1. 797.
    Ben bu yazıya başlarken seni görmeyeli tamı tamına ;

164 gün 22 saat ve 14 dakika olmuş.

Beklemek ?

insan bekler, beklemek zorundadır bazen. Hani birisini arayıp telefonunu açmasını beklemek ya da bir haber veya bir zile basıp kapının açılıp açılmamasını bekler. Belki ömrünün bilmem kaç saatini bekleyerek geçirir.

Belki de çoğunda beklerken özleyerek.

Ya seni beklemek ?

Seni beklemek bazen çok güzel. Neden mi ? Aradaki boşlukları sen yokken doldurup ayağına diken batmayacak bir yolda karşılamak belki seni. Belki bütün fırtına dindiğinde bir koy bulabilmemizi sağlamak seni beklerken.

Oysa hiç olmama ihtimalin de var her daim. O anları düşündüğümde de hayalin, Güler yüzün, bana umudu aşılaman.. sanırım bunlar beni ayakta tutuyor.

Ne bileyim rüyamda gol sevinci yaşasam bütün tribünlerin içinde ben bir sana koşuyorum. Şarkıda dediği gibi ;

‘Sen bir yana bu dünya bir yana’.

Oysa bazı sabahlar çok kırık kalkıyorum seni beklerken. Kalbi kırık, vücudu kırık, hayalleri kırık.

Oysa bazı gecelerde de çok mutlu uyuyorum. Seni hayal ederken uykuya dalmak, ha keza rüyada seni görebilmek gecemi anlamlandırıyor.

Bekliyorum anlayacağın. Kimi zaman iyi kimi zaman kötü.

Sana hep dediğim gibi ; bir salıncakta Yanyana otururken sen başını göğsüme yaslamışsın ben ise elimi güzel saçlarına dolamışım. Beklemek o zaman güzel.

Sana hep dediğim gibi ; hayat ve seçimler senin. Yaşayacağın şehir, kişi, kişiler. O seçimlerde olmaz isem o zaman beklemek çirkinleşiyor.

Beklemek bazen de çok belirsiz ve yorucu. Ya yarın bir otobüs çarpsa ölsem diyorum. Ya da ona bir şey olsa ? Acaba kaç gün sonra haberimiz olur ? Yani beklerken yaptığımız seçimlere değer mi geçen zaman ?

Ben kilometrelerce yol, bir sürü şehir, bir çok yeni insan tanırken ve sen evde iken hep aklıma şu cümle geliyor ; ben dışarıda sen içeride. Ben dışarıda bekliyorum seni, sen içeride bekliyorsun beni. Senin adına konuşuyorum ama beklediğini de varsayıyorum.

Neyse beklemek diyorduk. Belki de beklemek seni güzellleştirirken beni çirkinleştiriyordur ya da zıttı bir durum.

15 dakika daha geçmiş seni beklerken.

Şimdi ben bu yazıyı bitirirken ;

164 gün 22 saat 29 dakikadır bekliyorum seni.

Çok bekletme sen gene de olur mu ?

https://youtu.be/E0lI5169AYM
    1 ... nil desperandum
  2. 796.
    bazen kafa karışıklığından, bazen farkına varmadan, bazen kendini ‘onu’ beklerken bulduğun gerçeğiyle yüzleşmek.. seni beklediğine inanmak, hayattaki tüm adımları birbirinize doğru beklentiyle adım atarak yaşıyorsun zannetmek.. ve en sonunda sadece kendi bekleyişinin beklentilerinde boğulmak..

zor ve sonsuz bir döngüdür beklemek.
    ... okyanus etkisi
  3. 795.
    " Beklemek güzeldir ama doğru durakta " demiş can yücel.

Doğru durağı bulmak dileğiyle.
    1 ... thelifefuck
  4. 794.
    bir insan için en zor olan olaydır beklemek sabır ister ve sabır zordur.
    5 ... yazar cizer34
  5. 793.
    otobüs durağında sık yapılan eylem.
    ... nonstoprunner
  6. 792.
    bekleyen olmayacaksın hayatım durak gibi yoksa geçer giderler önünden yapacağın tek şey arkasından bakmak olur seni es geçenden.
    2 ... zinna
  7. 791.
    yarın güzel bir haber gelebilir. nerdeyse 1 aydır bekliyorum bu haberi. umarım güzel olur sonucu. lütfen olsun lan.

edit: güzel haber geldi. çok mutluyum sözlük.
    ... eski bir ruya
  8. 790.
    Beklemekten nefret ediyorum ama hep beklerim.
    ... bonoo
  9. 789.
    Olağanüstü güzel bir Aziz nesin şiiri.

Gözler önünde işte,
    Gittikçe arınıyorum kendimden.
    Her giden güzelleşir,
    Gidiyorum güzelleşmek için,
    Unutulsun diye çirkinliklerim.

Gelecek birisi güzeldir,
    Gelince güzel değil,
    Hele gelmişse çirkin
    Yaşam, ölüm gelecek diye güzel,