1. 795.
    (bkz: tülsü yü sevmek) diye bir hikayesi vardır Nesin'in. severim. tarzının dışında bir hikayedir. bakınız verdim ama sözlükte başlığı oluşturulmuş mu, bilmiyorum. yetenekli bir mizah yazarıydı kendisi. ama klasik ateistti aynı zamanda. kendisi gibi olmayanı aşağılayan, hakir gören; tıpkı günümüzün yeni nesil, genco chp sempatizanları gibi. türk halkının önemli bir kısmını aptal, düşünmekten aciz, bir baltaya sap olamamış, sizin deyiminizle 'göbeğini kaşıyan' olarak görüyordu. son nefesini nasıl verdi, bilemem. imanlı mı, yoksa sıkı sıkıya sarıldığı 'hiç'liğiyle mi öldü; önemi yok. zaten beni ilgilendiren bu değil. önemli olan, bu tür insan yapısında yıllardır hiç bir değişikliğin olmaması. nesiller geliyor, geçiyor. alttan gelen Gencolar, hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp, içinde bulunduğu toplumun değerlerini, tıpkı nesin gibi küçümsüyorlar. daha da kötüsü, hakaret ediyorlar bu değerlere, utanmadan.

insan, kendine soruyor: bu seviyesizlik karşısında, Müslümanın sorumluluğu nedir? görmezden gelmek mi? aynı şekilde karşılık vermek mi? bu kişilerin hidayete ermeleri için dua etmek mi?

sanırım bu sonuncusu, aradığımız cevap. aziz nesin, imansız olarak öldüyse, onun için yapılacak bir şey kalmadı. ancak ben, sıradan bir birey olarak, duaları kabul eden ve merhametlilerin merhametlisi olan rabbime, hidayete ermeniz için dua ediyorum.

selametle.
    #32477184 :)
  2. 796.
    Ne zaman ismini duysam hemen şu sözleri gelir aklıma.

"Insanoglu naziktir agır sözü kaldıramaz eşek dersin kızarda sırtına bin aldırmaz"
    #32616546 :)
  3. 797.
    Zamanında kitaplarını okumanın yasak olduğu yazar.

Komik adamdı.
    #32616680 :)
  4. 798.
    okuduğum ilk romanın yazarıdır, o yüzden benim için ayrı bir yeri var.
    (bkz: yaşar ne yaşar ne yaşamaz)
    #32616768 :)
  5. 799.
    Türkiye'nin %70 i aptaldır diyerek zamanında Doğru bir tespitte bulunmuştur.Bende %70 lik kısımın içindeyim Yalnız yüzdeyi tam hatırlayamadım 80 de olabilir.
    #32616783 :)
  6. 800.
    Ön görülerine saygılı olduğum tek kişi aziz nesindir. Geleceği görmüş resmen.

Türkiye'yi çok iyi okumuş
    #32735234 :)
  7. 801.
    ""türkiye'de sorsan kürtler 20 milyon, ermeniler 20 milyon, zazalar 20 milyon, lazlar 20 milyon, çerkezler 20 milyon. işte araya da bir kaç türk serpiştirilmiş gibi bir algı yaratılıyor."" medya da buna çanak tutuyor. oysa burası türkiye cumhuriyeti. türkler hariç kimse kanıksamıyor.""

sözlerinin sahibi değerli insandır.
    #32735255 :)
  8. 802.
    usta bir kalemdir.
    #32735265 :)
  9. 803.
    gerçekten üstad. olması gereken,kaliteli,saygılı,dinlere önyargısız,hazır cevapla patpat yapan,şirin,güzel yürekli,ne güzel insan.
    #32735270 :)
  10. 804.
    Onu okumayan insanların bolca çamur atmasina rağmen yazdıkları bu toprağın insanı idi.
    #32735334 :)
  11. 805.
    Şişirilmiş balondur. Boş beleş zattır.
    #32735358 :)
  12. 806.
    Nedense söylediği bir çok öngörü yıllar sonra ortaya çıkmış yazardır.
    #32760382 :)
  13. 807.
    eleştirilebilecek tarafları olabilir ama bu toplum hakkındaki tespitleri doğru olan yazar.

aslında adam toplumbilimciymiş meğersem. bu milletin % 60'ı aptaldır dedi. bir millet düşünün ki durmadan yanlış kararlar versin, yanlışı doğru görsün, alkışlasın. hiçbir gerçek müslüman atatürk'ü sevmez sözü de çok tepki gördü. adam yerin dibine sokuldu ama vallahi doğruymuş.

türkiye'nin kalbi havaalanında terör eylemi olmuş, 40 ölü yüzlerce yaralı var. ve bütün dünya biliyor ki akp destekli bir eylem, müslüman tayfa işi gücü bırakmış, sosyal medyada ataürk'e cumhuriyete hakaret peşinde. bu ülke gerçekten bitmiş.
    #33076268 :)
  14. 808.
    kiymeti pek bilinmemis insanlardan. iyiki yuzde 60i aptal demis. bence bu oran daha fazla.
    #33076290 :)
  15. 809.
    Türkiyenin %60 ı aptaldır diyen kişidir nitekim şuan apacık doğrudur. Ve sivasta yaptıpı konuşmadan dolayı kaldığı Madımak Otel ateşe verilmiştir. Onlarca kişi ölmüştür. Tüm ölümler azizin üstüne atılmıştır. Halbuki oteli barış dini islamın mensubları yaktı. Mahkemenin askıya alınmasıyla kimsenin ceza almamasıyla yani erdoğan sonunda hayırlısı oldu demiştir.
    #33100548 :)
  16. 809.
    Bugün ölüm yıl dönümü olan edebi romanları son derece kaliteli olan yazar.

#33144617 :)
  17. 810.
    %95 amk.

akp, chp, mhp fark etmiyor alayımız...

doğruları söyleyen adam.
    #33273507 :)
  18. 811.
    40 yaşından sonra yazar olup, herkesten çok yazmış yazarımızdır.
    #33275407 :)
  19. 812.
    adama haksizlik ettik yillarca, hakliymissin abi!
    #33312093 :)
  20. 813.
    kara mizah dendi mi akla gelen ilk isim. yaşar ne yaşar ne yaşamaz adlı eseri kara mizahının, hicvinin nirvanasıdır. madımak olaylarını yaşamış ve sağ kurtulmuştur. eserlerinde devlet kurumlarını en başta emniyet teşkilatını, hükümeti ve halkı eleştirir.

halkın yüzde altmışı aptaldır sözünün sahibidir. daha sonra bu sözü için "halkın yüzde sekseni aptaldır diyecektim fazla tepki çeker diye demedim" demiştir.
    #33312243 :)
  21. 814.
    yobazın biri çıkıp "tuvalete gitmek günahtır." desin. bundan dolayı altına sıçacak o kadar çok insan var ki bu memlekette.

aziz nesin
    #33516599 :)
  22. 815.
    Al yalnızlığını gel!
    Korkma, sıkılmayız.
    Senin yalnızlığın benim yalnızlığına konuşur, biz ikimiz susarız!

Aziz Nesin
    #33516697 :)
  23. 818.
    "Yobazın biri çıkıp "tuvalete gitmek günahtır." desin. Bundan dolayı altına sıçacak o kadar çok insan var ki bu memlekette..." sözünü söylemiş bir adamdır.
    #33643969 :)
  24. 819.
    ATA'M IZINDEYIZ

Atam, hala yasiyorsak:
    Edepsizlik sayesinde!
    Alti oku soruyorsan,
    Politika dehlizinde!
    Hele partin senden sonra,
    Devrimlerin tavizinde!
    Vasfedeyim halimizi,
    Kalemime ver izin de!

Yobazlarla gericiler,