bugün

entry'ler (167)

ülkenin kutuplaştığı gerçeği

penguen belgeseli yüzünden olabilir.

türk erkekleri gitsin italyan erkekleri gelsin

bakın bi konuda anlaşalım biz gideriz gitmesine de bir hafta sonra ''tabii gördün orada karı kızı unuttun bizi'' demek yok.

carlos arroyo

beşiktaş'tan gs'ye geçtikten sonra kötü oynasaydı lafım hazırdı. bakınız: ''bu adam burda ne arroyo''. evet iğrenç biliyorum.

hacı uğurlarken atılabilecek sloganlar

(bkz: tekbir)

üst komşu

sürekli gürültü yapan. kah sevişip, kah dövüşüp.

ilber ortaylı

atarlı tivitinden sonra: (bkz: ilber reyiz)

çaldığı kitapları okuyan hırsız

adamın dibidir.

tayt giyen solcu kız

bir kıza bakarım kız mı diye bır tayta bakarım tayt mı diye. burdaki kriterim yakışmış olup olmamasıdır gerçi giyen yakıştırmışsa diycek pek bi sey kalmıyo gibi.

erdoğan ı koruma yasası

saçma ve yersiz bi sey. kabul edilemez kabul edilmesi teklif dahi edilemezgillerden.

recep tayyip erdoğan

evinde zor tuttuğumuz... dediği için özür dilemeli olan. kaskındaki sicil numarasını silen polisleri tespit ettirmesi gereken.

istanbul valisi nin pozitif yaklaşımı

isterse polyanna kılığında gezsin gezi olayından sonra istanbul valisi olarak kalmamalı.

ak gençlik in sürekli küfür etmesinin sebepleri

küfür ruhun pervanesidir ve o pervane de gücünü zıt fikirlilerin hakaretinden alıyodur belki de, bir düşünmek gerek bunun üzerine.

şiir yazmak

kafiye düzmek değildir.

ne mutlu türküm diyene kaldırılsın

başımızın üstünde yeri var, daha ne kadar kaldırabiliriz ki?
doğuda pkk'ya inat dağlara tepelere batıda göremiyeceğimiz şekilde koca koca 'ne mutlular, türküm doğruyumlar yazıldi ve herkes de terorist muamelesi gördü. e orda yaşayanlar da bu yazıların kastını biliyolar. azıcık bir empati kurarsanız hak verirsiniz ordakine. batıdakine de hak verilmeli elbet. bu iş birçok duygunun, hatıranın, yanlışın karmakarışık bir ortamın içinde çözülmeye çalışılacak, bakalım 'NE MUTLU KiM OLACAK?'

yusuf ünlü

28 şubat'ta böyle işleri daha itinayla daha bir ciddi yaparlardı. aman efendim nerde eski medya ah ah ariyoruz o günleri.
bir laf vardır: büyüklerin dediğini yap ettiğini etme. cübbeli'nin günahı sevabı kendine. şahsımın tepkisi çok da fifi şeklindedir.

kutlu doğum haftası ilkokullarda

kutlu doğum'u kutlayan gurubu aşağilayıp cahillikle ve linçle beraber anan sözde modernlerin internette canlarının istediği gibi inanca hakaret etmeleri de cahilliktir linçtir. aşağıladığınız inanç masum bir kadın ve siz o masumu tenkit ettikleriniz gibi toprağa gömüp taşliyorsunuz ey çok bilmişler.

kutlu doğum haftası ilkokullarda

müslüman memleketinde olduğumuz için normaldir azınlıklar haddini bilmeli. ataiz ve hiristiyan tclilere dert olmuş belli ki. zaten laiklik diye yırtınır bu zavallılar ve bunlardan daha zavallı bir gurup var ki onlar da: laiğim deyince çağdaş olduğunu sanan ezik müslümanlardır. bu ezik müslümanların da kopya ve özenti halleri midemi bulandırıyor. farklı olanla bir derdim yok, bizim özentilere ve cahil müslümanları kandıran garblilara kızıyorum.

kaşlarını almayan sakallı kız

(bkz: pala şükran)

bahçeli erdoğan kılıçdaroğlu

durup biraz düşününce emlak ilanı gibi duruyor.

atalarımızın sanki biraz sapık olması

kalpleri temizdi onların, içlerinde kötülük yoktu. ne varsa dillerindeydi. girizgahta yazanlara bakıp da savunduğumu sanmayan sakın. bence eskiden yaşayanlar yani şimdiki ölüler ve göçmüşler, şuanda bu entriyi okuyanlar kadar iyi veya kötüydüler. insan değişmiyor efendim, zaman denen şey bir kıyafet geçiriveriyor adama biz de kıyafetlerimizle geçmiş gitmişe bi taraftan bakıp değerlendiriyoruz.