bugün

Frambuaz ve limon aromalı, beyoglu'nda uretilen gazoz.
glukoz şurubu değil şeker içeren zencefillisini beğendim gazoz markası. şişe tasarımı da ayrı bir hoş olmuş. umarım sevilen her şey gibi bu da piyasadan kısa bir sürede kalkmaz.
Zencefillisi harika olan gazozdur. Her yerde bulunmaz. Şişesi harikadir. Görsel olarak nostaljik olması sizi mutlu eder.
görsel
Biraz önce keşfettiğim gazozdur ve zencefillisi Cidden güzeldir tatmadan önce güzel olmadığı düşünülerek bir ön yargı oluşuyor fakat tadı gayet yerinde ve son Zaman'larda içtiğim garanti en iyi gazoz. Şişesi harbiden çok şık bütün marketlerinde olmasını umuyorum hatta birçok içecek,gazozun yerini bile alır.
Özel ders e giderken bir gün atlayıp geçmediğim şeydi bir zamanlar ..pastahaneden cevizli kurabiyemi alır yanına da Beyoğlu gazozu açardım yolda otobüste içerdim vay be..özledim
Bir Niğde gazozu değildir.
Bir zafer gazoz değildir.
bolu'da üretildiğini öğrendiğimde bir anda memleket sevdası yaşattıran gazoz. sadece adı beyoğlu ve şirketin merkezi beyoğlu'nda. ama üretim bolu'da. daha önceden bursa'da üretiyorlardı ama bu detaylara çok fazla girmeyeyim.
Zencefillisi berbattır. Aman diyim merak edip de içmeyin. Benden söylemesi.
100 yıllık istanbulluyum. adını daha geçenlerde duydum.
üstünü okudum. şekerden mamulmuş. acıkcası fena değildi.
zencefillimiymiş neymiş.
zencefilli bir gazoz çeşiti kendileri. Güzeldir.
Gerçekten kötü. Fiyatı da yüksek bir gazoz için.

Niğde gazozundan şaşmayın.
nuri alço tadında biri tarafından ikram edilirse kıllanılıp içilmemelidir.
görsel

Alıp almamakta tereddüt ettim. Niğde Gazozundan sonra nasıl olur acaba?
Ulan harbiden efso gazoz... dedirten limon ve karsik olanını şiddetle tavsiye ettiğim efsane içecek... en azından benim katagorimde efsane yerini aldı...
bursa'nın uludağ gazozu, denizli'nin zafer gazozu, niğde'nin niğde gazozu varsa istanbul'un da beyoğlu gazozu vardır. tadı nefis açın için.
siyah premium olanı meyan kökü içeriyor.

görsel
reyhanlı olanı güzeldir.

görsel
reyhan olanı güzeldir.

görsel
şişe tasarımı galata kulesi şeklinde olan meşrubat. özellikle zencefillisinin hissiyatı ülker maltana ananaslıyı andırıyor ama ondan daha sağlıklı zira fruktoz şurubu değil yüzde yüz pancar şekeri içeriyor.
keyifli içecektir.
zencefil aroması onu özel kılıyor.