bugün

entry'ler (146)

anne

Dünyanın heryerinde en çok sevilmesi gereken en yüce şahıslardır. iyi ki varlardır.

yalnızlık

Anlatılamayıp, ancak yaşanınca anlaşılır hale gelen; fazlası zarar olan bir durumdur.

kurşun adres sormaz ki

devamında alıştırmasaydın insafsız gibi bir isyanı barındıran damar styla bir şarkıdır.
(bkz: depresyon styla)

bu saatte düzgün başlık aramak

Yazarın kendini kaptırıp entry atabileceği bir arayıştır. Kötüdür. Sıkılasıcadır.

gece görünen gariplikler

Adamı madam yapan cinstendir. Göz yanılmasıdır. Tırsınçtır.

gece saat 3 te girilen entry

yapacak birşey bulunamadığında can sıkıntısını gidermek üzere yapılan bir davranıştır.

bacın siqem

Bir daha .... görem, bacın siqem gibi cümlelerde boşluğu doldurunca geyiği çok olan, fenomen olan bir cümledir.

hoşlanılan kızın yalnızı yanlız olarak yazması

Evlat olsa cebine eroin konup, polis aranacak kadar tiksinilesi bir durumdur.

köpeğe konabilecek isimler

Su
(bkz: Kendi köpeğimin ismidir)

bittiği anlaşıldığında üzen şeyler

Tek geçilesi şeysi.
(bkz: sigara)

şerefsizlik

Bir eksikliktir. Fakat bazı bireyler bu eksikliği severek bu alanda uzmanlaşmak isterler. Şerefsizlik üzerine mastır yapanlar da denk gelebilir.

arkadaşları evlenince evde kaldım şeysi

Anlık tribal enfeksiyondur. Evde kaldım hissini yaşatır.

o kadar öküzsün ki tren olasım geliyor

Çaresizlik cümlesidir.
Bu cümleyi kuran yazarın içinde bulunduğu hal ve durumu en iyi özetleyecek türdendir.

sözlük etkinliklerinin istanbul da olması

Bir Ankara'lı yazar olarak beni can-ı gönülden yaralayan durumdur.

uyuyan dev sendromundan çıkamayan yazar

iş ve okul nedeni ile sözlükten uzak kalmış olan yazardır. Toparlama sürecindedir. Kolay gelsindir.

sevgilinin unutulmamasının nedenleri

Hevesin kursakta kalması durumudur. Veyahut da 4s kuralı bu aşamada devreye girmiştir. 4s de zarar gören iseniz, zamanla zarar veren görevine atanacaksınızdır. Kaçınılmaz.

kızların erkeğin kalbini tuvalet olarak kullanması

Ben de yaşadıklarımdan yola çıkarak; bu tezi çürütürüm aga ! Genellememek lazım. Erkeklerin de bu konuda pek bir başarılı olduğunu görüyorum.

sözlük yazarlarının 2012 yılbaşı gecesi planları

Evde oturmak, bir kırmızı şarap ile geceyi nasıl geçiririm planı yaparken, anne ve babaya 1 er kadeh içirip onların uyumasını sağladıktan sonra 2. şişeyi de alıp sabaha kadar demlenmek.

eski sevgili

Aptal triplerine giren, Bitti ! demenize rağmen 2 gün sonra arayıp bitti tamam maaa ! diyen, hırçınlaşan, kendini dünyanın sahibi olarak gören, ama hiç bir vasfa sahip olmayan, genellenecek bireylerdir.

sözlük yazarlarının inanılmaz hayalleri

Şeker beyazı bir Q7 dir elbette.. Metal çıtaları olan..