bugün

baçata diye okunur.

şarkılarının çoğu aynı temponun etrafında döner.

dansı ise şehvet kokar. en önemli figürleri iç içe geçilerek yapılır. şöyle ki; eşinizin ayağı, sizin iki ayağınızın arasına geçer tabi sizinki de aynı şekilde geçmiş olur. *. bu sebeple izenmeyen hareketlilikler olabilir erkekte. eğer karşıya hissettirmek istemiyorsanız, başka şeylere konsantre olun ya da ne biliyim boş malzemeyle gidin.
birkaç güzel bachata şarkısı için :

Aventura - Dime Si Te Gusto
Los Toros Band - Quizas Si, Quizas No
X-treme - Te Extrano
bilinen en ateşli danslardan biridir, partnerle tek vucut olursunuz ve muzıge kendinizi birakırsınız, ulkemizde sevgilinizle tam olarak dans edebilirsiniz cunku o kadar samimiyeti her kez kaldıramayabilir aslında bu da latin dansların dogasına aykırıdı latin danslarında utanmak, çekinmek yoktur yani rahat olunması gerekir.
(bkz: acılı aşk şarkısı)dominikli fakirlerin müziği. aynı zamanda partnerinizle yapabileceğiniz en zevkli latin danslardan birisi.
1960 yıllarda ortaya çıkan melodisiyle dominik kökenli bir danstır,latin dansları gecelerinde finale doğru çalınır ,daha çok sevgili olanlar dans eder . *
aile ve erkek arkadaş civardayken kesinlikle ve kesinlikle yapılmaması gereken, fazlasıyla erotik danstır. aslında sevdiği adamdan ayrılmışi mutluluğu başkasında arayan bir kadının dansıdır diye biliyorum ben.
izlemesi kadar , yapması da zevk veren dans türüdür.
porno dansı da denir kendilerine.lambadadan ötesi sekstiri sektiretmiş danstır.
"lan sen bu kızla böyle dansediyosun da nasıl oldu sevişmediniz" denen, müziği ve ritmi süper olan danstır
az önce arkadaşımın bachata performansını izleyerek oha lan dediğim dansdır. şaka bir yana çok şehvetvari bir dans olduğu su götürmez bir gerçektir kanımca. ya kafa dumanlı olması lazım ya da dolu tabanca ile gidilmemesi lazım. *
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.