bugün

entry'ler (59)

ayı saldırınca yapılması gerekenler

bıçak keski varsa yakınındaysa mecbur sapla. eğer uzaktaysa kaç, insan daha hızlı bir canlıdır

telefonunda maçkolik olmayan erkek

iddia oynamayan erkektir zira maç sonucunu öğrenecekse maçkolikten başka sitelerde mevcut.

bafetimbi gomis

drogba’nın diğer bir versiyonu ama kariyerinde büyük kulüplerde oynamadı bu yüzden acısını türk takımlarından çıkarıyor. bakalım fenerbahçe’ye karşı kadıköyde nasıl performans sergileyecek bafe.

edit: gomise fener maçından sonra laf söyleyenlere ithafen; fernandao galatasaraya karşı golü var mı? ya da diğer takımın negredosu büyük maçlarda sadece fenere karşı golü var. kıskanmayın forvetimizi. suç onda değil.

17 mart 2018 fenerbahçe galatasaray maçı

galatasarayın iyi olduğu ama fazla şişirildiği maç. dipnot galatasaraylıyım ama derbi amk yani.

edit: galatasaray tek kale oynadı çoğu zaman, tek kızdığım olay belhanda’nın topa kız gibi vurması. ceza sahasındasın dakika 92 civarı, karşında volkan demirel var.

nando de colo

cska moskovanın 1.96 fransız guardı, şutörü. ama en çok oyun kurar. artık de colo diyince fenerbahçeliler hep ülker arenadaki son saniye basketini hatırlayacaklar ne yazık ki. buzzer-beater ile fenerbahçeyi 81-79 mağlup eden skora imza atmıştır.

16 mart 2018 fenerbahçe doğuş cska moskova maçı

nando de colonun son saniye basketi (bkz: buzzer-beater) ile cskaya maçı kazandıran bir maç. öte yandan sergio rodriguezde iyi oynadı denilebilir, onun gibi bir guarda o sayılar az. higgens zaten deplasman oyuncusu. fenerbahçede durum belli zaten play-off garantilenmiş ve bu maça rahat bir kafayla çıkmıştı. ancak taraftarın yine cskaya karşı kazanma isteği yüksekti.

ingilterenin türkiye vatandaşı alerjisi

diğer avrupa ülkeleri de düşman türklere ama bunlar daha çok belli ediyor. ingiltereye geziye diye gitmek istersin 8-9 sene vizeyi anca alırsın amk, oda belki. biraz komik geldi.

15 temmuz destanı vs 18 mart destanı

ikisi de sonuçta destandır. birisi birinden iyi değil, biri sadece çanakkale destanı diğeri tüm ülkeyi ilgilendiren 15 temmuz destanı. üstelik gece. erdoğancı değilim ama her cumhurbaşkanı o tehlikeyi sezemez aga. ve bu kadarda cumhurbaşkanına bağlı ülke var mı bilmiyorum.

cengiz kurtoğlu şarkılarından bir söz bırak

kendisinin kim olduğunu bilmiyorum. basın eksiyi sikimde değil.

kazakistanli

türki cumhuriyetlerinden olan kazakistanın vatandaşı olana verilen ad. savaşçılıkla ünlüdürler. boy ortalaması 2.00 diyorlar. bi siktir önce de, 1.90 olurda yine 2 metrelerde vardır yine ancak ortalamayı yine o 1.60lar düşürür o yüzden 2.00 değildir.

faa

kadıköyde galatasaray taraftarının söylemeyi isterse söyleyeceği şey. fener ananın amıdır uzatması. fener arena’da birkaç söz söyledi şimdi sıra cimbomda diyorlar. yea olum böyle şeyler yerine futbol oynayın amınakoyim.

yalnızlık

bunun tanımını yapamayız, zira mutlu olmakta var küfür etmekte.

yazarların keşke kankam olsa dediği ünlüler

fenerbahçeli basketbolcu melih mahmutoğlu veya ilber ortaylı. ikisi çok farklı dal birisi spor diğeri tarih. ancak ikisinin ortak yönü karakteri sağlamlar.

16 mart 2018 galatasaray taraftara açık antrenmanı

brezilyada bir takımda galiba antreman sayısı en fazla işlenmişti, rekoru galatasaray taraftarı 16 mart 2018de kırdı ve kadıköye moral depoladı takımına.

allaha inanmak

şöyle düşün evrende herşey birşeyin çalışıp biriktirdiği birşeyin şuan evresi mi? peki ya o o çalışan bir hücrenin hücresine kim emir verdi? kendine kendine mi ben çalışırım dedi?kendi kendine çalışamaz. onu yaratan ve ona emir veren ol diyen bir güç, kuvvet ve yaratıcı ilah vardır. herşey onun eseridir.

burçlara inanmamak

valla biraz burçlara inanıyorum yea. ikizler erkeğinde tam aldatacak tip var derler o yüzden sevgilisi olmaz. benim de sevgilim yok, aldatacak tipte var ikizler de var aga.

aşk

aşk ne la? aşk kaldı mı ki. para aşkı sikiyor. var olsun paracılık. aşk acısı çekmek istemeyecek kadar egoistim. para olduğunda aşkıda satın alırım onu da alırım bunuda alırım. çünkü para!

gece vakti 10 tane köpeğin olduğu sokağa girmek

aslında köpek denen varlık insandan korkar. bunun sebebi insanın dik olması ve köpeğin gözünde büyük olması. köpek saldırmaz aslında kendini korumaya çalışır, çünkü o an eziklik psikolojisi içinde. siz hiç bir filin durup dururken insana saldırdığını gördünüz mü? görmediniz.

dünyanın siklemediği dünya derbisi

muhtemelen fb-gs maçı olduğu için bjk taraftarı açmıştır peheheh. sen hariç herkes sikliyor o derbiyi zaten sikik. sözüm burada tüm bjklilere değil, bu başlığı açana. adam bjklilerde var o ayrı.

17 mart 2018 fenerbahçe galatasaray skor tahmini

2-1 ama kim alacak bilmiyorum. fenerbahçe bir adım daha önde ama şu galatasaray kendi antremanından gaz alabilir. dünya rekoru kırıldı da galatasaray sende.