bugün

hastalık hastasıdırlar. sırtları azıcık terlese zatüre olacaklarını sanıp, yakınlarına sürekli 'hastalansam bana bakar mısın' gibi sorular sorarlar. ecza dolapları tıka basa doludur bu yuzden. koydukları şeyi yerinde bulamazlarsa kıyameti kopartırlar. sümüklü mendilini atsanız küplere binerler. dağınık bile olsalar, onlar için her şeyin bir yeri vardır.terliklerini yatagın altına bile tıksalar orada bulmak isterler. bu kişilerin katı mı yoksa cok mu duygusal oldugunu anlamak zordur. bir insana gebersin diyebilirken, aç bir kedi için saatlerce üzülebilirler. her şeyleri kendileri bilir. inatçılardır. eger karsısındaki yumusak huylu değilse anlaşmaları imkansızdır. kısacası zordur başak burcu.
ayrıntı deliliği.
-ıssız bi adaya düşşen yanına alacağın üç şey nedir
-eeee yarım ada değil di mi?
-değil, tam bi ada
-nerede bu ada peki
-üüfff ada işte tropikal bi ada
-tamam kızma, ilk olarak yaşamam için yemek yemem lazım ve su içmem lazım bu yüzden skt problemi olmayan yiyeceklerin olduğu bi ada. hee unutmadan adada temiz su da olmalı.
-ikincisini söyle
-ikinci olarak, ikinci olarak, eeeeeeeee şey olsun şimdi adada benim canım sıkılır tek başıma duramam güzel bi de hatun, ama yaşlanmasın
-hatun işte kısaca
-dediğim gibi yaşlanmıycak ve hiç dırdır etmiycek, güzel yemekler de yapabilsin, esprili olsun
-çok detaycısın üçüncü olarak
-üçüncü olarak ev olması lazım adada,süper bi ev olsun ama şato gibi, villa gibi lüks yani. evin içinde her bi şey olmalı, tv, pc, bitmek tükenmek bilmez jeneratör, kablosuz internet, garajında da son model arabalar olsun, arabaların bi tanesi 4x4 olmalı...
(24 Ağustos-23 Eylül)
Hemen hemen her şeye kolayca uyum sağlar. Çünkü başka türlü ortam yapamaz, çevre genişletemez. Sırf çevresindekiler eksilmesin diye kendi fikirlerini savunmaktan korkar. Zaten kim karşısında her söylediğine he diyen bir tip istemez ki. Bunun en sinir bozucu huyu, insanlarla konuşurken onların, rahatsız edecek kadar gözlerinin içine dik dik bakmasıdır. Genelde efendi takılır. Ama içten içe her türlü çılgınlığı yapmaya meyillidir. Şıpsevdidir, sessizdir, kuruntuludur ve genelde dalgındır. Sizinle konuşurken çoğunlukla kafasından başka şeyler geçer. Yaptığı iyilikleri en ufacık bir hatanızda her an başınıza kakabilir. Fazla alaturkadır. Ayrıca saplantılı tipin tekidir. Şıpsevdiliğine rağmen birine kafayı taktığı zaman karşısındakini bayana kadar zorlar. ilişkilerinde romantik olmaya çalışır. Ama bir süre sonra can sıkar. içmeyi pek bilmez. Hele de morali bir şeye bozuksa ki, genelde bir şeye bozuktur, içmeye gidilecek en son kişidir. Hadi iyi niyetiniz size bir halt etti ve gittiniz, o zaman yanınızda onu bir nebze susturmak için bir bant bulundurun. Normalde pek konuşmayı ve diyalog kurmayı bilmeyen bu şahıslar, içtiklerinde yerdeki taşla bile konuşurlar. Onlar için yarın değil, bugün önemlidir. Genelde karakteri oturmamış kişilerdir.
*
fatih terim, hakan şükür, emre belözoğlu, harry kewell, alex de souza, aykut erçetin, barış özbek, gökhan zan, mehmet topuz ve fatih tekke bu burca mensup kişilerdir.

ve diğer ünlüler;

- Cem Mansur
- Cüneyt Arkın
- Ahmet Özhan
- Fatih Terim
- Rafet El Roman
- Burak Kut
- Cem Özer
- Adnan Saygun
- Uğur Dündar
- Müşfik Kenter

- Leo Tolstoy
- Stephen King
- Franz Beckenbauer
- Cameron Diaz
- Michael Jackson
- Richard Gere
- Keanu Reeves
- Sophia Loren
- Johann Christian Bach
- Salma Hayek
- Büyük iskender
yaratıcı bir babaya sahip oldugunu dusundugum bir arkadasımın ismi.
kadın burcudur. başak kadın ismi sonuçta yani bir erkek olup başak burcunda olmak tuhaf ama tabii daha tuhafı da var... *
bunların kadınları anne, erkekleri de işkolik olur.
tek derdi zengin bir eş
en büyük korkusu rezil olmak. ayağı takılsa gülmek yerine oturur ağlar herkese rezil oldum diye
sıkıcıdırlar.
http://galeri.uludagsozlu.../19/başak-burcu_15583.jpg
titiz olmalarıyla ünlü burçtur.
özelliklerini her okuduğumda astrolojiye inanmamı sağlayan burçtur.
Seçici, ayırımcı, pratik, analitik, yararlı, dakik, dikkatli, detaycı, titiz, düzenli, disiplinli, becerikli, yardımsever, çalışkan, mütevazi, şüpheci, eleştirici, mükemmeliyetçi, önyargılı, endişeli, kuruntulu, güvensiz özellikleri olan bir burçtur.Bir kaç paragrafta tanımlanamaz elbet ama az sonra okuyacaklarınız yüzde yüze yakın doğrudur.

Başak burcu toprak elementidir ve değişken niteliktir. Başaklar toprak elementi özelliklerini sağlık ve hijyene olan düşkünlükleriyle ve ayrıca araştırma, düzen, dakiklik ve çalışkanlıkları ile ortaya koyarlar. Birçok doktor, biyolog, sağlık görevlisi Başak burcundandır. Başaklardan büyük yazarlar, yöneticiler, kütüphaneciler, muhasebeciler çıkar. Ayrıca el işlerinde yeteneklidirler. Düzen, incelik ve dikkat isteyen işlerde kusursuzlardır. Başak burcu ayrıntılı işlere yatkındır. Pek çok insanın gözünden kaçan detayları anında yakalar. Bazen detaylar yüzünden büyük düşünemeyebilir ve olayları bütün olarak algılamakta zorlanabilir. Ayrıntılara dikkat etmesi, titizliği ve çalışkanlığı ile birleşince çok başarılı olur.

Başak insanı yöneticisi Merkür'den akıl, mantık ve analiz yeteneklerini almıştır. Güzel konuşur, yazar ve kafası çok hızlı çalışır. Zekasının parlaklığına rağmen geri planda kalmayı, kendini göstermeden olayları perde arkasından yönetmeyi sever. En çalışkan burçlardan biridir. Yaşamındaki en önemli şey iştir. Yorulmak bilmeden çalışan Başak sürekli hareket halindedir. Çalışmayı çok sevdiğinden başkalarına da iş bulmak için uğraşır. Zor koşullarda parlak ve pratik çözümler bulmada üstüne yoktur. Başak her yaptığının mükemmel olmasına ve her küçük ayrıntıyı düşünmeye çalışır. Boş geçen günler hatta dakikalar onun için büyük kayıptır. Hayatın asıl amacının çalışmak ve bir şeyler üretmek olduğunu düşünür ve kendini sürekli geliştirmeye çalışır.

Kusursuzluk peşinde koşar. Kusursuzluk saplantısı yüzünden hem kendini, hem de herkesi acımasızca eleştirebilir. Hataların mutlaka düzeltilmesi gerektiğine inanır ama bu arada eleştirdiği kimselerin alınacağı aklına gelmez. iyi niyetli olmasına ve kimseyi kırmak istememesine rağmen kusursuzluk merakı yüzünden huzursuz bir insan olabilir. Öyle yüksek standartlara, öyle ince düşüncelere sahiptir ki, kendisini de yakın çevresini de yer bitirir. Başak Zodyak'ın en tasalı burçlarından biridir. Geçmişte olanlar, şimdi olup bitenler ve gelecekte olabilecekler, onun için birer endişe kaynağıdır. Endişelerinin temelinde mükemmellik arayışı yatar.

Titiz, temiz, düzenli ve sağlığına düşkündür. Sabah ilk uyandığı anda gün içinde neler yapacağını planlamak ister. Son derece dakiktir, randevularına tam zamanında gelir. Güvenilir bir insandır, verdiği sözlere çok önem verir. Dürüsttür, yalana ve yapmacığa tahammülü yoktur. Oldukça mütevazi, kibar ve naziktir ama yeni tanıştığı kimselerle arasına mesafe koymayı ve fazla laubali olmamayı tercih eder.

Başak insanı, yuvasına bağlanacak, evin her şeyi ile ilgilenecek ve aynı zamanda dost olacak bir eş ister. Başak fazla romantik sayılmaz, önce kafaca tatmin olmak ve arkadaş olmak ister. Mizah duygusu gelişmiş insanlardan hoşlanır. Ancak karşısındakine gerçekten güvendikten sonra açılır ve tutkularını serbest bırakır. Yüksek standartları ve seçiciliği yüzünden kolay kolay evlenmez. Giyimine önem verir ve zevklidir ama asla gösteriş ve marka meraklısı değildir; sadelikten yanadır. Bir dosta ihtiyacınız olduğunda yardımınıza ilk koşan kişi olacaktır. Karşılık beklemeden yardım eder zira onun için asıl önemli olan size bir şekilde yardımcı olmaktır.
Alıntıdır.
sol frameyi alt üst etmesi gereksiz olan burç. sonuç nettir çünkü. kimseyle anlaşamaz...
bugün duyduğum bir bilgiye göre 'kesinlikle evlenmeyi düşünmeyen ya da çok geç yaşlarda evlenen insanlarmış' bu burca mensup kişiler.

cuk oturdu. sevgiler.
Kıl payı içinde bulundugum fakat hiç bir özelliğini göstermedigim burç.
Kesinlikle kuruntu konusunda astrolog'larla hemfikir olduğum burçtur.*. gün içersinde olup biten ufacık detayları bile günün tamamına yayıp düşünüp olmadık sorunlar çıkartan, 2 dakikalık mutlu bir anımda neden bu yersiz mutluluk beni sardı şimdi diye saçma bir düşünceye kapılan insanım malesef...Ama en sevdiğim yanıda bu asil burcun ; Vatan söz konusu olduğunda gözünün kararması. Evet yineliyorum bu özellik * bizi mütevazi olamıyıcam diğer 11 burçtan farklı kılıyor...

öhö...öhö... *
bir film izleniyodur.film,islamiyetin doğuşunu anlatan ''çağrı''dır.filmde,ebu süfyan adında bir zat islamiyeti kabul etmekte direnen ve müslümanları mekkeden sürmek için elinden geleni yapan kötü bi insandır.filmi izleyen dört arkadaş aralarında filmin kritiğini yaparken ebu süfyan için ağza alınmayacak kelimeler sarf ediyolardır.tam bu sırada başak burcuna münhasır(bşm) olan kişiliğin ağzından şöyle bir cümle peydahlar:

bşm:bu adam benim nazırımda müslümanlığın en görkemli simgesidir.onunla oturup sohbet etmeyi çok isterdim.

(bkz: o andan sonra arkadaş grubundan haber alınamadı)
birkaç özellilği dışında hiçbir özelliğini taşımadığım burcum.özellikle hastalık derecesinde titiz olurlar kısmı. bende normal bi insan kadar titizim yani.
istatiksel olarak bakıldığında bu burçtan olanların büyük bir çoğunluğunun filizleri yeni yıl gecesi atılmıştır.
her okuduğumda astrolojiye bir kez daha inanmama sebebim.
Kendimi sorgulamam neden olan burçtur. "Bu özellikler başak burcunun özellikleriyse ben neyim, yok ben başak burcuysam bu özellikler hangi burcun özellikleri" acaba diye düşünüyorum 10 dakikadır.
hiçbir şeyin mükemmel olmadığı gibi, çok arkadaş çevresi olan, titiz, düzenli vs vs özellikleri olan başak burcunun da görünenin içinde çok kötü özellikleri vardır. tanıyın, göreceksiniz.
sanırsam bütün dünya biliyor bu burç titiz. biri sorduğu zaman burcunuzu, başak dersiniz ve karşıdan bir cevap "oo siz çok titiz olursunuz ya yaşanmaz sizinle". ama bilmiyorlar ki bu burç titizliğe önem gösterir ama titizlik kadar üşengeçlikte bu burcun en büyük özelliğidir. çoğu zaman üşengeçlik ağır basar, ama bazende damarları tutar ve bütün evi elden geçirebilirler.

tecrübeyle sabit başak burcu erkeği yorumu.
söylenenlerin hepsi yalandır.başak burcuyum.
1-hasta olmaya karşı abartılı korku(yok öyle birşey)
2-Park'ı çok severler(yalan katiyen yalan köpek miyim ben ordan oraya koşayım)
3- Disiplinli ve metodlu bir hayat(sizce disiplinli olsaydım sözlükte ne işim vardı)
ya ben yanlış zamanda doğdum ya beni kandırdılar.
bir karikatürde tarif edildiği üzere seks yaptıktan sonra partnerine "hadi kalk kalk da nevresimleri değiştiricem" diyen burçtur.
güncel Önemli Başlıklar