bugün

Kurşun boruların ağzını açmakta kullanılan,şimşirden yapılmış,ucu sivri bir çeşit takoz.
ing. yarasa.
Tokat'ın meşhur soğuk yemeğidir. *
british american tobacco'nun kısaltmasıdır.
batman' ın arabasının adı.
(bkz: batmobil)
koç holding ve sunel tütüncülükle ortaklık yapan ingiliz british American Tobacco (bat) 2002 yılında izmir tire'deki tesisinde üretime geçmiştir. Viceroy, Pall Mall, Kent sigaralarını üretmektedir.
http://www.bat.com.tr adresinden internet sitesine ulaşılabilecek firma.
masa tenisinde raketin diğer adıdır.
windows'da bir uzantıdır. ürperticidir dikkat edin.
tekel'in sigara bölümünün yeni sahibi.
(bkz: tekel)
geçen bir kamyonun üzerinde british american tobacco türkiye diye bir yazı görmem, her neyse artık ingiliz mi amerikan mı türk mü olduğunu anlamamam...
yenilenen kent sigarasının imajını geniş kitlelere tanıtabilmek amacıyla bir çok genci part time olarak işe almışlardır. sözleşmeli olarak çalıştıkları 6 ay boyunca bu kişilere, daha önceden hazırlanmış olan anketi uygulamaları söylenmiştir. kent'in fiyatlarının yüksek olmasından sebep hedef kitle gelir durumu iyi olan gençler olarak belirlenmiş, özel üniversitede okuyan ya da arkadaş çevresi geniş olan gençler kolaylıkla işe başlamıştır.

markanın bilinirliğini arttırmak amacıyla adı bilindik barlarda sıklıkla partiler düzenlemişler, part time çalışan bu genç çalışanlar ve arkadaşları partilere katılmışlardır. düzenlenen anket ve partiler ile marka ne kazanmıştır bilemem ancak part time çalışanların bolca nakit para ve karton karton sigara kazandıkları bir gerçek.

viceroy ve pall mall ürünlerinin hedef kitlesini orta kesim olarak belirleyen bat yöneticileri ,turnanın gözünü ancak bu ürünlerle vurabilmiş, güç bela türkiye pazarında tutunabilmişlerdir.
tokat yöresine ait yaprak arasına koyup yenilen soğuk bir meze. tercihen raki mezesi olarakda tüketilebilir.

içindekiler; yeşil mercimek, bulgur, maydanoz, yeşil soğan, ceviz, su, tuz
tekel in 2350 çalışanından sadece 350 tanesinin bünyesinde çalışmayı kabul ettiği oluşum. geri kalan 2000 kişi kamusal alanda kalmayı yeğlemiştir.
kısıra benzeyen fakat sulu olan bir yemek. domates rendesi olduğu için suludur. Tokatlılar içine dövülmüş ceviz, Sivaslılar ise çok az iyi çekilmiş kıyma koyarlar. sonra da dolma gibi yaprağa sararak yerler.
(bkz: bat country)
en iyi kullanılabilen teknoloji anlamındadır.
batch file uzantısı.

(bkz: batch file)
macar prenslerine verilen bir ünvan.
tokat ta yeşil mercimekten yapılan soğuk bi yemektir. hatta türküsü de vardır:

tokat lıyız dediler
bi kazan batı yediler.
british american tobacco şirketinin kısaltması.
kısırın yeşil mercimekli, cevizli ve sulu versiyonudur. yazları içine küp buz atıldığında ilaç gibi, şifa gibi bir meze olur.
tokata ait güzel yiyecek.
tokat yöresine özgü soğuk meze çeşidi. mercimek, bulgur, ceviz, domates, ve bilumum baharat kullanılarak yapılır, asma yaprağına sarılarak yenilir.
güncel Önemli Başlıklar