bugün

ne boyu ne işlevi , mühim olan parası.
Çıkmasını niyaz ettiğim uygulamadır. Benim bedelli askerlik yapacak kadar param yok üstelik bir ay sonra askerim, fakat çok zengin olduğumu düşünürsem askerlik gözümde dağlar kadar büyürdü,daha önemli işler varken askerlik yapmak istemezdim, çok zor olurdu, zaten zengin züppeler hep batıda tatil gibi askerlik yapıyor, o yüzden "empati" kurarak bedelli askerliğin çıkması hakkaniyete aykırı olmayan bir uygulamadır.
atalarımızdan bize miras kalan tek şeyin kaldırılma girişimidir. *
gündemde yoktur. mikiyi tutmuştur bunu bekleyenler . *
baba dedim bedeli çıkmış. ne kadarmış diye sordu? işte şu kadarmış dedim. durdu, bana baktı. 100 bin dolar vereyim hemen siktir git askere dedi.**
çıksa da bir an evvel şu saçma sorumluluktan kurtulsak dediğimiz askerliktir.
15 ay askerlik yapanlara haklı olarak anlatmanın mümkün olmadığı olay.
ha bunu kanunlaştır sen hükümet olarak yada devlet olarak yarrak bulursun ondan sonra doğuya gönderecek 15 aylık adamı sen.bir kaç götü yemeyen piçi kurtarmak için asla yapılmaması gereken hadise. askerliğini burdurda yapanlara bir sor bakalım konu hakkında fikri neymiş...sadece cebinde para olan pezevenk evladına sorarak kanun çıkarılmaz.
edit: eksileyen nonoş sen zaten askerlikten korkma pembe tezkere ile yollayacaklar seni geriye
1983 yılından önce doğanlar için geçerli olduğunu duyduktan sonra, çıkmasını desteklemekten vazgeçmiş bulunduğum tasarı.
askerlik herkezin bana göre bir defa gidip silah tutmasını öğrenmesi gerekir.zibidi serseriyi adam eder diye tabir edilir halk arasındaysa.bedelli askerliğe gelince zengin gitmeyip fakir gidecekse hiç kimsenin desteklemesini istemem ,herkez eşit sürede eğitim görmelidir az veya çok uygun olanı bulmak bize düşmez.
artık beklemekten yorulduğumuz askerlik türü. gençliğimizin yaşlılığa dönüştüğü bir bekleme çeşidi.
seçim şovudur.

temelde anayasaya aykırıdır. her seçim döneminde seçim şovlarının aranan muhabbetlerinden biri olmuştur. birileri de her zaman düşer bu muhabbete.
çıkar mı diye dört gözle beklediğim tasarı.
Kesinlikle bizim ülkemizde olmaması gereken uygulama. Hem zengin adam yatıp fakir adam eşek gibi gitmek zorunda olduğu için, yani eşitsizlik yarattığı için hem de insanlara lazım olan bilgiler öğretildiği için. Tamam çok saçma yanları da var ama herkes bunu gidip görmeli. Ayrıca şöyle de bir durum var ki bizim ülkemizde, özellikle de doğuda okuma yazma bilmeyen, hep aynı tip insan gören bir sürü kişi var. Bu kişiler hem farklı yerlerden ve yörelerden insanlarla tanışmalı hem de medeniyet öğrenmeliler. işte askerlik bunu da sağlıyor. Yani toprak zengini ama okuma yazma bilmeyen hatta çatal bıçak tutamayan insanların askerlikte bu tip şeyleri öğrenmesi, hem de normal bir yerde öğrenmekten daha az rencide edici bir şekilde öğrenmesi onların lehine olacaktır. Dolayısıyla ülkemizde uygulanmamalıdır.
kimse sivil hayattan koparılıp askere gitmeyi hevesle istemez. askerlik kavramına soğuk olmasanız bile istemezsiniz. Çünkü komando olmak istersiniz 6 ay yazıcı olarak görev yapabilirsiniz.

Lakin Askere gitmeyi hevesle istememek başkadır Bedelli çıksın diye köpek gibi arsızca şerefsizce hevesle beklemek bambaşkadır. Neymiş efendim hayatımız askıya alınıyormuş. Lan anten sanki 6 ay 1 yılda dünyanın en iyi işini bulacaksın çocukların eşek kadar adam olacak karın kapıcıya verecek. demiyor da benim asker olmaya götüm yemiyor diye. Sen bekle bedelli askerlik çıksın Benimle beraber Güneydoğu'nun dağlarında şehit olan en onurlu askeri bröveyi taşıyan dağ komando arkadaşım ölmüş olsun he? böyle bir arsızlık yoktur. Türk olan bu toprakta yaşayan bu havayı soluyan yani benim şehit olan arkadaşımın yarattığı havayı soluyan benim şehit olan arkadaşımın var ettiği toprakta yaşayan kişi böyle bir şeyi isteyemez. Profesyonel ordu olsun vik vik lan ibne senin paran var diye sen askere gitmeyeceksin köylü çocuğu iş imkanı parası yok diye 4 yıl boyunca dağlarda profesyonel er olarak görev yapmak zorunda kalacak ve ölecek he?

neyse siz ne anlarsınız arkadaşlıktan sevgiden aşktan? hain düşmanın pususunu yediğinizde dünyanın en önemli şeyinin arkadaşın silah arkadaşın olduğunu bilirsin. gerçek sevgi gerçek aşk nedir bilirsin hayatın değerini de bilirsin hayat sevgisini de Tanrı'yı da seversin vatanın evlatlarını da. Bunu kanlarının kokuşmuşluğundan ötürü bilemeyecekler ise bu sevgi dolu insanların ölüleri üzerinden ahlaksızca arsızca yaşarlar.
çıksa da rahatlasak.
son çıkan haberlere göre hükümetin tekrar çıkarmayı planladığı askerlik biçimi.

http://haber.mynet.com/be...ar-verildi-590850-guncel/
Şehit olan canını kaybetsin, şehit ailesi evladını kaybetsin, asgari ücretle çalışan işini kaybetsin, köylü ekinini kaybetsin; Büyük işletme sahibinin ortamcı oğlu ile milyoner cemaat mensubunun süt çocuğu da 15 ay askerliğin para ve zaman kaybı olduğundan bahsetsin! Ne güzel değil mi?
her sene olduğu gibi bu sene de gündeme getirilen muhabbet.

bu ülkede pkk denilen terörist örgüt bitirilmeden bu yasa çıkarsa tek kelimeyle yazıklar olsundur. parası olan basar parayı kafa rahat. parası olmayan garibim de gider aylarını harcar. ne güzel memleket be.

önce terörü bitir ki bu saçmalığı çıkarmaya yüzün olsun.
gelir düzeyine göre bi ayarlama yapılırsa, fakir-zengin muhabbeti kalkar.
umarım hiçbir zaman çıkmaz. gelin bunu Şehit Analarına anlatın anlatabiliyorsanız. bu konuyu savunan ne çevremdeki adamı tanırım ne de gündeme getiren partiye oy veririm.
parası olan çıkarır verir 'canı sağolsun' fakir fukaranın oğlu şehadet şerbetini kana kana içer 'vatan sağolsun' iş başımızda ki insan ziyanlarının müslümanlığı.
her gece çıksın diye toplu dualar ediyoruz.
olmaması gereken şeydir.olsa bile o para kesinlikle tsk ye gitmelidir.bu da 100 de 100 olmayacağına göre...olmasın
(bkz: deniz feneri yolsuzlukları)
her türlü bedelli zaten.
kimi nakit olarak ödüyor, kimi 15 aylık özgürlüğü ile, kimi aklı ile, kimi kolu, bacağı, gözü, kulağı ile, ne yazık ki kimi de canı ile.
bedelsiz askerlik mi var kardeşim?
bedeli ucuz askerliğe, bedelli askerlik adını takan zihniyetin ta...
(bkz: öyle bi sezon yok)

(bkz: Böyle bi cacık yok)
güncel Önemli Başlıklar