bugün

entry'ler (688)

çankaya belediyesi

Yeni belediye başkan adayı bildiğin çoluk çocuk. Hani öyle böyle değil bildiğin ilk okul bebesi. Hayatımda ilk defa chp ye oy vermeyeceğim bu aday yüzünden. Bu mudur cankayanin layık olduğu aday yazıklar olsun böyle partiye.

çankaya belediyesi

Yeni belediye baskan adayi çoluk çocuk olan belediye. O kadar aday adayı varken bu emir kulunu aday yapmışlar. Cankaya da yaşayan biri olarak tepeden inme sırf özgür ozelin avukatı Malatya alevi diye yapılan yok neymiş alevi mağduriyeti yaşamış bir kişiye oy vermeyeceğim. AKP den ne farkınız kaldı. Bu mudur hak hukuk adalet.yaziklar olsun böyle partiye. Çoluk çocuk mu yönetecek cankayayi.pardon ne yönetmesi emir kuluydu değil mi. Abileri emir verecek oda tamam diyecek.belediye ile ilgili hiç bir tecrübesi olmayan çocuk yaşta bir insan evladı ne yapacak görüp izleyelim.1 Nisan sabahı turkiyede çok şey değiştiğinde bunları göreceğiz.bu kukla piyonları çoluk çocukla Türkiye yönetilmez belediyecilik yapılmaz. Yazık çok yazık.

çankaya belediyesi

Yeni belediye baskan adayi çoluk çocuk olan belediye. O kadar aday adayı varken bu emir kulunu aday yapmışlar. Cankaya da yaşayan biri olarak tepeden inme sırf özgür ozelin avukatı Malatya alevi diye yapılan yok neymiş alevi mağduriyeti yaşamış bir kişiye oy vermeyeceğim. AKP den ne farkınız kaldı. Bu mudur hak hukuk adalet.yaziklar olsun böyle partiye. Çoluk çocuk mu yönetecek cankayayi.pardon ne yönetmesi emir kuluydu değil mi. Abileri emir verecek oda tamam diyecek.belediye ile ilgili hiç bir tecrübesi olmayan çocuk yaşta bir insan evladı ne yapacak görüp izleyelim.1 Nisan sabahı turkiyede çok şey değiştiğinde bunları göreceğiz.bu kukla piyonları çoluk çocukla Türkiye yönetilmez belediyecilik yapılmaz. Yazık çok yazık.

sözlük yazarlarının itirafları

Ben en çok geçmiş günlerimi özledim.. o özgürlüğü, Ankara'nın rüzgarında savrulmayi,tek basinaligi, belki öğlene kadar uyumayı,belki saatlerce düşünmeden yaşamayı,en çok kendim olmayı,kırmızı elbisemi,bir daha hiç olamayacağım hallerimi, gece yarisi Ankara soğuğunda usuyup eve koşmayı, paramın yetemeyecegi seylerin hayalini kurmayı,pembe kalemligimi,ufak küçük yurt odamı,altında saatlerce agladigim mor battaniyemi.. ben en çok umutla yaşamayı özledim ..

ankara

Ev,memleket, sığınak.

farmasi

Evde butun gün temizlik ve yemek yapıp tatlış sunumlarını bizlerle paylaşan ev hanımlarının yeni gozdesi markadır. Bu arkadaşlarda yok müdür oldum yok bilmem ne oldum diye paylaşım yapıp dururlar. Çok gülüyorum paylaştıklarını gördükçe gerçekten kazanç elde ediyorlardı merak etmiyor değilim. Ürünlerinde denemis biri olarak ultra dandik firmadır.ev hanımı arkadaşlara başarılar dilerim

2003 doğumlu yazarlar

Öğrencilerim yaşındaki minnaklardır.

her şeye rağmen

Her şeye rağmen , herkese rağmen, bana rağmen , sana rağmen, bize rağmen , bütün engellere rağmen, laflara sözlere rağmen, en çok duvarlarımıza rağmen ben hiç bir zaman vazgeçmeyeceğim..

gecenin gerçeği

Sevmeyin olur mu? Hiç kimseyi sakın çok sevmeyin! Kimse en büyük zaafınız olmasın olur mu? Yoksa çok acı çekersiniz çok..

mutluluk veren anlar

Yorgunluktan ölen , göz kapakları kapanan koskocaman o resmi adamın probis yerken ki gözlerinde mi mutluluk.

O çok kalmak istediğim şehirde, o bozkırdayım..
2 odalı küçük bir evim var.Her bir noktasını kendim temizledim.
Perdelerini ben ütüleyip astım.Bana ait.
Rüzgar esiyor,yağmur yağıyor. Ankara'ya o çok sevdiği sonbahar geri geliyor.Oysa hiç gitmemiş gibiydi..
Kocaman bir yıl geçti,koca bir yaz bitti.
Ben hep sonbaharda kaldım.Ben ayları ,günleri saydım.
Sabır nasıl bir şeydi? Her hücreme kadar öğrendim!
Ve beklemek..
Beni bekleyen ne bilmiyorum.insanlar evleniyor,insanlar bir hayat kuruyor,insanlar çocuklarını büyütüyor.
Ben serin bir Ankara akşamında mumları yakmış,karanlıkta,tek başına camdan düşlere dalı veriyorum..

en son ne zaman mutluluktan ağladım

o kadar uzun zaman oldu ki..

sinir bozan insan tipi

Kocasıyla tatile çıkıp sosyal medyayi fotograf manyağı yapan bütün arkadaslarimdir. nefret ediyorum evet nefret ediyorum hepsinden!

Bir istanbul aksami.. Önümüzde bir saksi feslegen ,kokusu burnumuzu yakiyor.. Karsimda asik oldugum adam.. Raki en guzel bu adamla icilirdi.. Baliklar en cok bu adamla canliydi.. Mavi sonsuzluk varsa bu adamla gitmek istyordum.. Deniz kokusu en cok simdi degerliydi..
En cok bu adamla korkulara kosulurdu , ve ben en cok simdi de kalmak isterdim bu masada bu tarihte sonsuza dek yesile bakan gozlerine bakarak..iki gulen göz.. iyi ki geldin diyor , kedi gibi kaçar gelirim diyorum.. Ve sabır en çok onun için çekilirdi.. Ve tanrım eğer bir yerlerdeysen en çok dualarıma kulak verirdin!

gecenin şarkısı

cem adrian-ela gözlüm.

kerem et aklından çıkarma beni,ağla gözyaşını sil..

https://www.youtube.com/watch?v=lvE-9y67Tms

mezun oldum ben bugün mezun oldum.
6 yıl bitti.tam 6 yılım geçti.küçük bir şehir de asla yaşayamam dediğim bir bozkırda geçen 6 yıl.
üzüntüler,mutluluklar,kırgınlıklar,göz yaşları,geceye karışan kahkahalar..
bir adam ,hafif puslu bakıyor..
toparlanıyorum,eşyalarımı hiç gitmeyecekmiş gibi derinlere saklamışım,bir bir özenle katlayıp valizime yerleştiriyorum.
gözlerim doluyor.
bir odaya son kez bakıyorum.
anılar,ah anılar.
daha geçen gün şu sandalyede ağlayıp,sonra dünyanın anasını satıp tekrar gülmeye başlamıştım.
şu köşede ne çok anım var.
bu cam kenarında ne çok bekledim gelmeni.
ne çok dua ettim.
ne çok izledim yağmuru,karı..
ne çok özledim sonra.
özlemlerim her yerde,her köşede,her bir köşem de.
anlatamadığım,anlatamayacağım ne çok şey var.
benimle sır olup yok olacak ne çok şey yaşadım şu bozkırda.
sonra arkama dönüp baktığımda.burası olmuş benim dünyam,şehrim,kentim,yaşamım.
şu ufak şehir bana ne çok şey kazandırmış.
ne çok şey öğretmiş.
içim sahi niye bu kadar hüzünlü..
neden bu puslu gözlerim.
neden sevinemiyorum.
büyümek böyle bir şey miydi?
ve ben şimdi şehrime,anılarıma,el sallarken bir damla göz yaşı süzülüyor yanaklarımdan..
sendeki bana iyi bak ankara,ona iyi bak..
bir gün başka bir zaman da belki gene kucak açarsın bana..

gecenin sorusu

dünyanın bir ucuna uçmaya nefesim yeter mi? 5949.87 km yol nasıl kat edilir? nefesim yeter mi sahi? peki ya gücüm?

egenin rüzgarına kendimizi bırakıyoruz..
denizinde üşüyorum,elimi tutuyor.suyun 20 metre altında elini tutuyorum.
tüm korkularım geçiyor.
nefes alamıyorum,nefes oluyor.
üzerimde kırmızı elbisem.tenim hafif buğday.güneş yanıkları yanaklarımı yakıyor.
karşımızda bir emekli albay.hayranlıkla bana bakıyor.kızı gibi hayranlık duyuyor ,hissediyorum.
egenin ılık rüzgarında o mayıs akşamı,o rakı masasında sonsuza kadar kalmak istiyorum.
sonsuz mavi de kaybolmak gibi..
dolunay denizin üzerinden gözlerimize yansıyor.
ve ben o mayıs akşamında,o sahil kasabasında o adamın yanında sonsuza kadar kaybolmak istiyorum.

evlilik

şu an ki hayatıma çok uzak olan kurum.

kendimi yollara vurmak istiyorum.
alıp başımı gitmek istiyorum bu gri şehirden..
sen de gelir misin benimle bilmem,
arkamda iki çift ela göz bırakabilir miyim bilmem.
ama gitmek gitmek kaybolmak istiyorum ..
gelirim de!
bırak o kocaman dünyanı ,ufak dünyamda ki maviliklere karış.
bir gezginle aynı bardaktan su içmek,geceleri üşümek,gündüzleri yürümekten bitap düşmek istiyorum.
görmek,yazmak,konuşmak,bazen sarhoş olup yıldızlarda kaybolmak..
ben gitmek istiyorum !