bugün

bazı yazarların futbola fenerbahçe ve galatasaraydan sonra başladığı için "en eski" ve "en köklü" kulüp olmadığını iddia ettiği kluptür.
halbuki beşiktaş jimnastik klubü sadece futbol takımından ibaret değildir. hiç bir beşiktaşlı da bunu iddia etmez zaten. futbol ülkede en sevilen branş olduğu için ön plandadır ve en çok ses getiren başarılar futbolda elde edilir. dolayısıyla futbolda kazanılan başarı ve başarısızlık kulübe aittir. futboluyla, basketboluyla, hentboluyla, yüzmesiyle hepsi beşiktaş jimnastik kulubüdür ve beşiktaş jimnastik kulübü türkiyenin en eski ve en köklü kulübüdür.
transfer politikasında yanlışları olan, türkiye'Nin en büyük kulubu.

şimdi şapkayı önümüze koyup özeleştiri yapmak zamanıdır. ben ve yakın çevrem fanatik beşiktaş'lıdr. hepimizin hemfikir olduğu bir konu var, transfer politikasındaki
saçmalıklar. şöyledir,

mehmet topuz'la gidip görüşmek ve bu futbolcunun "ben beşiktaş'lıyım" demesi güzel şeydir fakat bunun altında objektif düşünülürse farklı şeyler çıkmaktadır. beşiktaş mehmet topuz'la görüşerek ve topuz'a bunların söylemesi yolunu açarak fenerbahçe'nin bu transfer konusunda geri adım atacağını ve bu transferdeki rekabetin azalacağını düşünmüştür. bu konu hakkında eleştiriler yapmak elzemdir. bunun dışında fenerbahçe taraftarlarının yırtık dondan fırlama misali ortaya çıkıp bilmeden, etmeden, düşünmeden yaptığı ukala açıklamalar sinirleri germektedir. bu tavır beşiktaş'ın transferdeki yanlışından daha fazla yanlıştır. herşeyden önce bu olayın aslını değil kendilerine sağladığı makara alanını düşünen basit insanlarla aynı toplumda olmaktan utanıyorum zira bu tarz insanlar genele yayıldığında oldukça fazla sayıdadır.

beşiktaş bu transfer konusunu oldu bittiye ve daha az maliyetle bitirmeye gitmiştir ama yememiştir. fenerbahçeye kayserispor tarafından verilmiş bir süre vardır pazartesiye kadar. bu süre boyunca bekleyip göreceğiz. temennim gerçekten beşiktaş'lı olan mehmet'i beşiktaş forması altında görmektir. bu görmeyi de kimseye "kapak" olarak görmek istemiyoruz.
yusuf transferinde kendini ezik hissetmeyen ama kulubuyle anlasmadigi bir oyuncuyu kendi futbolcusu gibi lanse eden, bonservisini yasal yollardan alan bir takima ezik diyen kulubumuzdur. x y z takim onemli degil. sen daha bu islerin nasil oldugunu bilmiyorsan, aglamayacaksin kardesim. sampiyonluk gozyasi transfere akmamali.

bjk li arkadaslarin mesajlari uzerine aciklayici edit: http://www.fenerbahce.org...detay.asp?ContentID=15984
yusuf transferinde trabzonspor'un 1,5-2 ay uğraştığı lakin beşiktaşın 1 günde işi bitirdiği gerçeğini görmeyen fesat düşmanlara sahip takımımız.

--spoiler--
Yusuf Şimşek, Beşiktaş'a transferine de değinerek, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in "Yusuf doğuştan Beşiktaşlı olduğu için gelmedi" açıklamasını doğru bulmadığını belirtti. Milli futbolcu, "işin aslı Şener'in dediği gibi "almadık" değil. Alamadılar bence. Bursaspor ile para konusunda anlaşamadılar. Trabzonspor'un 1,5 ayda yapamadığını Beşiktaş bir günde yaptı" ifadesini kullandı.
--spoiler--

http://www.karakartal.com...evabimi-sahada-verdim.php

ha birde bunlar Tümer Metin mevzusunu unuturlar ki buna çok gülerim. Adam fenerbahçeye alenen "götoğlanı FENER" demiştir ki. fenerbahçeli kardeşlerimiz bunu mis gibi sindirmişlerdir.

http://www.youtube.com/watch?v=_2dVRC3038I&NR=1

Şimdi de Mehmet Topuz vakası vardır. Adam medyaya çıkıp "ben beşiktaşlıyım, beşiktaştan başka takımda forma giymem. Fenerbahçe bana 50 milyon dolar verse yine fenerbahçe forması giymeyeceğim, gerekirse 1 yıl futbol oynamam" beyanatını verdiği halde hala fenerbahçe forması giydirilmeye çalışılmaktadır.

Gazoz kapağı mı lazım. Mehmet bizim topuzu sizin olsun.

görsel

görsel

http://www.haber1.com/pho...0620092341541577781_2.jpg
bu sene sampiyonlar liginde hangi yeni rekorlara imza atıcağı merak edilen takım.
cümle kuramayan büllüklerin ağızlarına almaması gereken takım.
ergenekon akp ile uğraşıcağına şu demirören için bir darbe planı yapsa ne bilim yabancılarla yerlileri birbirine düşürtse falan mualefet drbe yapmak zorunda kalsa işte ozaman bende ergenkoncu olurum.
ilginc bir sekilde tespit ettigime göre, 1975-1976 türkiye birinci liginde iki puan farkla ligde kalmis, eger 3 puan sistemi uygulanmis olsa lig sonuncusu olarak küme düsmesi gereken futbol takimi. kaynak vikipedia:http://de.wikipedia.org/wiki/1._Lig_1975/76
Eğer 3 puanlık sistem uygulanmış olsa 85-86 sezonununu Galatasaray önünde şampiyon bitirmiş olacak takım.Ama olsa ile etse ile olmaz bu iş.

70'li yıllar Beşiktaş'ın en kötü yıllarıdır zaten.Beşiktaş'ın 75-76 sezonunda böyle bir tehlike ile tarihinde ilk ve tek olarak karşı karşıya geldiği bir gerçek.Fakat 3 puanlık sistem olsaydı şöyle olurdu diye saçma yorum yapmaya gerek yok , o zaman şartlar değişirdi muhakkak, ligin sondan 2. ve 3. haftasında rakipleriyle berabere kalan Beşiktaş'a o zamanın şartlarına göre beraberlik yeterken , 3 puanlık sistemde nasıl bir amacı olacağı , nasıl bir psikolojiyle sahaya çıkacağını tahmin etmek güç.
gökhan zan'ın ayrılmasıyla geleceğe daha umutla bakan kulup.
aldığı çifte kupayla demirören soyadlı şahıs ve onun yamağı erdoğan soyadlı şahıs sayesinde 5 sene kurbanlık gibi yatırılacak olan kulüp.

ulan bir kere de utanma duygunuz nüksetsin de aynaya baktığınızda utanın kendinizden.

kulübü ne hallere düşürdünüz. siz pahalı otel salonlarında traştan kutlamalar yapmaya, bayrak sallamaya devam edin. sezon g.tümüzde patlayacak haberleri yok.

şu kulübü 5 senede ne hallere düşürdünüz lan!

kongre üyeleri lafım size, allah topunuzun cezasınıversin! hadi hata yaptınız başımıza musallat ettiniz bunu, "30 milyon dolar cebmden para verdim" dedi diye tırstınız! ne oldu? "cebimden 50 milyon dolar verdim" cümlesine geldi iş. hadi bakalım, gösterin adamlınızı da ocak'ta kurtarın bu kulübü.

ey nevzat demir, del bosque'ye eşin "yeniköy kasabı" diyordu, demirören için seçtiği lakabı söyle de hepimiz bilelim. asıl kasap kulübün başında, gıkınız çıkmıyor be! ayıp.
dünyanın en berbat başkanına sahip klüp. tuttugum klübün baskanı yıldırım demirören olsa idi utanırdım.
nihat kahveci'yi transfer eden klüp.
2009-2010 sezonunda formalarını adidas'In hazırlayacağı kulüp.
nihat kahveci nin geri döndüğü eski takımı. bir fenerbahçeli olarak hayırlı olmasını istediğim, düşündüğüm transferi yapam takım.
2 sezonluğuna adidas ile anlaşarak hayalerimi gerçekleştirmiştir. karasinekler gibi ellerimi ovuşturmaya başladım yeni formaları bekliyorum.*
christoph metzelder in peşine düşmüştür.
Büyük ihtimalle gelecek sezon daha ilk yarı bitmeden Mustafa Denizli ile yollarını ayıracak kulüp. Demedi demeyin. Yıldırım Demirören kanımca rekoruna yeni bir rekor daha katacaktır.

(bkz: yıldırım demirören)
2009 - 2010 sezonu için hiç de fena sayılmayan bir kadroya sahip takım.

kale: rüştü rençber, hakan arıkan,

defans sağ: ekrem dağ, erhan güven, rıdvan şimşek,

defans arka : ibrahim toraman, tomas zapotocny, tomas sivok,

defans sol : ismail köybaşı, ibrahim üzülmez,

stoper - on libero : michael fink, fabian ernst, mateo ferrari, edouard cisse,

orta saha sağ : filip holosko , erkan zengin, serdar özkan,

orta saha orta : matias delgado, yusuf şimşek, uğur inceman,

orta saha sol : rodrigo tello ( hacı bak buraya oyuncu şart !!! )

forvet : rogerio da silva bobo , mert nobre, nihat kahveci, batuhan karadeniz.

ek : 10 yabancıdan 2 tanesinin gidici olduğu aşikar. ( en güçlü adaylar zapo ve delgado )
1903. entrymi yoluna harcadığım.
gerçek aşk.

her zaman duyarsınız beşiktaşlı olanlardan, "beşiktaşlılık farklı bir şeydir be" diye.
sahiden öyledir. hayatınızla paralel gider kimi zaman. içinde bulunduğunuz durumu ona uyarlarsınız. deplasmanda yine hayata kaybettiğiniz herhangi bir hafta sonu o da yenilmiştir belki de...
hayatı bırakmak olmaz, onu da bırakamazsınız.
oh dersiniz ya da , her şey yoluna girdi; işiniz, aşkınız her şey düzelmiştir. ligde yeriniz gittikçe sağlamlaşır.
hüzünlenirsiniz, sevinirsiniz, heyecanlanırsınız... her şeyi onunla beraber yaşarsınız.

bazen de ayrı kalınan günlere hayıflanır, kendinize şöyle okkalı bir küfür sallarsınız.
olamaz mı, olabilir...

zira bir yaşam felsefesidir o, hayata bakıştır; siyah ve beyazdır.
yine de aradaki grilerin varlığını bilerek onurluca yaşanır...
2009-10 şampiyonlar ligi sezonu için şimdilik yeterli sayılabilecek bir kadroya sahip olmayan takım. en az 20 transfer şart bir çeyrek final için.
türk spor medyası tarafından açık açık art niyet duyulan ve her türlü olayın kamuoyuna yanlış aktarıldığı klüp. fenerbahçe ve galatasaray ile ilgili olumsuzluklar geçiştirilirken, beşiktaş ile ilgili ters giden bişiler olduğunda beşiktaş ta büyük şok! beşiktaş ta büyük ihmal! bıdı bıdı türünde haberler okuyoruz. bırakın bu işleri ulan spor medyası. objektif olun.
fenerbahçelilerin son 14 senede 2 şampiyonluğu olduğunu söyleyip durduğu takım. halbuki 14 gibi küsuratlı sayılar yerine 20 gibi yuvarlak sayı kullansak daha güzel olur.

88-89 fb
89-90 bjk
90-91 bjk
91-92 bjk
94-95 bjk
95-96 fb
00-01 fb
02-03 bjk
03-04 fb
04-05 fb
06-07 fb
08-09 bjk
acıların takımı.
sezonu 2 kupayla bitirip diğer takımlara başka bir şey bırakmıştır. sölersem ban yerim. *