bugün

entry'ler (461)

lahmacunu elle yiyen kız

kendini kitchenette'e götürtüp çatal bıçağıyla yediği yemeğin hesabını erkeğin götüne sokan kızdan daha samimidir.

kalbi kırılmış bir kadının yapabilecekleri

vazgeçebilir.

daha ne olsun?

sözlük yazarlarının 20 sene önceki halleri

şişkoydum. ayrıca bol sivilcem ve de pala bıyıklarım vardı.

yurtdışında paralı türkiyede bedava olan şeyler

pek çok avrupa ülkesinde oturup yemek yediğin restorantının cafenin tuvaletine girmek bile paralıdır.

mesela malmö'nün meşhur meydanı lilla torgun oralarda bulunan mcdonalds'da tuvalet için hemen kapısındaki makineye 1 euro atmanız gerekmektedir. biz uyanık türkler olarak da arkadaşımla söyle bir şey yaptık. önce ben girdim parayı atıp sonra ben çıkarken hemen o girdi ama kapı kapandıktan sonra açıldığı için bu defa içeride ışık yanmadı ve zavallım zifiri karanlıkta işini gördü. onlar bizden de uyanıkmış, evet. ama yine de bir euro kara geçtik mi, tabi geçtik.

türkçe öğretmenliği kazandım herkeze benden çay

imam cemaat ilişkisi.

öğretmen olmayan adamların milli eğitim bakanı olduğu ülkede ne bekleniyor ki?

ayrıca bana lisedeki 80 kiloluk beden öğretmenimi hatırlatmış söylemdir. kadıncağız takla kasası kadar götü ve de ağzına giren memeleriyle bedenimi eğitmeye ye çalışıyordu.

tövbe yarabbim.

yunan mitolojisi

edith hamilton'ın mitologyasında başarılı bir biçimde anlatılır.

şu anda araması istenen kişi

(bkz: no caller id)

şaka şaka. arayamasın on yıllık numaramı değiştirdim.

çocuğunun hangi okulu okuduğunu bilmeyen baba

(bkz: okul okumak)

insanların gerçeklikten uzak aşk algısı

aşkın en yüce duygu olduğu algısıdır. aslolan saygı ve sevgidir. bu iki duygudan yoksun aşk bencil ve hoyratçadır ve yıkar parçalar küstürür.

(bkz: aşk acısı)

keremgo

iyi entryden anlayan yazardır.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

tam 10-15 saniye önce biten parçadır.

keşfedilmemiştir ve beni benden alır. replay tuşunun ırzına geçirtir.

https://www.youtube.com/watch?v=gSlvLtYlvPY

hadisenin eurovision performansı

bok gibidir. baştan sona bildiğin detonedir. dans ederken nefes nefese kalmıştır ve seksi görüneceğim diye şarkıya odaklanamamıştır.

hiç de sevmem zaten kendisini. şişirilmiş kişilik. ses yok tip yok. nesi bu kadar ünlü oldu anlamadım gitti.

lut kavmi

kuranda üzerine atom bombası atılmış olduğu rivayet edilen eşcinsel kavim.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

iyeoka--simply falling

çok fena çok.

34 yaşında minyon bekar kız

şaşırtan kızdır çünkü hala kendisini "orospudur" "kaşardır" "kesin vurduruyordur" "patlaktır"diye tanımlayan olmamıştır.

requiem for a dream

recep ivedik serilerinin gişe rekoru yaptığı türkiye'de izlemeyeni, anlamayanı, yereni çok olan başyapıttır.

sinirlendiğinde kalp kırabilen insan

maalesef benimdir.

nefret ettiğim bu huyumu ne yapsam yenemedim.

ama en azından şunu biliyorum. kalp kırsam da sonra pişman olur ve karşı tarafın gönlünü almak için elimden geleni yaparım. bir de diğer bir model vardır ki evlerden ırak. sinirlenince kendini tutar ama kin de tutar. tıs tıs yılan gibi kendisini kızdıran kıran insanı ilk fırsatta yıkmak intikamını almak için zaman kollar.

bu da benim tesellimdir. kin tutmam uzatmam içimde biriktirip arkasından kumpas kurmam. aklımda ne varsa dilimde olan odur ve hemen unutur gider intikam gütmem. çok tatlıyım yani.

karadeninizlilerin inşaat sektörüne katkıları

binanın üzerine mozaik taşlarıyla bilmem ne inşaat diye yazarak soyadlarını ölümsüzleştirmek.

iyi üni de kötü bölüm vs kötü üni de iyi bölüm

bu işin içinde olan biri olarak kesinlikle ve kesinlikle iş olanakları daha geniş olan bir bölüm derim ben.

ama genelleme de yapmamak lazım. bölümler ve üniveristelerin ne olduğuna bakmak gerek.

mesela biri sormuş hukuk mu gıda mühendisliği mi diye? şaka mı yapıyorsunuz arkadaşlar? gıda mühendisliğinin sadece diplomasını kiralıyorlar.

beyin yakan kiracı sorusu

evet bu durumda adam başı 9 lira kira verilirse 27 yapar. ancak uyanık elemanın tüm bu işlerden sonra cebinde 2 değil üç lira vardır çünkü diğer arkadaşlarına 1er lira verdikten sonra (diğer 2 arkadaşa) elinde 3 lira kalır.

27+3 de 30 yapar:)

tanım: havuzu bir yandan beş muslukla doldururken diğer yandan da üç muslukla boşaltan sistem üzerine kurulu eğitim sistemimizin yaktığı beyinleri afallatan sorudur.