bugün

galiba bende bütün vitaminler eksik .doğuştan vitaminsizim heralde amk .
Yıllardır herkesi hayrete düşüren herkesin gıpta ettiği hafızamın son dönemlerde teklemeye başlamasıyla apar topar yaptırdığım test sonucu &70 oranla düştüğünü öğrendiğim vitamin yokluğudur.
bu sözlükte bolca mevcut olan durum.
Akp sonrası ülkede beliren bir hastalık oldu çıktı. Et fiyatlarının yüksekliğinden mi oldu acaba?
Daha önce sıkı bir diyete girmiştim akabinde doktora gidip kan tahlili muayene vs olduğumda doktorun eksilmiş diye tehşis koyduğu vitamin eksikliği. Diyet yapıp kilolardan kandaki kolestrolden ve şeker tehlikesinden uzaklaştık derken bu sefer de ağzımıza yemek koymadığımızdan mütevellit ortaya çıkmış eksiklik.
Yokluğu çok çabuk hissedilen bir vitamin. Vücut istiyor hemen.
Günümüzün popüler özenti hastalığı.
Bipolar bitti bu başladı. Elini sallasan b12 eksikliği yaşayan birine denk geliyorsun.

(bkz: popüler kültür)
ben de eksik olduğunu düşündüğüm vitamin. fırsat bulsam gidip tahlil yaptıracağım. unutkanlık had safhada. yorgunluk , halsizlik yapıyor.
toplumda yaygındır ve farkında olmadan bir çok insan bu illetten muzdariptir.
farkındalık gerektirir.
Kırmızı et herkese etki etmiyor. 10 tane b12 iğnesi alın her hafta gidin vurulun sağlık oçağı veya eczanede. Sonra kebap
B12 için tek şeye bağlı kaldığınız için, kırmızı et, lahana kürü, günlük sakızı, keten tohumu bunları değişik zamanlarda uygularsanız yaşamazsınız.

Tek bir methoda bağlı kalmayın her insan anatomisi ve bağışıklık sistemi kendi içinde farklılıklar sunabilir, sen etle iyileşirsin o başka bir yolla.
bende olan durumdur. yurtta yemek yemege gitmistim odama dondugumde acaba yemek yemismiydim demistim.
bir şeye sebep veriyordu unutkanlık mı neydi.
Hamsinin kilosu olmuş 20 tl balık yağı daha ucuz ülke olarak balık yağı tüketelim kurtulalım b12 eksikliğinden.
Vejeteryandır.
Sözlükte bir tarama yapsak, 10 kişiden 4 ünde çıkacağını düşündüğüm vitamin eksikliği.
hayvansal gıda tüketme endeksimiz fazla olmadığı için türkiyede yaygın görülen eksiklik.
B12 gibi hayati fonksiyonlara sahip bir vitamin, sadece hayvansal gıdalarda ve kabuklu yemişlerde bulunur.
Bir sorun bakalım anacım et ve kabuklu yemiş fiyatları nasıl ve toplumun alım gücü ne durumda ?

Kansızlıkla da ilişkisi vardır, zira demir düzeyi düştükçe b12 depolama kapasitesi azalır.
"Allah düşmanımın başına vermesin" dedirten eksikliktir. En bela yan etkisi unutkanlık. Günde en az 10 defa telefonumu ararım asla nereye koyduğumu hatırlamam.
türk toplumunda bolca bulunmaktadır. Et fiyatları yüzünden olabilir. Etrafımda b12 hapı kullanmayan insan nadir . Bende kullanıyorum.
Eksikliğin artışı alzheimera neden olabilir. internette içeren besinlerin listesini bulmak 1 saniyeden az sürüyor.
Kansızlık ve demir eksikliği varsa birde....her gün kalçadan iğne yemenize sebebiyet verir.
Hayvansal gıdaların yenmemesiyle ilgili bir eksiklik değildir aslında. Çünkü; et, sakatat, yumurta gibi besinleri sıklıkla tükettiğini söyleyen ve buna rağmen b12'si düşük çıkan çok fazla insan bulunur.

Mide emilimi ve karaciğer fonksiyonları yetersiz olan kişilerde b12 eksikliği daha fazla öne çıkar. Çünkü vücuda alınan besinler mide tarafından yeterince emilememekte ve faydalı vitaminlere dönüştürülememektedir. Bu durumda vitamin takviyesi yerine, doktor kontrolünde b12 iğnesi kullanmak gerekir ki kana doğrudan nüfuz edebilsin.

Ülkemizde 200-500 arasındaki b12 referans değerleri aslında yeterli değildir. Avrupa ülkelerinde 500-1000 arasındaki değerler normal görülmektedir. O yüzden "aaa benim 300 çıktı normalmişim" diye düşünmemek lazım.
ağzımdaki yaraların sebebi. et ucuzdu da biz mi yemedik lan.
Zayiflatan, insani saskin tavuga donduren, halsizlik yapan illet bir hastaliktir.
Sıkıntısını yaşadığım durumdur. 25 yaşında kel kalmamı sağlamıştır.
güncel Önemli Başlıklar