bugün

Türk ve islam düşmanı ülkeyi karıstıran ateist maşa. Bu adam araştırılsın neler çıkar altından. Madımak olaylarını başlatan ordan tek kurtulan şahıs. Çok hainlikler işbirlikler yaptı.
aziz nesin'in soyadı hikayesi

1934 yılında soyadı kanunu çıktı, her türk kendine bir soyadı alacaktı. herkes kendi soyadını kendisi seçtiği için insanların bütün gizli aşağılık duyguları ortaya çıktı. dünyanın en cimrileri ‘eli açık’, dünyanın en korkakları ‘yürekli’, dünyanın en tembelleri ‘çalışkan’ gibi soyadları aldılar. bir mektup yazabilecek zamanda ancak imzasını atabilen bir öğretmenimiz kendisine’çevikel’ soyadının almıştı. ırkçılığın yayıldığı günler olduğundan, özellikle türklüğü karışık olanlar ırkçılığı anlatan soyadlarını kapışıyorlardı. her türlü yağmada hep sona kaldığım için güzel soyadı yağmasında da sona kaldım. bana, ortada böbürlenebileceğim bir soyadı kalmadığından, kendime ‘nesin’ soyadını aldım. herkes ‘nesin’ diye çağırdıkça ne olduğumu düşünüp kendime geleyim istedim.”
görsel
"Dünyanın en cimrileri 'eli açık' Dünyanın en korkakları 'yürekli' Dünyanın en tembelleri 'çalışkan' gibi soyadları aldılar!
Kendime 'NESiN' soyadını aldım herkes 'NE-SiN' diye çağırdıkça, ne olduğumu düşünüp kendime geleyim istedim."

Aziz Nesin
(bkz: şimdiki çocuklar harika)

oldukça başarılı kitapların yazarı olmakla kalmıyor, aynı zamanda yüzlerce insan yetiştirmesiyle de tanınıyor.
meşhur bir lafı var ya hani; bu milletin yüzde altmışı aptaldır diye,

bundan 5-10 sene öncesine kadar çok uyuz olurdum bu lafa, direkt bana aptal demiş gibi hissederdim.

kendime ve içinde yaşadığım topluma konduramazdım, hayır bu ülkenin insanları feraset sahibidir derdim.

bugün yaşım 31 ve şöyle diyorum;

60'ın üzerine bir 10 da benden koy reis.

(bkz: çiftlikbank)
hayatında yaşamak için bir amacı olan, kimya nobeli alan mardinli türk bilim insanımız. bu adamı görünce stephen hawkingi görüyorum gibi ama bizim aziz abimiz daha diri maşallah.
imzali kitabini 25 e satamadim.
aziz nesin ve dönemin sivas belediye başkanı şimdiki saadet partisi genel başkanı temel karamollaoğlu tartışması.

https://www.youtube.com/watch?v=v4UmomOTZas

aziz nesin aynı zamanda da cemaati anlatıyor. dinlemek lazım.
Edebi hayatında iki yüze yakın takma ad kullansa da en bilinenleri şunlardır: Oya Ateş, Vedia Nesin, Kasım Kahkah, Kerim Kihkih, Levazımcı Kazım, Sıtkı Sırılsıklam, Şakir Şıkırşıkır, izzet izinde, Hakkı Haklar, Bedri Birdirbir.
Sizin memlekette eşek yok mu kitabı mutlaka okunmalı.
Mehmet Nusret Nesin, bilinen adıyla Aziz Nesin, kısa öykü, tiyatro ve şiir dallarında pek çok yapıtı bulunan Türk mizah yazarı.
aziz nesin kitap satısıyla zengin olabilen az sayıda türk yazardan biriydi.
evet bu okumayan toplum bile onun kitaplarını peynir ekmek gibi tüketiyordu.
sefalet icinde falan ölmedi. servetini nesin vakfına bağışladı.
of ne kafar cahil ya simdiki gençlik.
"Sorma Ata'm hâlimizi
Hâl mi kaldı anlatacak
işte geldik dizindeyiz!
Yata yata çok yorulduk
Tatil yaptık, izindeyiz!

Sanayide henüz daha
Cafer için lazım diye
Amerikan bezindeyiz!
Geçeceğiz Avrupa'yı
Ama şimdi izindeyiz!

Hocamız var, hacımız var
Uçan kuşa borcumuz var
El oğlunun ağzındayız!
Ama bizi zor bulurlar
Bahar, yaz, kış izindeyiz!

Evet, doğru söylemişsin
"Türk milleti çalışkandır!"
Biz de senin tezindeyiz!
Dinlenmekten yorulduk da
Onun için izindeyiz!"

(bkz: sizin memlekette eşek yok mu)
saygıdeğer türk aydını.
20 sene evvel bornova atatürk mahallesinde oglu ali nesin bizim evde kiracıydı, gizli gelip gizli gidiyordu eve, taa televizyonda görene kadar aziz nesinin oglu oldugunu bilmiyorduk.
Hemşehrim.
Dinsel bir tören olmadan, kendi kurduğu vakfın bahçesinde bilinmeyen bir yere defnedilen aydın.

mina urgan da dinsel tören istememişti fakat cenaze namazı kılındıktan sonra defnedilmiş.
bu akşam bir kez daha kendisini saygıyla yad ediyorum.
Yaşar ne yaşar ne yaşamaz adlı kitabıyla kelime oyunu mizahınıda görmüş olduk.
"Türk milleti zekidir."
Kemal atatürk.
Büyük üstad. Türk halkı hakkındaki çok tartışılan teorisi dün gece itibariyle kanunlaşmıştır.
Kaybedenler kulübü.
Siyasi ve mizahi yazilariyla tanınmıştır.

Hikaye: toros canavarı, fil hamdi, kazan töreni, vatani vazife, insanlar uyanıyor, geriye kalan...

Roman: yaşar ne yaşar yaşamaz, zübük, kadın olan erkek, erkek sabahat...

Tiyatro: çiçu, üç Karagöz. ..

Şiir: sondan başa, kendini yakalamak...

Fıkra: nutuk makinası...
görsel
Boyle gelmiș böyle gitmez adlı 3 ciltlik otobiyografisini okumuștum. Çocuklukta șimdiki çocuklar harika kitabını okumuștum. Aydinlik gazetesinde iken Salman rüștünün șeytan ayetlerini türkçeye çevirme projesi vardı. Vefat ettiğinde çok üzülmüștüm. Bașkaları paralarî istiflerken o parasını çocuklar için kurduğu vakfa harcadı. Ișıklar içinde uyu aziz dede.
Not:mezunu olduğum darüșșafaka lisesinde 2 sene eğitim görmüștüm.