bugün

"Deniz'den babam çıksa, yerim" insanları için şölendir, keyiftir, yuppii'dir.

Balığın bir de, dostlarla yendiğinde daha lezzetli olduğu gerçeği vardır, yalnız yenmez, yense de aynı keyfi vermez.

Kalabalık sofraların, muhabbetin, dostluğun yemeğidir.

Her insanla oturup tost yersin, makarna yersin, karnıyarık bile yersin lakin balık özeldir, herkesle yenmez bayım!
Bak bi düşün, bana hak vereceksin. Evet.
haftada en az 1 gün muhakkak tüketilmesi gereken fosfor deposu...balık yiyin, yedirin...
2kg barbunu tek başıma yiyebilirim o kadar lezzetli bir balık.
sağlıklı beslenme taktiğidir. mümkünse en az haftada bir yemek lazım.
Balık yemeyende ne bileyim ara form falandır gelişimi yarım kalmıştır gollum bile yiyor amk uruk hai olabilir.
kırmızı etten daha çok severim.
Bugün alabalık yiyeceğiz.
Yeneceği gün, bayramdır, seyrandır, düğün dernektir, günlerin en yücesidir.
Yanına bol ekşili mevsim salatası, tatlı kırmızı soğan... Alın size en şahane mönü!

Olur ya, keyfiniz yerindedir, hadi biraz da demleneyim diyorsanız, kavun- peynir ikilisi, olursa bir de haydari... Üffffsss...

Balık candır, canandır.
Akıllı insan isidir. Fakat gel gör ki her zaman mideye söz gecmiyor. Sahsım yedikten sonra bulantıya engel olamıyor.
Veganların korkulu kabusudur.
Haftada en az bir kere yenilmesi gerekse de Türkiye şartları altında ayda bir anca alabildiğimiz kutsal besin.
sevmediğim, yokluğunda özlemeyeceğim eylem.
Genel olarak hep yerim , yanına soğan şalgam ve 1 duble rakı ile.
ne sevdiğim ne sevmediğim. normal zamanda aklıma bile gelmez arada ton balığı alırım, onun dışında genelde rakıya gidilirse ortamda varsa yerim. cinsinden de anlamam aq kaç çeşit şey var yok lüfer yok palamut yok istavrit. levrek der geçerim bir onu biliyorum.
en sevdiğim eylemlerden biridir. Omega 3 deposunu alırsınız. bu başlığı görünce canım çekti be. yanında da salata mutlaka olacak.
görsel
Ciğ de yenir bazıları.
Beceremiyorum lan bunu. Uzun zaman sonra yedim kılçık durdu boğazıma yapıştı ibne çıkmıyor hastaneye gittim bulamadılar aq nasıl çıkar bu.
bir kere izgarada eleman yok gectim izgaraya cupra pisiriyorum.
birden cat dedi once ses sonra suratimda tarifsiz bir aci.
cupranin gözu kaynayip suratima fiskirdi irispiçiçiği.

balik yemeyen sevmeyen adamin surekli balikla terbiye edilmesi.
Birazdan hamsili pilav gömücem.
En az 3 4 sene olmuştur yemeyeli.