1. 351.
    bahse girerim "yarın bir yobaz çıkıp,tuvalete gitmek günah diye fetva verse,tuvalete gitmeyecek ve altına yapacak o kadar öküz varki bu ülkede"

Aziz Nesin
    5 -1 ... quade
  2. 352.
    "allah, parmaklarımızın arasındaki boşluğu, bizim için yaratılan kişi gelip doldursun diye bıraktı."
    3 ... different
  3. 353.
    Sevgili Azizim, ''Nah kalkınırız'' demişti, ''Merhaba'' demişti, ''Şimdiki çocuklar Harika'' demişti o, korkarım da yine de doğru bildiğimi yazarım demişti, kimi görüşleriyle azınlıkta olmasına rağmen, halk bağrına basmıştı onu, sevmişti. Yazmıştı gerçekleri, iğneleye iğneleye, dokundura dokundura söylemişti söyleyeceğini, cesaretini esirgememişti asla, şimdi geride çuval dolusu kitap, cıvıl cıvıl bir vakıf bıraktı Aziz Nesin, kıymeti sonradan bilindi...
    1 ... ekremlan
  4. 354.
    dili kadar zekasınıda yazılarında büyük bi beceri ile kullanan yazar.. Türkiye'nin gerçeklerinden.
    1 -1 ... aesm
  5. 355.
    faşist bir ressam. türk olduğu söylenir.
    -2 ... lunpenluper
  6. 356.
    "sevişirken yılan bile dokunmaz
    tapınmakta aşktan saygın olamaz
    sevda üzre yıldırım olsa çarpmaz
    istiyorsan uzak kalmak ölümden
    hep aşk üzre olmalısın a canım
    ki ölüm de sevişirken kıyamaz"
    ... prensesin uykusuyum
  7. 357.
    boşuna övünme beni aldattın diye
    beni kandırmak kolay
    ben bile kandırırım
    ben bile kandırırım..
    bulamazsam aldatacak birini,
    kendim kendimi aldatırım..
    -1 ... melodikmasal
  8. 358.
    usta bir mizahcı olmasının yanı sıra iyi bir sosyologdur da.
    ... abdurrezzak killibacak
  9. 359.
    'bir müslüman atatürkü sevemez ,seviyorum diyen müslüman ya ahmaktır yada sahtekar''

aziz nesin.
    -1 ... en zayif halka
  10. 360.
    aslında türk halkının %60'ı aptaldır dememiştir, %40'ı akıllı demiştir. bardağın hep boş tarafına bakıyosunuz ya.
    1 ... killanici