibi sordu sorusunu. ha yavşak trt onu da sansürlemeye çalıştı o ayrı. Hani siz diyorsunz ya rte güzelce cevap verdi diye, trt ondan bile emin değil ki hemen koyuyor sansürü.
fatih olmayan altaylı. cesur altaylı.
R.T.E'yi sevmiyorum ama yine vermiş ayarı. Bu da ayarı en son yiyen gazeteci *