bugün

Eintracht frankfurt'da forma giyen 27 yaşındaki oyuncu. mustafa denizli'nin tavsiyesiyle beşiktaş'ın cisse'nin yerine, ernst'le birlikte iyi bir ikili olacağını düşündüğü için bu oyuncuyu transfer listesini aldığı söyleniyor.
alınırsa soyadından dolayı atılacak manşetleri tahmin etmek zor değil.
eğer transfer olursa 'michael fenerbahçe maçı öncesi reina'da fink atarken paparazzilere yakalandı' gibi gazete başlıklarının atılması muhtemeldir.
beşiktaşımızın gündemindeki eintrach frankfurt takımında forma giyen ön libero 29 yaşındaki alman futbolcudur.. ancak micheal abimizin soyadı bana başka bir şey hatırlatmıştır;

(bkz: 10 maçta 107 gol yiyen takım)
(bkz: at finke)
beşiktaşımızın prensipte anlaşmaya vardığı iddia edilen ön libero.

sezon sonu eintrach frankfurt ile sözleşmesi sona ereceğinden bonservis bedeli ödenmeyecek kesin anlaşmaya varılırsa.

ayrıca, gelmesi durumunda iyi oynayacağı bir maçtan sonra "sahada fink attı" şeklinde gol attığı maçtan sonra da "beşiktaş kazanırken fink attı" şeklinde tüpik türk spor basını manşetleri atılacaktır.
beşiktaş'ta bütün pasların fink'e atlılacağına delalettir.
ömer güvenç'in söylediğine göre beşiktaş'la geçen hafta sözleşme imzalamış olan alman futbolcu.

(bkz: hayırlı olsun)
beşiktaş'ın prensipte anlaşıp 3 yıllık imza attırdığı söylenen futbolcu.

http://www.ligtv.com.tr/V...oHaber/?r=1&hid=55587
beşiktaşın yeni transeferi michael fink umarım takımımıza hayırlı olur. beşiktaş uzun uzun yıllar sonra iyi ve yerinde transferler yapmaya başladı birini göndermeden yerine adam falan almalar bizim alışmadığımız güzel hareketler bunun yanında adama bonserviste ödememeleri hiç alışmadığımız bir ne diyelim hadi hayırlısı. şu espriyide yapmadan duramıcam at finke * *
umarız meşhur fink gibi, topu ayağına alınca denizli'ye dönüp hocam napayım diye sormaz.
holosko, nobre ve bobo'nun kaleye şut atması da yasaklanacakmış, kale boş bile olsa vurmayacaklarmış. at fink'e.
ulan ağza da öyle güzel oturuyor ki, kaç kere yazıldıysa umrumda değil, yusuf at fink'e, ibo at fink'e, gökhan at fink'e.
takımın dinamosu.

(bkz: at fink e)

top atıyolar buna. "hocam napiyim" diyo. lan olm goş.
"ernst gibi oynasın ciğerimizi yesin" oyuncusudur.

lakin, içimdeki o lanet ses fink'in fabian ernst gibi başarılı olamayacağını söyler durur nicedir. susturmak lazım.
(bkz: oyuncuların kaleye şut atması yasak)
ilker yasin'in şu meşhur "hem penaltı hem gol" tabirini kullandığı frankfurt maçında, semih'in şutunu eliyle çıkarmaya çalışan futbolcu. beşiktaş'ın yeni oyuncusu.

(bkz: delgado at fink e)
an itibariyle resmen beşiktaşlıdır.
fink ernst'le kıyaslanamaz. ernst'in kalitesi ve kariyeri belliydi. sıradan bir oyuncu. beşiktaş orta sahaya ernst gibi avrupa çapında adam almalıydı ş.ligi için. bilmiyorum belki bütçe diğer mevkiler için kullanılacak ama bu tarz transferler beşiktaşa fazla birşey katmayacaktır.
tek umidim ernst ile aynı dili aynı ekolü paylaşıyor olmasıdır. ernst kadar kaliteli ve tecrübeli olduğunu düşünmüyorum. beşiktaşımıza hayırlı olacağını ümit ettiğim futbolcu.
abartı yetenekli bir oyuncu degildir. fakat görev adamıdır. polemiğe girmez, işini yapar. alman ırkının en büyük özelligi olan istikrar, bu herifin göbek adıdır. kendine bakar, boş işlerde göremezsiniz. doğru yüklemeler ile beşiktaşın defansif anlamda ortasaha açığını dolduracağına inanıyorum.

vizyonu tavan yapmış güzide futbol kulüplerimizin, üç yıllık sözleşme yaptığı çobanize önliberolarından kumaş ve kalite bakımından 2-3 gömlek üstündür.

beşiktaşımıza hayırlı olsun.
fink tahlili :

http://devrimderki.blogsp...chael-fink-transferi.html
(bkz: michael fink atmak)
Şimdiden basına malzeme olması kesin BJK'li yeni transfer. Amokachi, Götz, Toschak gibi isimlerden sonra manşet malzemesi sıkıntısı çeken basın, bayram edecektir. BJK-Fb maçı sonrasını görür giyim: 'Ortasahada Fink attı'. Aman ne yaratıcı, süpersiniz. Bknz. Sen beni seviyor musun?
sırf alman olduğu için bile iyi bir transferdir.beşiktaş şu ana kadar aldığı hiçbir almandan neredeyse hiç şikayetçi olmadı.ernst ile uyumunu da düşününce ortaya pembe bir tablo çıkıyor gibi
lyon maçıyla beni yanıltmamış güzide futbolcudur.tekmeye kafa sokan bir tiptir.
(bkz: tekmeye kafa sokmak)
mustafa doğan ın dediği gibi atak oynamayı seven, ileride fırsat arayan bir fink göremedik 2 ağustos 2009 beşiktaş fenerbahçe maçında. defansına fazlaca yardım ediyor, ancak bu görevi ernst zaten yerine getiriyordu geçen sezon. fink bu şekilde defansif oynatılıp beşiktaş çift ön libero oynayacaksa; gol yollarında gereksiz yere 1 kişi eksik mücadele edecek demektir ki bu durum fazlasıyla sıkıntı yaratır avrupa'da. delgado'nun yokluğunda pas dağıtımını yapacak zeki bir oyuncu lazım beşiktaş'a, gözüken o. ne yusuf, ne tello, ne nihat... ayrıca yusuf'tan bu maçta kanat oyuncusu yaratmaya çalışan mustafa hocamı da buradan selamlıyorum.
beşiktaş'ta top toplayıcı olarak oynayan futbolcudur. takımın dinamosu olmasından mütevellit bütün toplar ona gelecektir. *
kendisi hakkında takım arkadaşı danyal*:"çok iyi topçu. takımımızın dinamosu. 0-0-0 oynarken çok yardımcıydı. " dedi.
güncel Önemli Başlıklar