bugün

d vitamininin vücut açısından yararları düşünülürse sık sık yapılması gereken eylemdir. ben balık yemem demekle olmaz. koksa da, kılçığı da olsa yenmelidir. *
Balık yememek, kokusundan nefret etmek.
Pazartesi günleri balık ısmarlamayın. 4-5 günlük olur. Hafta sonu için balık alımı perşembe gününden yapılır, balıklar cuma sabahı gelir. Cuma ve cumartesi akşamı satılmayanlar pazar günü brunch ya da pazartesi günü spesiyal olarak satılır.

Klasik bir balık pazarında sabah çok erken taze balıklar satılır. Sonra donmuş balıklar satılır. Kalanlar kapanışa gelen etrafta bekleyen Çinli ve Japonlar tarafından çok düşük fiyata alınır. Onlardan sonra kalansa kedi maması olur. Bir daha ucuz suşi ve "All you can eat" (Yiyebildiğiniz kadar) Çin yemeği yerken bunu düşünün.

Kılıç balığından uzak durmakta fayda var. Çünkü çok hızlı şekilde 3-5 santimlik parazitler üretir.
limon sıkılmuşsa birde yanında kaşarlı mantar roka salatası oh oh. neyse işte iyidir balık yemek.
balık yemenin tadı elle yemek ile çıkar yemekten sonra un helvası oldumuydu tamamdır. *
gemide akşamdan kalan taze balığı kahvaltıda soğuk soğuk yemek gibisi yoktur ancak karadayken balık pişirdikten ya da yedikten sonra koku sebebiyle duş alma zorunluluğu, balık yeme işini akşam yemeklerine erteler.
depresyondan korur. kırmızı et ya da tavuk yerine balık yiyin.
Kılçıkların boğaza takılmasına göz yuma yuma balığın lezzetine dayanamayıp yemektir.
(bkz: palamut)
(bkz: çinekop)
içeriğindeki Fosfor zekayı geliştirir,
son seçimlerde de açıkça görülmüştür.
ecdadın en çok sevdiği yemektir.

not: likyalılar da ejdaddır : )
herkesin ömründe bir kere yapması gereken eylem.
vücudumuza aldığımız şekerin zararını siliyormuş.

http://www.sozcu.com.tr/h..._campaign=yasam-haberleri
Yamyamlıktır.
3 milyar yıl yazık birbirlerini yiyerek yaşadılar durdular. Şimdi biz hepsini yiyoruz.

Ağa takılınca nasıl çırpınıyorlar pıtır pıtır.
Hayvan yemek konusunda geliştirdiğim vicdani yöntem doğada silahsız ya da basit silahla avlayamayacagım hayvanları tüketmemek şeklinde işliyor. O yüzden balık tüketebiliyorum. Ayrıca çok sağlıklı.
Kılçıklı ise eziyettir.
bezdiğim eylem.
hayır arkadaş balık bol diye her gün balık mı yenir? bu karadenizli dolu evi terk edeceğim.
görsel
Ulu sözlük bana puan ver söyleyeceklerim bu kadar teşekkurler ii akşamlar .
Balık kılçıklıkysa tam bir eziyettir. Zaten ufacık bir et balık Eti onu mu yiyeyim yoksa boğazıma kılçık kaçar mı korkusuyla balık mı ayıklıyım?
Çarşamba akşamı ritüelim.
şu mevsimde en doğru olan besinlerden biridir bence, en azından en doğalı diyebiliriz.
görsel
hiç sebvimyorum!
norveç somonu veya lüfer der ve susarım.
içindeki fazla protein insanı susatiyor ve midesimi bulandiriyor.

Balikcilarda helva satilmasinin sebebi bu herhalde.