bugün

beşiktaş ile 2+1 yıllığına anlaşan, eski Paris Saint-Germain'li fransız savunma oyuncusu.

http://www.ntvmsnbc.com/news/412366.asp
uzun bacaklı, defansta iyi yer tutan ve iyi top tutan bir futbolcudur lakin top dağıtımını çoğu mevkidaşı gibi yanlara yapar, yaratıcılık ve oyun kurma becerisi sıfıra yakındır. son olarak gizli golcülük özelliği de vardır her ne kadar bu sezon pek gösteremese de!
birilerine cisse isminde tek bir futbolcu olmadığını ispatlamak isteyen futbolcudur.yönlendirmelerden hoşlanmaz.*
29 yaşında, beşiktaş'tan yıllık 1.5 milyon euro ücret alacak olan futbolcu. kendisi geçen sezon psg'de 37 maçta forma giymiş, 3 gol atmıştır.
ilk defa monaco-porto 2004 cl finalinde gördüğüm, 1978 doğumlu defansif ortasaha oyuncusu. arsen wenger özentisi ertuğrul sağlam'ın takımında yaşı itibari ile biraz sırıtacak bir futbolcudur.
ayrıca feci halde jermaine pennant'a benzemektedir.
beşiktaş'ın sağ gösterip sol vurduğu transferdir yine.

djibril cisse
djirbil cisse nin çakmasıdır. inşallah iyi olur dediğim transferdir. bir ara da zidan ın çakmasını getirmişler beğenmeyince adam fransa'da * şov yapmıştı.
ömründe tek duydukları cisse, djibril cisse olan muhterem futbolseverler tarafından aşağılanan transfer. flaş transfer olmasa da kötü bir isim değildir. uzun yıllar paris st germain forması altında yaşadığı kariyer sonrası ufak çaplı westham united ve monaco serüvenleri de yaşamıştır.*
türkiye'de onlarcası bulunabilecek transferlerden biri olmamasını dilediğim transfer. peşinen yönetim istifa diyelim de, ne olur ne olmaz.
fransa'da doğdu,
beşiktaşlı oldu,
feneri bi çizse,
edouard cisseee,
edouard cisseee oooooo,

(bkz: yaratıcı beşiktaş taraftarı)
sözlükte transferine kadar ismine bir başlık açılmadığına bakacak olursak pek de ses getiren bir transfer değildir. ama yine de önemli olan işlevi.
yaratıcı olmayan bir kısım para ile tutulmuş beşiktaş taraftarının eziklik yaşamamak için kendisinin boynuna atladığı futbolcu. o atlayanlara sorarım.. kaç maçını izlediniz? ya da yolda görseniz tanır mıydınız? bu ne sevgi ?

(bkz: taraftarlarin yabancilari havaalaninda karsilamasi)
be$ikta$ gibi büyük bir klübe geldiğinden çok memnunmu$. kaç kez duydu beşiktaş ismini sormak lazım.
mizac olarak bana robinson cruose'un sadik dostu cuma'yi hatirlatan futbolcu. hos daha ilk kez bugun gordum ama. hayirli olsun diyelim. birde bu arkadas icin gizli golcu oldugu soylenmektedir ama bayagi bi gizli anlasilan, 37 mac 3 gol falan. * bjk'nin yeni transferi, umarim yararli olur.
daha önce 16 olarak açıklanan forma numarası 18 olarak değiştirilen futbolcu.
daha önce 16 olarak açıklanan forma numarasının yartıcı beşiktaş taraftarı tarafından forma numarasının* bursa'nın plaka numarası olduğu ve bu durumun da düşmanları bursaspor'u çağrıştırdığı için tepki görmesi nedeniyle 18 olarak değiştirilmiş olan futbolcudur.

yönetiminize de...., yaratıcılığınıza da...., taraftarınıza da...., zeka seviyenize de kuşlar pislesin.

ben o cisse'nin yerinde olsam kabul etmezdim bu durumu. birkaç afrika antilobu böğürüyor diye...
türkiye de performansı bilinmez ancak akli dengesi konusundaki tartışmalarla ikinci bir pascal nouma vakası yaratabilecek oyuncudur. antrenmanda yaptığı gibi maçta da şortunu indirmesi halinde neler yaşanır tahmin bile edemiyorum.
kanımca 15 agustos 2007 fc zurich besiktas macinda besiktas takımının sahadaki en iyi futbolcusu.
bazı söylentilere göre fransa'nın köklü klüplerinden marsilya tarafından transfer edilmek istenen beşiktaşlı futbolcu. marsilya teknik direktörü eric gerets önümüzdeki sezon için bu oyuncunun ısrarla transfer edilmesini istemekteymiş. *

tabi ki edouard cisse bulunmaz hint kumaşı değil. ancak bu sezon ertuğrul sağlam'ın oyun sisteminin önemli bir parçası olduğu da yadsınamaz. ayrıca an itibariyle kadrodaki tek önlibero olması da bu oyuncunun önemini bir kat daha arttırmakta.

özetle sezon sonunda gönderilmesi durumunda beşiktaş yönetiminin yabancı transferleri konusunda bu güne kadar sergilemiş olduğu üstün başarıları* tekrarlamaması tüm beşiktaşlıların ortak dileği...
(bkz: besiktas in 2008 2009 sezonu hazirliklari)
pes 2008 deki beşiktaş ın en iyi futbolcusu.
beşiktaş tan ayrılmak istediğini belirten futbolcu. paramı ödeyemiyorsanız, başka bir takıma gideyim demekteymiş:

http://www.haberturk.com/...cat=170&dt=2008/07/22
(bkz: düz adam)
beşiktaş'ın taklitçi fransız'ı. djbril cisse çakması olduğu yetmezmiş gibi bir de daniel güiza'nın gol sevincini aşırmış bu arkadaş.

http://www.ozturkler.com/...fenerbahce-gol.html,0a31b
fenerbahçe maçında kırmızı kart görerek bardağı taşıran futbolcu. ne hücumu var ne defansı var.