bugün

savaşı CoD gibi çok eğlenceli değil tam anlamıyla duygularıyla yaşatan savaşın ne kadar kötü olduğunu ve ne kadar insan öleceğini anlatan oyun.

özellikle ölünce bir ölenin ismini yazması harika bi özellik seneryo harika oyun müthiş.
büyük bir kısmı osmanlı cephelerinde geçmekte oyun osmanlıyı çok güçlü belkide oyunun en güçlü imparatorluğu olarak işlemiş tanklar, dönemin en üstün hava araçları, zırhlı trenler deniz araçları falan var ayrıca hepsinde olmasada özellikle arap isyanı bülümünde kötü taraf gibi gösterilmiştir hatta t.e lawrance oyunda kahraman olarak yer almıştır bunlar dışında oyunun bir bizimle alakalı pek bir sıkıntısı yok çanakkale savaşıda iyi işlenmiş özellikle türk evleri camileri falan iyi modellemişler bölümün sonunda mustafa kemal paşanın kahramanlığından ve itilaf devletlerinin savaşı kaybettiği sonunda da cumhuriyetin kurulduğu yazılı olarak söyleniyor oyun çıkmadan önce bizi çok kötü işleyecekler diye endişelenmiştim fakat genel anlamda bizimle alakalı pek bir sıkıntı yok kanal harekatı ırak cephesi ve sina çölünde oynayabiliyorsunuz benim istediğim sarıkamışında oyunda yer almasıydı ama bunada şükür medine muharebesi ve yemen cephesinide koysalarmış iyi olurmuş.
bir kaç gündür deli gibi oynadığım oyun bilgisayarım çok iyi olmasa da sıkıntısı oynatıyor yalnız şöyle bir şey var online modunu hiç beceremiyorum online modunda beraber oynamak isteyen varsa özelden yazsın.Tanım olarak efsanevi bir oyun.
--spoiler--

Çanakkale görevlerinden birinde Türk askeri;

"Teslim olanlara merhamet gösterin!"

--spoiler--
ps4 için 119tlye düşen oyun, 2 gün sürecek indirim.
Battlefield 1942 den sonra hiç çekilmemektedir.

Yani bin tanka, in uçaktan, bin gemiye biz çok yaptık bunları senelerce. 1942 olsun vietnamı olsun, fps türüde cidden bayatladı. Far cry seriside baydı bu battlefield da baydı. Osmanlıymış bilmemneymiş, tamamda babacım hep aynı şeyler bunlar ya.

Bayrak ele geçire geçire imanımız gevredi.
1. dünya savaşını konu alan oyun.

playstation 4 versiyonunda aynı mangada oynamak isteyenler mesaj atabilir.
desteklenmesi gereken oyun.
anti osmanlı propagandası yaptığı ve türkleri kötü göstermesini bir kenara koyalım.

kötü gösterdiği kadar iyi gösterdiği taraflarda var.
-öncelikle türkler kesinlikle ezik değil. çok sağlam teknolojileri olan süper güç gibiyiz oyunda.
-ilk kez battlefield oyununa böylesine dolu dolu bir türkçe destek gelmiş. uzun süre battlefield 4 ile bunu alma arasında kaldım lakin battlefield 3 ü vaktiyle rus keyi ile almış olmam ve o rus keyini türkçeye çevirmeye çalışınca oyunun bozulması bu isteğimi yok etti.
-en iyi battlefield oyunu olan bad company 2 gibi güzel haritaları var. battlefield 4 haritalarını incelediğimde sikik sokuk bina içi tıkış tıkıştı hepsi. bunda ise düz ve az katlı yapılar mevcut.
-yıkılma çok iyi ve süper. bad company 2 de süper olan, battlefield 3 de azalan ve battlefield 4 de neredeyse ortadan kaldırılan yıkılma oyuna geri gelmiş.
-multide türkleri seçme imkanı.

not: oyun açılırken "battlefield 1 çalışmayı durdurdu" hatası alıyorsanız ve deli gibi dönüp dolanıp aşamıyorsanız bu hatayı yapmanız gereken şey şu, sonic studio yu kapatın. uyumlulukla falan çok uğraştım 20 sefer denemek gerekiyordu açmak için yabancı forumlarda derdime çare buldum nihayet.
Gün itibariyla cpy tarafından kırılmış ve malum ortamlara düşmüştür.
Kaynak: https://layer13.net/rls?id=7694592
Battlefield bad Company 2 favorimdir.
hikayesi ile beni benden almış ve bir o kadar da şaşırtmış oyundur. DICE'dan böyle bir hikaye yapmalarını kimse beklemiyordu sanırım. elin almanını çerez gibi kesen ben özellikle hard zorlukta, gelibolu'ya gelince ebemi tersten gördüm. ulan o nasıl savunmadır öyle. cidden az daha uzun olsaydı şu hikaye işi leziz olabilirdi; fakat BF zaten multiplayer odaklı çıkan ve bu alanda rekabet etmeyi seven bir seri. oyunun multiplayer kısmı zaten ateş ediyor. ve ayrıca, optimizasyonu da iyi gibi. frostbite 3 motoru da göz dolduruyor. şimdi gözler aynı motorla yapılmış olan mass effect andromeda'da.

(bkz: uu beybi)
Gelibolu bölümüne geldiğimde bıraktığım oyun. Birkaç kere bilerek öldüm, hatta kendi adamlarıma sıktım falan... Ama tek kurşun sıkamadım yiğitlere...

Sikerim öyle oyunu afedersin.
arabistanlı lawranceye daha da uyuz olduğum oyundur.

Çanakkale bölümünde beyazlar içindeki askerlere kendimi öldürtüyordum.*
4 gb ram, i5 işlemci, asus r7 240ekran kartı ile lowda kasmadan oynadım. Minimum sistem gereksinimlerinin çok altında bir donanım, nasıl oluyor anlamış değilim.
O özelliklerle battlefield 3 bile oynanır kardeş süper ama ekran dusukmus.
begenmedigim oyundur kendisi.
PS4ten sonra Xbox Oneda dosta güven düşmana korku saldığımız FPS oyundur.

5 kişilik squadımızla oyunun kaderini değiştirebiliyoruz. Hele hele 10 kişi 2 squad halinde girdiğimiz zamanlarda vay düşmanın haline.
aldığıma pişman olduğum oyun bilgisayarıma güvendim aldım fakat kasmalar yaşatıyor bu sebepten aq böyle oyunun olmamış oyun.
Oyunda osmanlı'ya karşı mücadele etmemiz istense de kampanyanın sonunda osmanlı'nın çanakkale'de verdiği mücadelenin haklılığına ve zaferin büyüklüğüne güzel bir şekilde değinilmiştir.
gereksiz yere tribe girmişliğim vardır multide birde ingiliz olunca osmanlıya karşı bi içtimde ukte oluyır sanki günah işlemiş gibi oluyorum malmıyım neyim amk.
Dün ilk defa oynadım. Çanakkale'de savaşmak istedim ama Türk olmayı bulamadım. Ingiliz olarak oynamak da Kanıma dokundu. Sonra Arabistan'da lawrence oldu orada da Türk öldürmek istemedim.

Nasıl Osmanlı askeri olarak ingiliz öldürebilecegimizi merak ettiğim oyun.
Anti-cheat sistemi çöp olan oyun.
Online oynayıp da kanser olmak istiyorsanız buyurun. Zaten single modu da rezalet.

Daha da konuşmaya gerek yok.
Türkler olsun olmasın. Haritası devasa olsun olmasın. Araçları mükemmel olsun olmasın. Hiç bir şekilde sadece bir makyajdan ibaret olduğunu gizleyemiyor bf1. Bf4 makyajı. Her şeyi birer bir aynı. Tek + sı elite sınıflar. Şu ana kadar çıkmış hiç bir bf oyunu bana bad company 2 ve 2 nin verdiği mükemmelliği veremedi. Özgün oynanış değişiklikler. Bir devam oyunu öncüsü her şeyiyle bf 2 ve bf bc2 mükemmel bir bf ürünleridir. Sadece tarihi değiştirilmiş bir bf4 hahaha gülüyorum çünkü bfbc2 Vietnam DLC si bile atmosferi bf1 den daha iyi değiştirmişti.
Ps4 e bir hafta icinde alacağım delux surumu 84 liraya dusmus.
daha önce de yazmıştım, oyun oynamam ama müzikleri efsane olmuş. god's gonna cut you down ve seven nation army mixleri çok başarılı.