1. 1.
  hayvanla ilgili anlamında kullanılan sıfat (bkz: yanlış kullanımlar)
  1 ... kedidoktoru
 2. 2.
  (bkz: baytar)
  -2 ... siberr
 3. 3.
  bir kadın programında veteriner hayvan demektir.doğrusu veteriner hekim demektir denilen tabir.
  ... erdem andac
 4. 4.
  ilk başlarda bu bölümü seçen insanların oleyy etrafımızda kuşlar köpekler kediler olcek onları sevcez oleyy dedikleri ama sonradan etraflarında acıyla inleyen öküzler boğalar domuzlar buldukları hatta bazen ileri gidip onları uyutmak zorunda kaldıkları meslek
  1 -1 ... ulamemobahbi
 5. 5.
  veteriner - veterinaire (fransızca): Hayvan hastalıkları hekimi, baytar.(tdk)
  veteriner hekimliği: Veterinerin işi (tdk).
  1 ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  bunlar mesleklerinin okulunu okurken binbir türlü eziyet çeken insanlardır.latince kelimelerin çokluğu hayvanlarla uğraşmak gibi şeylere maruz kalırlar.köpek gezdirmek zorunda kalanlara sıkça rastlanır.kim bilebilir ki dertlerini aile içinde bunlara kuşlarını köpeklerini getirenleri.sabırlı insanlardır en azından olmalıdırlar.
  ... monolith
 7. 7.
  Bazen yaralı bir kuşla, bazen trafiğin ortasında bulduğumuz ağlayan bir köpekle, bazen de ırktaşlarımızın kuyruğuna teneke bağlayarak eziyet ettiği minik bir kedi yavrusuyla koşarız onlara. Zannederiz ki hayvancıklar kurtarıcılarının bir dokunuşu ile iyileşecekler...yanılırız çoğu zaman. bazıları mesleklerinin kutsallığından uzakta, kapitalist bir kasap havasına bürünmüştür, bazıları belediyelerin kurduğu öldürme ekiplerine katılmıştır, yaşatmaktan ziyade öldürmeye meyilli olarak.
  5 -1 ... sulh
 8. 8.
  Mehmet akif ersoy'un asıl mesleği.
  1 -1 ... soner
 9. 9.
  Hala tam olarak ne iş yaptığı anlaşılamamış, hekimlikle gıda mühendisliği arasında bir yerlerde olan ancak iki tarafada fazla yakıştırılmayan kişilerden müteşekkil bir meslek grubudur kendileri.

  Sayıları gereğinden fazla olup, gereği kadar ses ve görüntü vermeyen daha fazla kendilerini kamufle etme ihtiyacı içine sürüklenmiş bir meslek grubuda diyebiliriz kendilerine.
  ... veteran
 10. 10.
  söylenene göre çok geniş çalışma yelpazesine sahip meslek ama şaşmamak lazım insan ilk senden anatomiyle karşılaşınca neden genil bir yelpaze olduğunu anlıyor.
  ... begum