bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  tartışmasız en iyi heavy metal grubu ünvanını hak eden iron maiden ın 1994-1999 yılları arasında vokalistliğini yapmış olan kişidir.iron maiden ile iki albumde çalışmıştır. bunlardan x-factor o zamana kadar iron maiden diskografisinde bulunan hiçbir albumle kıyaslanamıyordu.ardından vokal kayıtlarındaki performansı pek beğenilmeyen virtual 11 çıkmıştır.bu albümün kayıtları sırasında vokallere ayrılan vaktin dar olması buna yol açmıştır ve grub büyük bir başarısızlığa uğramıştır.ardından iron maiden taraftarları blaze i günah keçisi olarak görmüşlerdir. bu olayların üstüne bruce dickinson un gruba dönmek istemesi blaze ile iron maiden ın yollarının ayrılmasına neden oldu.bunun üzerine üç album cıkarmıştır (silicon messiah, tenth dimension, blood and belief). blaze şu sıralar son çıkacak albumunu beklemektedir.

  (bkz: blaze bayley)
  1 ... ironmaiden
 2. 2.
  iron maiden'ın en kötü albümlerinde vokalistlik yapmıştır. ama gene de x factor iyidir.
  1 ... soul forged sin
 3. 3.
  mk:armageddon daki en büyük boss. elemental bir varlık olup ne iyi ne kötü taraftadır. birkaç nefesi kuvvetli büyücü tarafından yakalanmış ve ölü dragon king in son ejder yumurtasını koruması için zorla görevlendirilmiştir. yavru doğduktan sonra serbest kalmıştır.
  tüm boyutlardaki dövüşçüler argus ve delia adlı iki üst varlık tarafından gözetlenir. ilerde bir gün dövüşçülerden biri gaza gelip sistemin kendisine zarar vermesin diye gözcü olarak blaze i yaratmışlardır. oğulları daegon ve taven ı ise zamanı gelince blaze i öldürüp armageddon a engel olmak için uykuya yatırmışlardır. blaze in görevi sistemin varlığı tehlikeye girerse iki kardeşi uyandırmak ve kardeşlerden birisi tarafından yok edilmektir. olması gereken olur ve sistemin varlığı tehlikeye girer. blaze argusun oğullarını uyandırmaya gider fakat daegon çoktan uyanmıştır. premature doğmasının da bir yan etkisi sonucu daegon evil side a geçer ve ailesini öldürür. blaze hemen taven ı uyandırır ve turnuva başlatılır. turnuva başladığında blaze daegon u etkisi altına aldığına inandığı evil source u bulmak için netherealm e gider.
  oyunun sonunda daegon, blaze ve taven a resti çeker*. taven kardeşi daegon u yener. pyramid of argusun tepesinde blaze 'artık bütün savaşçıların ve bütün boyutların kaderi senin elinde, öldür beni' der taven a. bu sırada onaga nın adamları onu büyüyle kendi saflarına geçirir. büyünün etkisinde kalan blaze, taven ı öldürür ve armageddon a sebep olur.
  ... notrinova
 4. 4.
  ing. ateş, parlama.
  ... mta88
 5. 5.
  (bkz: chevrolet blazer)
  ... basri
 6. 6.
  knight online mage karakterinin flame 9. skilidir.
  ... ferruzohestanpalas
 7. 7.
  stephen king'in orta seviye ama her zamanki gibi klas kitaplarından biridir.
  1 ... alpi
 8. 8.
  stephen king'in "atılacak roman"larının arasına koyduğu ancak yıllar sonra hatırlayıp birkaç düzeltme yapıp yayınladığı kitabında yüzyılın suçunu, üstelik ölü bir ortakla, işleyen yavaş işleyen bir beyne ama buna karşılık hassas bir kalbe sahip olan blaze'i anlatıyor.

  blaze'in suç ortağı ve can dostu george ölmüştür ancak blaze'in en dar anlarında "hayaleti" yardımına koşar. ve blaze yüzyılın suçunu işlemek için zengin bir ailenin altı aylık bebeğini kaçırmak için çalışır...

  genel olarak geri dönüşler yaparak blaze'in çocukluğu ve gençliği ile, içinde bulunduğu zamanı harmanlayan kitap, tarz olarak "tom gordon'a aşık olan kız"ı anımsatıyor. zira, klasik bir konu, sadece ama sadece kendinizi king'in hayal gücüne bırakıyorsunuz. yeşil yol'da da rastladığımız üzre gözünüzde canlanan sahnelerle karşılaşıyorsunuz ve beklenen bir son geliyor, yani fantastik birşeyler beklemeyin.

  ha, tarz olarak richard bachman devrini tüm görkemliliğiyle barındıran kitap sadeliğine rağmen okunmaya değiyor. ve üstelik sonuna kadar sabredebilen okuyucularına da "kral"ın hediyesi var; duma adası'na ilham veren kısa öyküsü "anılar"ı yayınlamış...
  1 ... alpi
 9. 9.
  (bkz: yüzyılın suçlusu blaze)
  ... bego
 10. 10.
  eski iron maiden vokalisti blaze bayley 'in kurduğu bir heavy metal grubu.

  silicon messiah - 2000
  tenth dimension - 2002
  as live as it gets live album - 2003
  blood and belief - 2004

  rock the nations 2004 'te de sahne almışlardı.
  ... hasmet ibriktaroglu