bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  before sunrise ve before sunset filmlerinin devam filmi olaraktan çekimleri tamamlanmış bulunup 2013 yılı başlarında vizyona girmesi bekleniyor. bir 9 yıl sonra yine hikayenin nasıl gelişeceği düşündürmüyor değil. artık daha bi olgunluğun onlarda nasıl vucüt bulduğunu bekleyip görecez.
  2 ... zipcikti cafer
 2. 2.
  http://www.bakiniz.com/be...66665085"%3A41332506
  Çekimlerinin tamamlandığının haberini duyunca sevinçten odadan odaya koşturan tarih verseler şimdiden gün saymaya başlayacağım serinin üçüncü filmi.
  1 ... centaurea
 3. 3.
  Before Sunrise * , Before Sunset * gibi 9'ar yıl arayla çekilmiş iki muhteşem filmin yine 9 yıl arayla çekilen 3. filmidir.

  sundance film festivalinde gösterilmiş olumlu tepkiler almıştır, tahminimce dialoglarıyla yardıracaktır yine.

  Julie Delpy ve Ethan Hawke 'ın sadece karakterlere can vermekle kalmayıp senaryo başına da geçmesiyle de devamlılık sorunu yaşanmayacak, 9'ar yıl arayla olsa bile bir üçleme nasıl olur göstereceklerdir.

  hevesle bekliyoruz efendim.

  not: harbi çok mutlu olmuştum ama 3. filmin çekileceğini duyduğumda.
  1 ... tamara
 4. 4.
  TRAiLERi YAyinlanmis serinin 3. filmi. mutlu son bizleri bekliyor sanirim. https://video.uludagsozluk.com/v/before-midnight-75178/

  1 ... pelpelpelikan
 5. 5.
  before sunrise , before sunset filmlerinin devam filmi olacak film. başrol oyuncularımız artık yaşlanmışlar. güzel bir mutlu son hazırlamışlar gibi geliyor bana, ki bir 9 sene sonra ne olacağını şimdiden bilemiyoruz.
  24 mayısta amerikada gösterime giriyor. 5 nisanda istanbul film festivalinden gösterilecekmiş ama sinemalara ne zaman gelecek, onu bilmiyorum.

  güzel bir üçleme olacak.

  http://www.imdb.com/title/tt2209418/
  ... cnenog
 6. 6.
  trailer'ı çıkmıştır efem. türkiye'de sinemalarda uzun süre kalacağını sanmıyorum. sevgiliniz varsa kaçırmayın,
  yoksa torrent'ten indirin.
  http://movies.yahoo.com/m...ht-trailer-153023558.html
  ... timhogly
 7. 7.
  Bugun vizyonda olan film. Dokuz sene ne kadar da cabuk gecti...

  Dokuz sene derken;

  Serinin ilk filmi before sunrise, 1995 yilinda vizyona girmistir.
  Serinin ikinci filmi before sunset, 2004 yilinda (9 sene sonra) vizyona girmistir.
  Serinin ucuncu filmi before midnight, 2013 yilinda (9 sene sonra) vizyona girmistir...
  2 ... mide bunaltisi
 8. 8.
  yine serisindeki diğer filmler gibi orijinalliğini koruyan, eşsiz duygular yaşatan 2013 yapımı yeni çıkmış film. ilk iki serisini yıllar öncesinden izlemişseniz, zamanın nasıl çabuk geçtiğini size hatırlatıyor. ayrıca şahsi görüşümce 4. filme göz kırpan bir yapıt olmuştur.
  1 ... arsan dolay
 9. 9.
  http://bilemiyorumaltan.b...ecegim-o-ki.html?spref=tw
  ... achilles
 10. 10.
  Bağımsız yönetmen Richard Linklater, Fransız oyuncu Julie Delphy ve Amerikalı `Ethan Hawke üçlüsünü şimdiden sinema tarihine geçmiş olan serinin 3. filmi.

  Viyana treninde 20'li yaşlarında tanışan Sorbonne öğrencisi Celine'le (Julie Delphy) sevgilisinde terk edilmiş Jesse'nin (E. Hawke) 14 saatlik beraberliklerini anlatan "Before Sunrise - Gün Doğmadan" (1994),izleyen "Before Sunset - Gün Batmadan" (2004), tanışma gecelerini anlattığı romanının basın kampanyası için Paris'e gelmiş yazar Jesse'le Celine'in imza gününde 9 yıl sonra, 30'lu yaşlarını sürerken tesadüfen yeniden karşılaşmalarını anlatıyordu.

  "Before Midnight- Geceyarısından Önce" ise artık 40'lı yaşlarındaki evlenip şirin mi şirin ikiz kızları olmuş, birlikte yaşlandığımız çiftimizi, Yunanistan'ın iri Kalamata zeytinleriyle meşhur, cennet gibi bir yöresinde 6 haftalık tatillerinin bitiminde, dost masasında sohbet ederken buluyoruz.

  ilk karısından olma oğlunu uğurluyor Jesse. Nicedir yayımlanmış roman ve oyunlarıyla artık tanınan ve kadın hayranlarıyla kırıştıran (aslında örtük bir maço) yazar o. Henry Miller havalarında, genelde sorumluluklarından kaçan Jesse'le hayatımız hep yazar kocaya göre şekilleniyor, fedakarlık yapmak da bana düşüyor diyen, Sylvia Plath, sendromundan mustarip Celine'in tam da 50 yıl daha birlikte geçirecek olsak muhabbetindeyken tartışmaları üstünde seyrediyor "Before Midnight".

  Önce kendini tanı diyen ilkçağ felsefecilerinin çağdaş uzantıları sayacağımız Yunan dostlarınca otelde ayarlanmış son bir aşk gecesinde verip veriştiriyor birbirlerine çiftimiz. Şahane bir Akdeniz atmosferinde geçen bu son filminde, akıllıca ve akıcı diyaloglarla örülü, gerçekçi bir ilişkiyi anlatan Linklater, Celine ile Jesse'in yaklaşık 10 yıllık fasılalarla perdede tanık olduğumuz hikayesinde, yıllardır aynı yastığa baş koyulan eş'in aslında gerçekten hayatımızın insanı olup olmadığını sorgulayan , hüzünlü bir finale dümen kırıyor sonuçta.

  Yapılan göndermeleri kaçırmamak için pür dikkat seyredilmesi gereken, yıllanmış ilişkilerin sorunlu yanlarına da kamera tutan, linklater,Delpy, Hawke üçlüsünün senaryosunu yazdığı ve ilk 2 filmin romantizminden uzak duran bir gerçekçiliğe sahip bu film gerçekten de usta işi.

  Kameraman Chris Voudouris'in görüntülediği, besteci Graham Reynolds'un müziklediği, çok konuşmalı, roman gibi ve meraklısına salık verilecek türden iyi bir film "Geceyarısından Önce" ve kaçırılmamalı.

  (Sungu Çapan, Cumhuriyet, 19.07.2013)
  1 ... rick blaine