bugün

şu ana kadar 723 bin kişi başvurmuş. 1 milyonu bulacak gibi. bir nesil bedelli ile yıttı askerlikten.

https://www.ntv.com.tr/tu...si,oPAkiOOMbUiV5pQ52Zdxfw
yeni vergi biçimi. askerlik yapmak istemeyen zaten yapmamalı.
önemli olan başvuru sayısı değildir. parayı yatıran kaç kişi ona bakın. türkiye'de her yıl vergi affı çıkar milyonlar başvurup yapılandırma yapar sonra hiçbiri taksidini ödemez yakar yapılandırmasını. ta ki bir sonraki seçime kadar.
görsel

Hmmm.
yapan ünlüler;

https://www.ntv.com.tr/ga...Fg/WyYYU9RROkWT5MJdjMgobA
e-devlet üzerinden başvuru durumu hangi başlıktan sorgulanıyor bilen dostlar yeşillendirsin.
21 gün saçmalığı olmasaydı 1 milyon başvuruyu bulurdu.
Doğru bulduğum uygulama. Yerleri süpürmekten, yemek yapmaktan daha önemli ve faydalı işler yapabilecek insanları, zorla askere almamak gerekir. Onlar dışarıdayken, daha çok katkı sağlayabilirler.
Şuanda düzgün bir şekle doğru girmeye başladı 3 ay askerlik zorunlu hala girdi ve ondan sonraki 6 ayı bedelli yapabiliyorsun büyük ihtimalle şuan ki ücretten daha ucuz olur .
ülkede her bir sik çok düzgün çalışıyormuş da bir tek bu sıkıntılıymış gibi bok atılan askerlik modeli.

başvuru sürecinde yaşadıklarımız malum. saatlerce bekleyiş, evrak, fotokopiler zart zurt..

asıl sorun bu bedelli yasasını çıkaranlara laf edemeyip de yasal hakkını kullanmak isteyenlere saldırmaya kalkan hırbolardır.

e dağda olan, gazi olanlarınki can değil mi dersen o da can kardeşim de hiç soruyor musun ankara'da orospuluk yapan kadın günde 2000 küsür lira kazanırken 100 lira için madenlerde çalışan işçilerin ki can değil mi?

adaletsizlik her yana yansımış bu ülkede.
sosyal eşitsizlik sadece askerlikte olsa hay hay, bedelli yapanlara saydır sabaha kadar.

sen asıl 21. yüzyılda halen zorunlu askerlik adı altında gençleri silah altına almanın ne kadar doğru olacağını tartış. ülkenin güvenlik sorunu var ve bunu 20'li gençlere silah vererek aşamazsın. askerlik bir meslektir. profesyonel ordun olacak. aç yarın bir çağrı, binlerce vatansever türk evladı koşa koşa orduda çalışmaya gelir ama her erkeği ama 20'sinde ama 25'inde mezuniyetten sonra kışlaya sokarsan olmaz. olmuyor işte. bak 40 yıldır çözebildik mi terör belasını?
Gaziantep islahiye'de 2. celp de bedelli askerlik görevimi tamamladım.Askerliği oraya çıkacak arkadaşlar kafaları çok rahat olsunlar mükemmel bi 20 gün geçirecekler buna emin olsunlar.Sorunu olana yardımcı olmaya çalışırım.
hulusi akar eğitim yeri ve tarihlerin aralık ayı başında açıklanacağını duyurmuş. demedi demeyin bu 21 gün ısrarı akp'yi götürür. eyt'liler, af bekleyenler, brunson olayını sindiremeyenler de cabası. reis el atmazsa mart seçimleri sonun başlangıcı olacak.
Daha dün cimer'e yazdım 21 gün kalksın diye.

Başvuran arkadaşlar yazın. Kalabalık oldugumuz görülsün. Ha kalkmazsa da gidilecek o ayrı.

Şimdi en aşağı 650 bin kişi celp bekliyor. Ancak kışlalar aynı zamanda kısa ve uzun dönem asker de alıyor. Ya 21 gün kalkacak ya da yazın sahra yatakhaneleri falan kurup tek celpte 50 bin kişi falan alacaklar. Başka türlü 2021'e sarkar.
Bedelli başvuruları bitti ama süre uzarmı sizce ? imar barışında olduğu gibi. Son anda kredim onaylandı çıktı ama iş işten geçti. Uzatmazlarsa mecbur 6 ay yapçcaz
16 Ekim tarihinde Antalya askerlik şubesinde işlemlerimi tamamladım.

ben randevu almıştım fakat yine de nizamiyede fiş ile sıra alın dediler, aldım. zaten benimle birlikte bekleyen 5 kişi anca vardı, hemen sıra geldi. evrakları ve dekontları teslim edip tecil bozma işlemlerini tamamlamak 15 dakika kadar anca sürdü. sonra eve gelip yoklamamı yaptım internetten, 10 dakika sonra da aile hekimine muayene de oldum ve işlemleri tümden bitirdim. Hepsi 1 gün sürdü. Yalnız aile hekimi onaylasa bile E devlet sistemine düşmesi ve ışıkların yeşil yanması 2 hafta sürdü. Boşa panik olmayın.

21 gün kalkar mı kalkmaz mı bilmiyorum fakat, Türkiye gibi 3. Dünya ülkesinde asıl gelmesi gereken vicdani retken(aihm'nin kararı da bu yönde), ölüme değil sıtmaya razı olarak, kafamda 21 günün kalkacağı ihtimalini bitirdim ben. ailesinde 2 asker emeklisi, 1 aktif göreve devam eden biri olarak o kapıdan içeri giren herkesin 21 günde ne yaşayacağını, psikolojik olarak ne kaybedip ne kazanacağını az buçuk biliyorum, kışlanın kapısından içeri girerken mantık, onur, insan hakları, hürriyet, adalet ve eşitlik gibi kavramları askıya alıp post survival-slaver bir hayatla kazasız belasız 21 günü atlayıp eve dönmeye çalışacağım, bence siz de böyle yapın, boş umutlara kapılmayın.
iyi parti'nin 21 günün kaldırılması ve 3+6 ay tek tip askerlik içeren kanun teklifinin meclise sunduğu askerlik çeşididir.
devlete şuanda askerden çok para lazımken, bedelli askerliği eleştirenleri anlayamadığım askerlik hizmeti.

e bunu getiren senin seçtiğin adam. bana verilen bir hak bu. neden kullanmayayım? sen imar barışı için kaçak ruhsatsız evinin ruhsatını alırken bir şey yok ama değil mi? senin işine geliyor çünkü.

bedelli askerliğe karşı çıkanlar, kendilerine bu hak tanınmamış, gidip 15, 18 ay boş tüfekle nöbet tutmuş, patates-soğan soymuş kişilerdir.
Şimdi geçmez o kadar zaman!
şu 21 günü de kaldırsalar da iyice bir rahatlasak. bir de 1 yıl askere giden enayiler var aq.
Devlet, 'sen burda durcan, eşşek gibi beklicen' demiştir.
hangi bedel lan askerliğin bedeli olmaz olsa da parayla olmaz.
parası belli olan askerlik türüdür.
Bedelli başvuruları sizce uzarmı arkadaşlar. E devletten ön başvuru yaptım fakat süre bitince kredi başvurum onaylandı. Bedelli askerlik için E Devlet sisteminden ön başvuruyu zamanında yapıp, tamamladım. Maddi şartları geçte olsa sağladım. Onaylanan ve çıkmış olan kredim var benim gibi maddi şartları sonradan oluşturabilmiş olanlar için sürenin biraz daha uzamasını, imar barışında olduğu gibi başvuru süresinin biraz daha uzatılmasını ümit ediyorum.
Radyodan duydum pederli askerlik cikiyormus herkes yaninda bir peder getirip gunah cikarticakmis boylece askerler gunahsiz olup savaslar son bulacakmis.velhasil falan.
Başvuru süresi biraz daha uzatılsa bari.