bugün

salak bir keremcem şarkısı yorum yapamıyorum...
mini mini,pıtır pıtır bir şarkı.
aaaaşk hiç biter mi?
aaaaşk hiç biter mi?
her dinlediğimde gözlerimin dolmasına neden olan, özellikle
aşk bitti
elimden sanki minik bir balık kayıp gitti
aşk bitti
içimden sanki bir şeyler kopup gitti kısmıyla perişan eden güzel şarkı.
keremcem ve ezginin günlüğü'nün melodiye dökülmüş halidir. normalde böyle olmaz, biten aşkların ardından şarkı falan söylenmez. oturur içer insan, ağlar zırlar. normal zamanlarda dinlenip, hüzünlenebilecek şarkılardır bunlar. biten aşkın arkasından ağlanmaz hem! bitmesi istenmeyen aşktır ağlatan insanı.
(bkz: ask nereye gitti)
içerisinde tam tamına 16 mi, 25 da, 3 de, 4 ta, 4 te ekini barındıran çok güzel bir ezginin günlüğü şarkısıdır.
yapı paydosss
-aşk bitti
-ne kaldı o zaman?
-aşkımız sevgiye dönüştü
-hıı
aşk bitmez sadece sen vazgeçmişsindir.
neşeli müziği ve sözlerine rağmen bitti işte diye düşününce hüzünlere boğan şarkıdır. neyse ki zaman alsa da yeni birini görebilmek; aşkın bitmediğini, hiçbir yere gitmediğini anlamak iyi geliyor insana...

kalır dilimizde
yinelenen bir şarkıda
ezginin günlüğü'nün çeyrek isimli 25. yıl özel tribute albümünde aşkın nur yengi tarafından yorumlanmıştır.
olmayan birşeyin bittiğini söyleyerek, ilişki bitirme nedeni. (bkz: bahane)
(bkz: hiç mi kalmadı)
çeyrek albümündeki yorumundan sonra aşkın nur yengi'den de tribute albümlerden de nefret etmek için çok büyük bir neden.bu albümdeki * yorumuyla hiç bişey hissettirmeyen mükemmel sözleri de olsa şarkıların solistle birşeyler ifade ettiğinin çok büyük bir ispatı.
ezginin gunlugu nun 25. yıl onuruna cıkarılan çeyrek albümünde aşkın nur yengi tarafında bir garip okunmuş şarkıdır. güzel de değil, kötü de değil. dedim ya bir garip okunmuş şarkıdır. çok değişik aşk hiç biter mi? diyor, feyza erenmemiş yorumunu sevenlerin aşkın nur yengi nin yorumuna yüz vermeyeceği kesindir de, şarkı çeyrek albümünde altyapısal olarak güzel bir boyuta ulaşmıştır.
epey zaman sonra aşkın nur yengi nin sesini dinlemek güzeldi de kardeşim bu nasıl bir düzenleme olmuş yahu. yine de ezginin günlüğü ve aşkın ın sesi hatırına dinlenir.
aşkın nur yengi nin sesine müthiş yakışmış şarkı.
Özellikle son dönemde ayrılınan sevgiliden duyulan ne biterse bitsin ben senin insanlığını seviyorum sözlerini çağrıştıran bir cümle sonudur.
herzaman ki ezginin günlüğü klasiği *. çok hoş bir ezgi iç acıtıcı sözler.
aşk hiç bitermi?
keremcem ve ezginin günlüğü'nün melodiye dökülmüş halidir. normalde böyle olmaz, biten aşkların ardından şarkı falan söylenmez. oturur içer insan, ağlar zırlar. normal zamanlarda dinlenip, hüzünlenebilecek şarkılardır bunlar. biten aşkın arkasından ağlanmaz hem! bitmesi istenmeyen aşktır ağlatan insanı.
her dinleyişte ağlatabilen muhteşem ezginin günlüğü şarkısı. ağlamaya meyilli olup da beceremeyen bünyelere ilik gibi gelir. * *
aşk bitti. geriye kalan iki bloknot defter, birkaç günlük. hepsi bu.

--spoiler--
aşk hiç biter mi ?

bitmez de bir kişi bir aşka ne kadar yeter ki

bende ben kalmadı

birazda senden versen aşkın e hali.
--spoiler--
söylenecek söz kalmadı geriye sana aşık oldum malesef ki ve bu aşkım bitti. aşık olmasaydım şu anda hala iyi anlaştığımız için beraber olurduk. ama beni kendine aşık ettin sonra aşkımın tükenmesine göz yumdun. aşk bitti, buraya kadarmış..
--alıntı--
kalır bir durakta.
yırtık bir afişte.
buruk bir gülüşte.
dağılmış yürüyüşte.
--alıntı--

aşk bir kere od olup kişinin içine düşmeye görsün. nerede ortaya çıkacağı belli olmaz. en akla gelmeyen anlar, en olmadık durumlar, ilgili, ilgisiz insanlar size aşkı aşkınızı hatırlatıverir ve o hatırlayış ilk heyecanınızın aslında ta kendisidir. evet cevabı hayır olan doğru sorudur. bitmez gerçekten de. insanın içine işleyen şarkıdır. yoruma ağda, sözlere zorlama tasvirler katmadan da göz yaşartıcı bomba kıvamında şarkı yapılabileceğinin ispatıdır ezginin günlüğü'ne ait bu güzel şarkı.

(bkz: aşk olsun)
"aşk hiç biter mi?
hiçbir şey olmamış gibi, boşlukta kaybolup gider mi?"
diyerek bizi kendimizi sorgulamamıza neden olan güzel mi güzel bir ezginin günlüğü şarkısıdır. *