1. 890.
    Edebi hayatında iki yüze yakın takma ad kullansa da en bilinenleri şunlardır: Oya Ateş, Vedia Nesin, Kasım Kahkah, Kerim Kihkih, Levazımcı Kazım, Sıtkı Sırılsıklam, Şakir Şıkırşıkır, izzet izinde, Hakkı Haklar, Bedri Birdirbir.
    1 ... dusu ne biliyorum
  2. 890.
    "yarın, öbür gün bu dinciler iktidara gelip imam hatipten yetiştirdiği talebeleri yargıç, avukat, hekim, mühendis, belediye reisi gibi devletin her koluna atayıp, en son bu talebeleri harbiyeye sokarak orduyu ele geçirip devleti her koldan kuşatacaklar. ama şu an kimse bunun farkında değil."

yıl 1993, aziz nesin..
    3 -1 ... el mahkum
  3. 889.
    aziz nesin ve dönemin sivas belediye başkanı şimdiki saadet partisi genel başkanı temel karamollaoğlu tartışması.

https://www.youtube.com/watch?v=v4UmomOTZas+

aziz nesin aynı zamanda da cemaati anlatıyor. dinlemek lazım.
    ... kalemime sinek kondu
  4. 888.
    imzali kitabini 25 e satamadim.
    1 -2 ... erectof
  5. 887.
    hayatında yaşamak için bir amacı olan, kimya nobeli alan mardinli türk bilim insanımız. bu adamı görünce stephen hawkingi görüyorum gibi ama bizim aziz abimiz daha diri maşallah.
    -1 ... nickebakaga
  6. 886.
    meşhur bir lafı var ya hani; bu milletin yüzde altmışı aptaldır diye,

bundan 5-10 sene öncesine kadar çok uyuz olurdum bu lafa, direkt bana aptal demiş gibi hissederdim.

kendime ve içinde yaşadığım topluma konduramazdım, hayır bu ülkenin insanları feraset sahibidir derdim.

bugün yaşım 31 ve şöyle diyorum;

60'ın üzerine bir 10 da benden koy reis.

(bkz: çiftlikbank)
    2 -1 ... jimmy jackson
  7. 885.
    şu günlerde de yaşasaydı % 60 'ı % 80 e çekerdi.
    ... por favor
  8. 884.
    Kendisi yaşarken Türk halkının çoğu kendısınden nefret etmiştir.
    Yurt dışında kendısıne bir çok iş verilmiş lakin kendisi ülkesini bırakıp gitmemiştir.
    Bir basın açıklamasında alevi kürt laz çerkez sünni bir arada yaşamasını öğrenmeli demiştir.
    Kendisi nesin vakfının bahçesinde gömülüdür isteği üzerine hiç bir dini tören yapılmamış mezar taşı bile yoktur "üstümde çocuklar oynasın" demiştir
    1 ... civici reis
  9. 883.
    her konuda hak verdiğim, kıvrak zekası ve espri yeteneği ile ülkemize değer katan ender yazarlardan ama
    türk halkının % 60 'ı aptaldır sözüne kesinlikle hak vermiyorum.

en az %80'i aptal.
    5 -1 ... por favor
  10. 882.
    (bkz: şimdiki çocuklar harika)

oldukça başarılı kitapların yazarı olmakla kalmıyor, aynı zamanda yüzlerce insan yetiştirmesiyle de tanınıyor.
    ... birisidiyelim