bugün

lüfer familyasında, büyüklük olarak, defne yaprağının büyüğü, sarıkanatın küçüğüne verilen isim.
lüferin boyu 11-13 santimetreye ulaşmış, 16-18 adedi bir kg gelen küçüklerine verilen isim..
(bkz: Temnodon altator)
pazarlarda iki türlüsü satılmaktadır. ucuz olan bayat ve küçüktür. pahalı olan ise büyük ve tazedir. geçen seneye göre rekoltede bir düşüş göstermiştir.
en sevdiğim balık çeşitlerinden biri olup, ızgarada yanında marul salatası,roka ve rakıyla tavsiye edilir..
çok lezzetli bir balıktır. büyüğü (bkz: sarıkanat), ondan büyüğü (bkz: lüfer), onunda büyüğü (bkz: kofana)dır.

not. çok lezzetli yazacağıma bok lezzetli yazmışım. sadece bir kişi oy vermiş doğal olarak o da eksi vermiş özür dilerim .
her gün yenilesi lüfer cinsi bir balık türüdür.yemesi zevklidir.
şu dönemlerde bollaşmaya başlamış hatta sarıkanat moduna geçmek üzere olan balık.
görüldüğü yerde alınmalıdır. fiyatı genellikle 8 tl. nin altına düşmemekle birlikte 1 kilo hamsiye 6 lira vermek yerine yarım kilo çine ye.. neyse para hesabına girmeyelim.

hamsi yerine çinekop yiyin.
balık önce mideye iner. sonra etrafına bir bakar nerde yüzüyorum şimdi diye. baktı rakı yok ağzını açar yemek borusundan düşecek aslan sütünü bekler. en fazla 1 dakika bekler gelmezse beni inek yemiş der. bunu da en güzel diyen balık çinekoptur.
yağlı bir balık türü olması nedeniyle mangalda çok lezzetli olur.
boğazda da büyük balık katagorisinde en kolay yakalanabilecek balık. Boğazda özellikle kalender de çapariyle * olataya 2li 3lü tüylü iğneye gelen balıktır. Sarıkanata gore yakalaması daha kolaydır. Yemsiz kaliteli bir çapariye koalylıkla gelir.
bilimsel adı pomatomus saltatrix.
havalar soğudukça yağlanan yağlandıkça güzelleşen balık. aralık başından itibaren al balıkçıdan yağ mağ kullanma, temizlet direk at ızgaraya.

o derece...
Ekmeksiz yenebilecek ama rakısız düşünülemeyen bir balık türüdür.
halk tarafından fazlasıyla sevilen yağlı bir balık. yağ koymaya gerek olmadan kızarabilen, yağlı olduğundan ızgarası da güzel olan damak zevki.

ancak şu var ki seviyoruz, yiyoruz, biz yedikçe balıkçılar satılıyo diye çinekopları düzensiz şekilde avlıyorlar. bir ara piyasada lüfer bulunmuyordu yanlış avlanma yüzünden.

hemen hemen aynı boyda olmaları nedeniyle (bkz: barbun), (bkz: tekir)
türk dil kurumu'nun yazım kılavuzunda çinakop olarak yer alan bir balık türü.
üzerini çok az zeytinyağı ve tuz ile harmanlayarak biraz tepsiye defne yaprağı atıp altına kırmızı soğan dizilerek yapılırsa tadından yenmeyecek olan balıktır kendileri.
ızgara yapılırsa rakıyı hiç sevmeyen ağzına dahi sürmemiş bir insan bile bir 70 lik rakıyı götürüp çinekopları hüpletir.
şahsi damak zevkime göre balıkların kralı. çinekop yiyeceğimi bildiğim gün akşam olana kadar bildiğin heyecanlanıyorum. bir de enginar dolmasında böyle oluyorum.
'ama japonya'ya kopma' diye cevap verilesi balık ismi/türü.
tekrar; (bkz: eksileneceğini bile bile entry girmek).
bıraksalar, büyüyebilseler milli servete dönüşecek, lezzet şölenine dönüşebilecek olan zavallı yavrucak balıklardır. çinekop avlamak insanlık suçu kapsamına alınmalıdır. zira bu hayvancağız birkaç sene sonra avlansa, büyüse en az 70 kat fazla para eder.
bunların göç eden balıklar olduğu söylenir yani tutmazsan geçip gidermiş.
not:balıkcıların yalancısıyım.
lezzetli bir balıktır.
lüfer ailesinden.
sevdiğim bir balık türüdür.
en lezzetli balık çeşitlerinden biridir tabiki benim için.
yalnız yasak var bildiğim kadarı ile
ama tezgahlarda da bulunmakta hala
nasıl bir yasak ise artık.