bugün

"bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi "*
türkçe rap'te gelinebilecek son nokta varsa o da bu şarkıdır. sözlerini ezberleseniz bile bıkmazsınız. sürekli dinlemek istersiniz.
"ama melek bir yandan şeytan bir yandan başım zindan yokluk var bu kaçıncı şikayetim bilmem" diyerek insanların hayatında yaşadıkları çıkmazları anlatabilecek en güzel düzeyde anlatmış insandır.
1. büyük hanım teyzelerin bile beğendiği, sağlam sözleri olan, müziği ile sözlerinin müthiş bir uyum yakaladığı bir sagopa kajmer parçası.
2. halk dilinde veteriner. ancak gerçek manasının hayvan olduğu tartışma konusu.
Kesinlikle dinlenmesi gereken şarkılardan bir tanesi. Rap sevmeyen kişiler bile bu şarkıyı dinlerken büyük haz alırlar diye düşünüyorum. Şahsen sago'yu dinlemeye bu şarkıyla başladım. Beat, sözler ve kafiyeler çok iyi.
Çoğu insan görünümlü varlıkların vücut ve ruh sağlıklarıyla ilgilenen kişidir.
(bkz: Veteriner)
"yok ki gücüm,
belki devler ülkesinde bücürüm.
sessizliğinde gelir hüznüm,
yokluğunda gömülü ölüyüm.

bir tek bu hüznü sen boğarsın, ipek tenin derime batsın."

gibi muhteşem sözler içeren, eskimeyen sago parçası.
bence sayın kajmer bu şarkının adını kimse sevgilisine ithaf etmesin diye baytar koymuştur.
doğada bulunan her türlü hayvanın( özellikle kedi ve köpek) her türlü sağlık problemiyle ilgilenen, hümanist doktordur.
bizim oralarda "eşşek doktoru"* olarak anılandır.
kendine hedef olarak belirlediği bir günde 1000 entry okuyup 1000 oylama yapma hedefini geçen yazar.
aynı zamanda kendine yeni hedef olarak, haftada 10000 entry okuyup 10000 oylama yapmayı belirlemiştir.
okuyup oylamayı seven moral verici yazar. sağolsun. *
bazı hayvan(ımsı)lara bakması, tedavi etmesi, kısırlaştırması gereken. mesela;

(bkz: eşine harbi ile tecavüz eden hayvan)
Adınla uyanır kulaklarım, Yüzünle açar göz kapaklarım
En güzel şiirlerimde kaleme adını sayıklatırım,
Odamın hayaletisin sessizliğine aşığım.. Nasıl da güzel bu sözler..
Sagopa Kajmer'in "melek bir yanda, şeytan bir yanda" diye sözleri bulunan güzel bir parçası.
sagopa kajmer dinlemeyi bıraktıktan sonra bile hafızada kalan bir şarkıdır bu.
bir daha yapılamayacak kadar güzel sagopa şarksı. nereye kadar baytar bilinmez ama tek başına da yeterlidir.
sagopanın insanı aforizma manyağı yapan eseridir.mevzu aşk ve sevgili ise eğer baytarın üzerine tanımam.
(bkz: ipek tenin derime batsın) (bkz: sessizliğinle gelir hüznüm yokluğunda gömülü ölüyüm) sözleriyle beni benden alan,baştan çıkaran şarkıdır.
bir galatasaraylı olarak, özellikle son sarfettiği cümlesi beni mutlu eden yazar. uzun zamandır bu kadar duyarlı yazarlar görmüyorduk. teşekkür ederim aynı zamanda kendisine.

(#15273373)
okunası yazıları olan iyi yazar,iyi insan.****
veteriner diye bilinen ancak ahır bekçisi olarak da kullanılan isimdir.
--spoiler--
adınla uyanır kulaklarım, yüzünle açar göz kapaklarım
--spoiler--

ilahi yazmadan önce adam yazıyormuş şarkısı.
Ahırbeyi olarak dilimize geçen, gerçek ismiyle veteriner hekim olan, ancak birçok kişinin nedense hala veteriner olarak isimlendirdiği meslektir.
Bugüne kadar yazılmış en iyi aşk şarkıdır. Öyle bir şarkıdır ki Sago bile daha iyisini yapamaz kanımca.
en son bir baytar vardı adı engin miydi neydi umreye gidiyormuş adam ya o kadar cezayı alınca ilginç.
(bkz: odamın hayaletisin sessizliğine aşığım)