bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  asıl adı seyyid battal gazi dir
  tarihi türk kahraman
  malatyalı conan
  4 -2 ... aabi
 2. 2.
  xxx large giyer,buyuk secim yer,yeri geldimi gavuru tek kılıc darbesıyle atıyla beraber ıkıye boler...
  1 -1 ... beni utancına sakla
 3. 3.
  bir fıçının içine girip bayır aşağı yuvarlanmak suretiyle haçlı bizans askerlerini haçlarının tam ortasından vurma başarısını gösteren ve bir kılıç darbesi ile aynı anda 10 tane bizans askerini budama başarısı gösteren yerli herkül.
  2 ... az veren candan j c van damme
 4. 4.
  kendisinin bizans kilisesinin halka yaptığı zulümden kurtarmak için halktan oluşturduğu bir ordu kurarak bizansa karşı savaştığı bilinen efsanevi türk kahramanıdır.
  1 -1 ... kadir850
 5. 5.
  Halife Harun Reşid zamanında, bizans imparatorunun galata'da ve sur içinde bulunan Müslüman mahallelerinde yaşayan Müslümanların evlerini bastırıp, bebeklere kadar kılıçtan geçirerek şehid etmesinin ardından, kudüslü rahip kılığında konstantiniyye'ye girerek katliama adı karışmış olanlardan hesap sormuş olan gazi.
  1 ... çakan adam
 6. 6.
  aslen araptir ama bizimdir. bu topraklarindir.
  2 ... ankakusu
 7. 7.
  eskişehir'in ilçesi seyit gazide türbesi ve imareti olan tarihi kişilik. sandukasının uzunluğu yaklaşık olarak 3 mt falandır. gerçi sembolik olarak yapıldığı bellidir zira o kadar uzun boyu olan sandukanın eni 45-50 cm civarındadır. bu tarihi kahramanımızın uzun süre marmarada yüzdükten sonra kız kulesine çıktığı ve burdan da istanbula girerek etrafa gözdağı verdiği rivayetler arasındadır.
  1 ... boyleuyurduzerdush
 8. 8.
  büyük büyük dedem. ayrıca malatyanın bir ilçesi.
  Yüzölçümü: 213km2
  Toplam Nüfusu: 28 085 (2000 Genel Nüfus Sayımı'na göre)
  Şehir Merkezi Nüfusu: 15 154 (2000 Genel Nüfus Sayımı'na göre)
  Nüfus Yoğunluğu : 167
  daha fazla detay için: (bkz: http://www.malatyadergisi...t_haritasi/battalgazi.php)
  ... aegnor calaelen
 9. 9.
  cüneyt arkın ın çevirdiği filme göre, malatya da bizanslı lara karşı savaşan türk beyi.

  malatya da bizans ın ne işi var lan.
  1 -3 ... sadirvan mehmet cadiroglu
 10. 10.
  Turk tarihi'nde battal gazi isminde birisi yoktur. Fakat battal gazi destani isminde halk arasinda soylenegelen bir destan vardir. Bu destanin icindeki kahramanlarinda hicbirisinin ismi turkce degildir, arapca'dir. 8. yuzyilin ortalarinda bizanslilar'la savasan bir arap kumandaninin ismi "abdullah battal"dir. abbasi devleti'nin ordusu icinde parali turk askerlerinin bulunmasindan ve bunlarin bizans'la savasmasindan dolayi battal gazi destani turkler arasinda ortaya cikmistir.
  1 -1 ... migfer