bugün

the alan parsons project'in katalan mimar antoni gaudi'ye adadıkları 1987 tarihli albüm.
barcelona'ya gittiginizde görürsünüz bir binanın tepesinde şöyle yazar:"gaudi-gaudi-gaudi-gaudi-gaudi-gaudi-gaudi"
amcam barcelonayı inşaa etmiş resmen sagrada familia kendisinin tasarımıdır ve hala bitmemiştir,bitmesi de ütopyadır zaten.başlıca eserleri casa battlo,casa mila,park güel dir
tarz olarak :yaptığı binalar binadan cok organik bir yapıya benzer, sütunlar, kemerler iskeleti andırır,köşe yoktur genelde yumuşak gecişlere sahip bir yapısı vardır yapıların.

gaudi yaşamının son yıllarında pek bir salaş olmuş içkiye kumara karıya kıza düşmüştür,ve bir gun metro ezmesi sonucu ölmüştür.
kimi görgü tanıkları"cok sarhoştu metro gelirken dengesini kaybetti düştü metroda onu ezdi" derken kimisi de onun intihar ettğini savunur hala muammadır.

eserleri ile ilgili video aşağıdadır ilgilenenler için

barcelona'yı gezerken gaudi görmekten bıkabilirsiniz ve tabiki biz türk milleti , söverek sevmek olgusuna sahip oldugumuzdan "allahbelanı versin gaudi" diyebilme ihtimalınız vardır.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=K0rMG-WUPh8
--spoiler--
barselona'nın duacı olması gereken sanatkar kişisi. Lakin o olmasaydı barselona turizmi çok gerilerdeydi.
enteresan bosporus yavrusu. tam performans koşamıyor kanımca. uzuna çok yatkın görünüm veriyor yarış içinde. potansiyel var.
Barselona'nın Eixample bölgesine gittiğinizde bol bol Gaudi eseri görebilirsiniz. Her birinden sonra da " insan mısın sen Gaudi" demekten alıkoyamıyor insan kendini. Sagrada familia'sı bir başka La Pedrera'sı -namı diğer Casa mila- bir başka.
ispanyadan Dali 'nin arızalı olduğunu bilirdik de Gaudi'yi gözardı etmişiz eserlerini gördükçe onu anladık...

(bkz: bu ispanyollar çıldırmış olmalı)
sufani isimli enfes parçanın, ve daha bir çoğunun, 'bestecisi' olan new age-fusion üstadı dj-composer.
bugün proje hocasının lafı dönüp dolaştırıp bu dahi katalan mimara getirdi, bilirsiniz sagrada familia hala bitmiyor diye.
velhasıl 11 kişilik iç mimari proje grubunda 2 dangoloz yok mu ya o ne ki deyip birbirine baktı...
ölün abi siz...
Gaudi italia; yaklaşık 300 - 600 tl arası değişen fiyatları ile pek alınabilecek gibi durmayan, şahsımın limango'da gece 4 gibi gördüğü ve son 1 saatine yetişerek 49 tl* gibi inanılmaz bir fiyatı görünce 2 tanesini kapattığı ayakkabı markasıdır. Modellerin hepsi güzel mi? değil* ama şıklık, sadelik ve herkeste olmayan rahat bir ayakkabı giymek istiyorsanız günlük kullanım için ideal. Olağan fiyatı ile almayın, pahalı be. şekli şemali de şöyle bir şey:

görsel
görsel
limangodan 300 tl lik gaudi botu 49 tl ye almanın mutluluğunu anlatmak mümkün değildir.
the alan parsons project'in ocak '87'de piyasaya surdugu, onuncu ve son albumu. konsepti, buyuk mimar gaudi'dir. ilk dinledigim albumleri olmasindan mi, ispanya ya da gaudi sevgimden mi bilinmez, en sevdigim albumleridir. icinde bir adet la sagrada familia vardir ki, anlatilmaz...

sarki listesi:

1. La Sagrada Familia - 8:46
2. Too Late - 4:31
3. Closer to Heaven - 5:52
4. Standing on Higher Ground - 5:03
5. Money Talks - 4:26
6. Inside Looking Out - 6:22
7. Paseo De Gracia (enstrumantal) - 3:47
280euro luk bir ayakkabisina sahiptim calindi aynisindan bir tane daha aldım simdi nerde bilmiyorum.
botları için küçük bir soru işaretim olsa da casual tipi modelleri gayet başarılı ve rahat. modelleri güzel. fırsat sitelerinden almıştım. orijinal mi çakma mı bilmiyorum ama çok da çakma satacağını zannetmem bu sitelerin.
"audi" nin başına "g" konmuş hali.
trendyol dan aldığım bot o kadar kalitesiz geldi ki acaba sahte mi diye düşündüm, e mail attım görevli kişisi yüzde yüz orjinal olduğunu söylüyor. bilemedim.