bugün

tüm zamanların en kötü filmleri arasına giren, başrollerinde jennifer lopez ve ben affleck' in oynadıkları 2003 yapımı film.

ayrıntılı bilgi:

http://www.imdb.com/title/tt0299930/
az önce cnbc-e de kapanan gözlerle izlerken, sonlarına doğru al pacinoya rastlayınca,
gözlerime inanamadığım ''tüm zamanların en kötü filmleri''nden biri.

daha önce bu filmin kötü olduğunu duymuştum, ki konusu hiç de fena değilmiş. ama kötü olduğunu bildiğiniz, hakkında başkaca da hiç bişe bilmediğiniz bir filmde, önemsiz rollerden birinde, filmin sonlarına doğru hele de, al pacinoya rastlamak, okyanusta bir inciye rastlamakla eşdeğer.

kimse kusura bakmasın, içinde al pacino varsa, tüm zamanların en değerli filmidir o benim için, yanındakiler de tüm zamanların en şanslı insanları.
2003 yapimli dram, komedi, aksiyon, macera, romantizmin hepsinin bir arada oldugu bir film aslinda. Razzie Odullerinde bir cok kotu odul yada elestirmenlerden dusuk puanlar almasi filmi berbat yapmiyor. Film beceriksiz bir gangsterin isini yapmasi icin kendisine seksi ve lezbiyen bir ortak vermelerini konu aliyor. Jennifer Lopez ve Ben Affleck basrolleri paylasirken Justin Bartha yardimci rolde gorunuyor, Christopher Walken ve Al Pacino ise cameo rollerde karsimizia cikiyor. Barthanin kotu oyunculugu filmin bir cok sahnesinden belli oluyor yanliz yonetmen Martin Brestin o kadar basarili filminden sonra Gigliyi yapmasi biraz garip olmus evet. Affleck, rolunde iyiydi, kendisini fazla bu tarz rollerde izleyemiyoruz tabi Kevin Smithin gulmekten kopartan komedi filmleri haric. Jennifer Lopez ile birliktelermiymis yoksa bu settemi tanismislar bilmiyorum ama filmde bir seks sahnesi mevcut, ve genelde aktorler boyle yakinlasir. Lopez cok seksi, her sahnesinde her karesinde, oynamamis, poz vermis resmen, ve ayrica hic bu kadar seksi gorundugu baska bir filmi hatirlamiyorum, makyaj cok guzel yada Martin Brest guzel kareler almayi cok iyi bir sekilde basarmis. Christopher Walken ise bir sahnede Detektif Stanley Jacobellis olarak boy gosteriyor, "pie" ve ya "alien"li cumleleri beni guldursede Al Pacinonun sahnesi icin ayni seyi soyleyemiycem. Yinede seyirlik ve sirf bos zamaniniz varsa izlenebilecek bir film Gigli.
film hakkında bir şey yazmaya gerek yok. vasat bir film işte. benim anlayamadığım al pacino'nun ne işi vardı bu filmde? bir sinema dergisinde 20 yanlış rol diye bir bölüm vardı ve al pacino da bu filmdeki rolüyle o listeye girmişti.
filmin 54 milyon dolarlik butcesi vardir ve tum dunyada sadece 7 milyon dolar hasilat elde edebilmistir.
Zambak şeklinde kesilmiş italyan makarnası.