bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Tahta,çinko vb. hafif şeylerden yapılmış,temelsiz eğreti yapı.
  2 ... italiano
 2. 2.
  ankara'da ssk'da bulunan bir rock bar.
  2 ... oylumunelumune
 3. 3.
  Özgün ve eşsiz bir eser olan bu filmi ABDnin sıra dışı yönetmeni Ron Fricke, Amerikalı son dönem filozoflardan Joseph Chemplein The Power of Myth / Mitin Gücü adlı eserinden aldığı ilhamla çekti. Tabiat ile ilişkisi ve kainattaki yeri ile insanı sorgulayan Baraka, yaşam biçimlerindeki çeşitliliği, değişimi ve insanın bunlara etkisini irdeliyor.
  Baraka, kelimesinin içerdiği kutsama, soluk ya da yaşamın özü şeklindeki mistik anlamların her biri, dünyayı üç kez dolaşmak suretiyle 24 ülkede çekilen ve yapımı 5 yıl süren bu güçlü ve sıra dışı filmde çarpıcı bir kompozisyonla yansıyor.
  2 ... deeplydisturbed
 4. 4.
  odtüdeki topluluklarının bir kısmının konuşlandığı mekan. heaven can't wait de yazar üzerinde. bir zamanlar mare nostrum da yazıyormuş, o zamanlara yetişemedik yazık ki..

  (bkz: odtü sinema topluluğu)
  (bkz: odtü bkft)
  (bkz: odtü ugt)
  (bkz: odtü psikoloji topluluğu)
  (bkz: odtü genç yazarlar topluluğu)
  ve adını sayamadığım birkaçı daha...
  ... kedileriseviniz
 5. 5.
  'atheism is a nonprophet organization' yazar duvarında.
  1 ... kedileriseviniz
 6. 6.
  kubric in ..space odyssey in deki açılış kadar görkemlidir filmin girizgahı..(Hatta koşuttur maymunlar açısından) (bkz: dead can dance)
  2 ... havada panik
 7. 7.
  odtü deki en güzel mekanlardan biridir. duvar yazıları süperdir. gidiniz, görünüz, okuyunuz, okutunuz..
  1 ... freedean
 8. 8.
  odtü de bir yer. duvarında savaşma seviş yazıyor.
  ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
 9. 9.
  Yönetmenliğini Ron Fricke'in, yapımcılığını Mark Magidson'ın üstlendiği, müzikleri Michael Stearns ve Dead Can Dance'e ait, bazı sahnelerinin türkiye'de çekildiği enfes mistik film. Belgesel olarak tanımlanamayacak bir yapısı ve fakat insanda hayranlık uyandıran görüntüleri vardır. insanın yeryüzündeki konumunun yanı sıra, "farkındalık", "yabancılık", "öteki" gibi kavramlarla sıkı bir ünsiyet kurmuş bir kurguya sahiptir. Akıp giden görüntüler, kimi zaman insanın başını döndürecek zıtlıklar taşımaktadır. yaşam izi bulunmayan sarp kayalıklarla dolu bir görüntünün hemen ardından kendinizi, araç ve insan trafiğinin boğduğu bir metropol görüntüsünün karşısında bulabilirsiniz. Özellikle bir metropoldeki tren istasyonunda koşuşturan insanların hızlı çekimde verildiği sahneler tüyleri diken diken eder(Ön planda bir istasyon saati, karınca sürüsünü andıran insanlar ve saatin süratle hareket eden dakika ibresi.).

  uzak doğu'da bir elektronik ürün fabrikasında(yine hızlandırılmış görüntüler) bilgisayar klavyesinin tuşlarını monte eden bir işçi, tavuk üretim çiftliğinde yürüyen bantlar üzerinde şaşkın şaşkın akıp giden binlerce civciv, köprü altında gazete kağıtlarının üzerinde uyuyan bir evsiz, ağlama duvarı önünde dövünen bir yahudi, şehir çöplüğünde yiyecek arayan yüzlerce kadın ve çocuk... bunun gibi yüzlerce görüntü ile, sözcüklere hiç yer vermeden; insanın doğa ve evren karşısında aldığı hâl, ötekiyle kurduğu bambaşka ilişki türleri, bilinmeyen karşısında giriştiği anlamlandırma çabası, kentleşmenin insan hayatında oluşturduğu derin yaralar, yabancılaşma, tüketim çılgınlığı gibi sayısız durumun irdelenmesi.

  Velhasıl bir buçuk saatlik(tam olarak 96 dakika) mistik bir şölen... Bir öze dönüş arzusunun görüntülere yansıyan kavurucu sıcaklığı...

  (Türkiye'deki sahneler, istanbul film ajansı'ndan fatih aksoy koordinatörlüğünde çekilmiştir.)
  4 ... huruf
 10. 10.
  kktc'de faaliyet gösteren, üyelerinin kendilerini aktivist olarak tanımladığı, sorunlara duyarlı, sorgulayan, tartışan ve kendi çapında çabalayan gençlik - kültür merkezi.
  2 ... manik depresif