bugün

entry'ler (154)

çocukluğa dair özlenen şeyler

Toz leblebi,cino,bici bici,çıt pat,taso,bilye,çelik çomak,süslü çorap,mavi önlük,metal kelebekli toka,Hakan peker,pide,marketlerden verilen hediye top,yerli malı haftası,ışıklı spor ayakkabısı,sapan,doğum günü partileri,belde dönen çember .....

9eylül metro turizm rezaleti

Metro turizm bip uygulamasını kullanan bir arkadaşımız kampanya kapsamında gidiş bileti alıp dönüş bileti bedava olan ist-Van bileti alıyor,fakat yola çıktıktan sonra kampanyayı yalanlayan dikkate almayan çalışanlar tarafından yol kenarından indiriliyor ve madur bırakılıyor!!
Metro turizm i protesto ediyoruz !!herkes duysun..

şehirlerin meşhur buluşma yerleri

Ankara dost kitapevinin önü,konur ve karanfil sokak girişi

bilkent arkeoloji mi yakın doğu psikoloji mi

birbirinden cahil ve boş yorumlarınızla karşılaşacağımı yine unuttum .bir kaçınız dışında.ben de hata.niye soruyorsun ki bu çomarlara

güney marlen

güüneyyy marleen albümünü ilk keşfedenlerdenim çok iyi parçalar var adı şişelere mektup lardır..içindeki favorim yangın anında kurtarılacak ilk şey,kaldırımları işgal eden arabalar,şarapçı remzi....
farklı bir tarzı var saçma sapan koray avcı murat boz tiplilerden değil gayet özgün..aynı zaman'da mütevazı bir insandır..

receeeeep tayyip errdooooğan diye bağırma isteği

klasik aktroll isteği..bireyselliğini yitirmiş bir kişi uğruna her türlü şeyi yapmayı göze alan aklını satmış amiyane tabirle koyun olmuş varlıktır.

(Eksileyenler ise aktroll dür)

kova burcu kadını dünyanın en zeki kadınıdır

kendi burcum diye değil ..tanıdığım en zeki kadınlar kova burcudur..özgün bir yaşam tarzına düşünüşe sahiptirler ilgi alanları geniştir araştırmayı okumayı gezmeyi severler hayatlarında evlerinde mutlaka kendilerine has eşyaları veya yaşam tarzları vardır..gelenekselleşmiş olan her şeye karşıdırlar her konuda yenilik ve estetik isterler...

edit: eksileyenler baya bi kompleks yapmış yalnız..

serdar ortaç ın another brick in the wall cover ı

karabiberim den sonra bir kez daha kulaklarımızın pasını silmiştir üstat pink floyd hayranları nerde hata yaptıklarını serdar ortaç gibi bir müzisyen varken neden pink i seçtiklerini düşünüp sorguluyorlar şuan büyük ihtimal haberlerde pink floyd ve serdar ortaç buluşmasını görüşcez üstadın önünde eğilip şarkıyı ona adayacaklar ..
şaka maka koptum ya gülmekten.

hocam diyen insan iticiliği

odtülü veya hacettepelidir .
Hiç de itici değildirler.

neden hayır diyoruz

Millet in rejim in değileceğinden haberi bile yok ki sabah kalk Acun izle akşam Acun izle hayır bağırıp çağırmamız mı gerekiyor cumhuriyet olmayacak Meclis in seçtiğin milletvekilinin önemi kalmayacak diye !!senin oy un son söz olmayacak Erdoğan'ın elinde olacak tüm söz diye !!yarın bir gün bu Adam uyguladığı politikalar sana da vuracak o gün anlama şimdi sorgula ülkenin haline bak ekonomi yerlerde bilim sanat politika demokrasi uluslararası birlik hepsi sallantıda Erdoğan başa gelince her şey mükemmel olacak mı sanıyorsun!!daha da gerileyecek bu ülke..ki bu Erdoğansa istediği politikayı uygulayacak ..
Arkadaşlar farkında değilsiniz ama bir tarih yazılıyor şu süreçte.türkiye tarihi için önemli Zaman'lar kuruluşundaki azim ve çabayla halkın kararı halkın cesaretiyle kurulmuş bu ülke yine şimdi de böyle devam etmek zorunda bu ülkede halk yaşıyor iyisiyle kötüsüyle kararlarını da kendi almak zorunda Erdoğan değil!!!
Hayır!!!

babanın garip huyları

babam çocukluğumda fıstık ve incir yemeyi çok seviyordu halen de seviyor ne zaman onları yese bana vermezdi ya da sayarak verirdi hayır başka hiç bi şeyde değil fıstık ve incir konusunda cimrilik yapardı ağladığımı bilirim incir vermiyo diye öle enteresan bir huyu vardı..
bir de çocuk kitapları alırdı sürekli ve okuyup özet yapmamı isterdi en dikkat ettiği şey kitabı tutuşumdu sayfayı kıvırdıysam kızardı ayraç koymamı süreli söylerdi birinde 9 yaşındayım esrarlı rüya diye bir hikaye kitabı almıştı ve tarih koydu bitirme günü bense o tarihte bitirmedim gün geldi çattı nasıl stres bende.babam sordu okudun mu diye evet babacım dedim
baba tabi anladı gözlerimden okumadığımı sonra ne zaman okudun dedi bende teneffüslere hiç çıkmadığımı öyle öyle bitirdiğimi söyledim
hayatımdaki en utandığım zaman belki babam hiç bir söz söylemeden oturma odasına gitti.çünkü biliyor benim tenefüse çıkmadığım oyundan eksik kalmadığım bir gün bile yok..
o gün ü çok iyi hatırlıyorum ertesi gün babamdan özür dileyişimi kitabı okuyuşumu ..
kişiliğimin oluşmasında önemli bir olaydır iyiki babam bu şekilde davranmış..çok şey çıkarmıştım o yaşta...

boğazdaki sarayları hep ermenilerin yapması

bunun sebebi ermenilerin sanatkar olmalarıdır osmanlı'da özellikle böyle bilinirlermiş zaanatçı olurmuş ermeniler müzik ve mimaride çok iyiler bu yüzden..hala da ermenistan'da devam eden köklü bir müzik kültürü vardır yaşam tarzları böyle..dipnot:osmanlı'da türk'lerinde genelde tembel olduğu bilinirmiş.
(bkz: )ara dinkjian
sezen aksu'nun şarkılarının bestelerini genelde bu adam yapmıştır.
(bkz: )Mimar Sinan

Ayrıca günümüz mimarisine bakıyorumda kentsel dönüşüm denen saçma binalardan başka bişey değil bir elli yıl sonra Türk mimarisi diye neye derler acaba..

feminist bir kadınla tartışmak

Feminizm konusunda o kadar çok şey söyleyen var ki okumadan tarihsel ilerlemesini ideolojisini tavrını bilmeden.daha çok erkekler yapar bunu savunmuyorum saçma buluyorum diyenler ne kadar içine girdiniz acaba gerçi bu değil konu bir tek hangi alanda doğru bir birikiminiz ve da yorum yapıyorsunuz..bu ülkede kadın olmak nedir biraz empati kurdunuz mu..erkeksiniz ve erkek gibi yetiştirilirdiniz çoğunuz.daha küçük yaşlarda onu giyme etekle bisiklet sürme erkeklerle çok konuşma bacağı açık oturma edepli ol bir sürü kodlar küçücük kız çocuklarına veriliyor..kısıtlanmış bir şekilde büyüyorlar sonrasında eve bağlı bir kadın olma psikolojisini baskılıyorlar ..erkekler istediği Zaman eve geliyor istediği yerlere şehirlere sokaklara gidiyor bir kadın bunu kolaylıkla yapamıyor her konuda bir engel var..toplum da her konuda üzerimize almamız zorunlu tutulan kodlar var.kadın hanımefendi olmalı bağırmamalı erkek arkadaşları fazla olmamalı otostopla gezmemeli daha bir sürü ..kendimden örnek verirsem motor kullanırken birbirinden edepsiz adamların bakışlarından sıkıştırmalarından şimdiden bıktım..olayı kadın odaklı düşünüyorsunuz bir tek sanki feministler erkek düşmanıdır gibi yok öle birşey biz insanca yaşadığımız eşit koşullarda adaletli bir sistemde ve kadın doğduğumuz için üzerimize söz söyleme haddini duymayan bilinçaltı temiz bir dünyada yaşamayı arzuluyoruz ve çaba veriyoruz..
Dünyada şuan 3.kuşak feministler var ve feminizme doğuştan savunan insanlar kadınlar demiyorum illa feminist erkeklerde var..tavsiyem kafanızdaki feminist kavramlarını yıkın ve okuyun empati kurun..araştırın sorular sorun dünyaya vajina lı olarak gelmenin kadınlar için tüm dünyada sorumlulukları var toplum un uydurduğu..öncelikle insan olarak var olduğumuzu ve beyin duygu hayaller konusunda erkeklerden eksik olmadığımızı düşünün..Türkiye'deki kadın hareketi taptaze ve istekli bir kitle fakat Boğaz'ımızı yırtarak bir şeyleri anlatmak zorunda kalıyoruz bazen bunu hiç bir kadın isteyerek yapmaz ..anlaşılamıyoruz dikkate alınmıyoruz ve gün geçtikçe tecavüz istismar psikolojik ve fiziksel şiddet durmuyor..
Lütfen bir durun ve düşünün insan olmak bunu gerektirir..belki sizin çevrenizde yok ama en basitinden bir erkekle aynı işi yaptığı halde eşit maaşı alamayan milyonlarca kadın var..son olarak bu konu üzerine çok yazarım ama şu sözü düşünün
KADINI MUTFAĞA YA DA ODASINA KAPATIYOR,
SONRA DA UFKUNUN DARLIĞINA ŞAŞIRIYORSUNUZ,KANATLARINI KESiYORSUNUZ,SONRA NiYE UÇAMIYOR DiYE YAKINIYORSUNUZ..(beauvoir)
Eğer gerçekten feminizmi merak eden varsa Türk bir yazardan ŞiRiN TEKELi den KADINLAR iÇiN adlı kitabını okumanızı tavsiye ederim Türkiye'den başlarsanız daha oturmuş olur kafanız da..kitabın adını cinsiyetçi bulup okumak istemeyen erkekler sizin de okumanızı öneriyorum ..

trump müslümana vuruyor reis neden susuyor

O kadar müslümanlar eziliyor hristiyanlar kötü davranıyor derler..ABD nin en büyük eyaletlerinde binlerce insan hepimiz mülteciyiz hepimiz müslümanız sloganı attı..takip ederken tüylerim diken diken oldu .biraz dönüp kendilerine baksın artık bu toplum olay Müslümanlıkta hristiyanlıkta değil her şeyden önce insan olmakta...

yazarların dinlediği müzik tarzları

Blues .indie pop,alternatif rock şu sıralar.

stand by

Stand by me.

Oasis

su ismindeki sevgiliye akrostiş yapmak

Susar mısın

Uykum var.

Asksj

look back in anger

Dont look back in anger de oasis in şarkısı gibi okudum başlığı.

an itibariyle gelen aşık olma hissi

Fazlasıyla gerçek olan histir .gelip geçmez anlık saatlik değildir yaşadığın her gün vardır o his bazen yoğun bazen hafif .kalıpsız kuralsız gurursuz apaçık sevgidir..karşıdakini beklentisiz seversin iyi olmasını istersin .belki aylarca sürer belki yıllar alır yüreğinde ya acı bırakır ya tebessüm ..insanın yaşayabileceği en gerçek ve en özel duyguların başındadır..

trivago reklamlarındaki zibidi

Kafası çok büyük değil mi ben mi bunu görüyorum.